Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
SIG Sauer P228 hakkında görüş istiyorum....
Değerli forum üyeleri hepinize hayırlı ramazanlar.

Bir arkadaşımda satılık SIG Sauer P228 var. Silah 2012 yılında MKEK' den alınmış ve sadece 1 şarjör mermi atılmış. Alman malı. İstenen fiyat ise en son 11 milyar,

Bir tane de Glock 19 Gen 4 var, o da en son 8 milyar istiyor.

Alacağım silahı hedef atıcılığı için kullanacağım. Fotoğraf eklemeye çalışacağım P 228 de,  Glock da gayet iyi durumda, fakat karar veremedim yardımcı olursanız sevinirim. Sabırsızlıkla yorumlarınızı bekliyorum.

Saygılar....

[Resim: IMG_0219.jpg]

[Resim: IMG_0220.jpg]

image hosting

Alıntı

Başlık yanlış yere açılmış.

Satış bölümünde açılmalı.

Alıntı

(09-06-2017, 06:42 PM)alpsaral demiş ki: Başlık yanlış yere açılmış.

Üye konuyu satış yapmak için açmamış , hangi tabancayı alması gerektiğine yardımcı olunması talebinde bulunduğu için açmış . Sn alpsaral .

Alıntı
3 üye teşekkür etti:
elratin, alpsaral, tekoglu
Hedef atıcılığına niyet varsa, masada olanlardan seçmek zorunda değilsiniz. Doğru silahı bulana kadar araştırmaya devam etmelisiniz. 

Bence hedef atıcılığı için satın alma seçenekleriniz P228 yerine P226; G19 yerine mümkünse G34 veya G17 olmalıdır.

Alıntı
3 üye teşekkür etti:
scarface4086, asuspc, Gazanfer
(09-06-2017, 06:58 PM)Alpine demiş ki:
(09-06-2017, 06:42 PM)alpsaral demiş ki: Başlık yanlış yere açılmış.

Üye konuyu satış yapmak için açmamış , hangi tabancayı alması gerektiğine yardımcı olunması talebinde bulunduğu için açmış . Sn alpsaral .

Haklısınız, eksik okumuşum özür dilerim Smile

Alıntı
2 üye teşekkür etti:
Alpine, tekoglu
Sn Harun atıcılık konusunda 228 bir adım önde değilmi 226 dan yoksa yanlış mı biliyorum bir diğer konu ise yoksa glock yerine browning mk3 ve p226 mı almalıyım diye düşünmeliyim saygılar ....

Alıntı

Karton silah kutusu, ama daha önemlisi sökme ve montaj manivelası silahın MKEK' den 2012 yılında çıkmış olamayacağını gösteriyor...

2000 yılı sonrasında ithal edilen tüm SIG Sauer tabancalar plastik taşıma / muhafaza çantası ile geliyor. Sökme ve montaj manivelaları bu şekilde dümdüz değil, hafif açılı ve parmağın daha iyi yerleşmesi, kaymaması için alt kısmı hafif çıkıntılıdır. Hatta bazı silahçılar sanayi kodlarına vakıf olmasa da bu tür ayrıntılara dikkat eden silahseverleri kandırmak için bu manivelaları değiştirirler. Aynı şekilde P226' ların kabza kapaklarını değiştirerek daha yeni model tabanca görünümü verirler.

Fotoğraftaki P228 Doksanlı yıllara ait bir tabanca, ancak gerçekten hiç kullanılmamış, beğenirseniz gönül rahatlığı ile alabilirsiniz.

Hedef atıcılığı için daha uzun nişangah mesafesi ve namlu boyu ile P226 daha uygun bir seçenektir. .357 SIG kalibrede P229 Sport haricindeki tüm sportif amaçlı SIG Sauer' in modellerinin P226 temelli olmasının bir nedeni olsa gerek. Ki, P229 Sport modeli de namlu önü ağırlığı takılı standart modelden daha uzun namlulu tadilatlı bir tabancadır.

Diğer yandan, P228' in bile diğer marka ve modellerin daha uzun namlulu tabancalarından daha isabetli ve kararlı olacağından emin olabilirsiniz. Yukarıda da bahsi geçtiği üzere tek dezavantajı kompakt sınıfta olduğu için daha kısa olan gez arpacık mesafesidir.

Browning MKIII fabrikadan çıktığı hali ile, sert ve ağır tetik çekişinden dolayı hedef atıcılığına pek uygun bir tabanca değildir. Eğer tetik çekişine alışabilir veya tadilatla hafifletip yumuşatabilirseniz, MKIII de sizi fazlası ile memnun edecek bir tabancadır. Pek çok aklı evvel cühela Browning tabancaların sürgülerinin sallanmasını bahane ederek isabetsiz ve kararsız tabancalar olduklarını iddia etse de, ki cahiliye zamanlarımda ben de öyle olduğunu sanırdım, Browning tabancaların isabet ve kararlılığı beni hep şaşırtmıştır. Hatta diri bir MKIII' ün garip bir şekilde sürgünün gövdenin içerisinde yerleştiği CZ75' lerden bile daha küçük gruplar atabildiğini söyleyebilirim, tecrübe ile sabittir. Tek yapmanız gereken şey, ön tetik yolunu aldıktan sonra tetiği düşürmeden nişangahları son bir kez daha kontrol etmektir.

Netice itibarı ile hedef atıcılığı için kullanacaksanız mümkünse P226 birinci tercihiniz olmalıdır. Eğer P226 yok ise yumuşak ve temiz tetik çekişi, yüksek mekanik isabet ve kararlığı ile yine de bir SIG Sauer olan P228 olmalıdır. Browning MKIII bu tür sorular sormak zorunda kalan bir atıcı için saydığınız modeller arasında en son tercih olmalıdır.

Tabii bunların hepsi kabza ebat ve açısı, tetik erişim mesafesi size uygunsa geçerli önerilerdir.

Saygılar.

Alıntı
36 üye teşekkür etti:
ilksurfer, heisenberg, wepster, sem, Pistov, scarface4086, blacksea, zarif_, defender45acp, xeorx, Ozan60, Tongel, tirendaz, husrev, al-me, asuspc, foottwo, Vefasiz, OBERON01, alpago, demirkağan, alpsaral, derinoz, batuhanvurall, PersonalDefence, Ercan 45, tekoglu, alicandernek, Gazanfer, Tonyukuk ÖTUKEN, madenci08, fuat_61, Dr.Oz, ismicey, daredevil, Env303
Tüm cevap veren abilerime ve özellikle üstadımıza teşekkür ederim saygılar.....

Alıntı

Sn.lupus

P228'in 2012 yılında MKEK'dan alınma ihtimalli varmı? Saygılarımla

Alıntı

Sanırım sorduğunuz sorunun cevabı aşağıdaki linkte mevcut Sn.tekoglu;

http://sigforum.com/eve/forums/a/tpc/f/4...3810077763

Alıntı
2 üye teşekkür etti:
tekoglu, OBERON01

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi