Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
GSG-P.D.R 410 çap çift namlulu tabanca
Sn. yazarlar. 

Forumda bu tür kırma tabancalarla ilgili başlık  açılmamış. Bulabildiğim en uygun bölüm bu oldu. 

Türkiye de ruhsat uygulamalarından  dolayı kullanım ve yasal  mülkiyet imkanı bulunmayan bu tür kırma tabancalar ABD de silahı hobi olarak ilerletmiş kişilerde  oldukça yaygın olduğunu sanıyorum. Bayağı bir internet videosu paylaşılmış. Bu tip tabancalardan bazılarına  derringer da deniyor.   Hemen hemen her çapta kırma tabanca modeli var gibi . 

Kırma tabancaları çok seviyorum.  Bir ara 410 çap bir çifteyi   kesip biçeyim dedim ama tabiki gayri yasal. O yüzden vazgeçtim. Ama içimde bir ukte. 

Konuyu kırma tabancalardan uzatmak isterdim ama internette yeni gördüğüm  bir model kırma tabancayı paylaşmak isterim.

Alman GSG firmasının ürettiği PDR ( kişisel savunma/kurtarma silahı ) cep tabancası olarak lanse edilmiş ama henüz üretimde olmayan bir model. 

Sialhın benim için iyi bir tarafı satışı serbest olan  410 çap av fişeğinide atabilmesi. Bunun yanında Türkiye de bulunması biraz zor olan 45 uzun Colt fişeğinide atabiliyor.  

[Resim: GSG_PDR_1.jpg]

[Resim: GSG_PDR_3.jpg]

Silah polimer malzeme kullanılarak hafifletilmiş . Yaklaşık sub kompakt otomatik bir tabanca büyüklüğünde. Namlunun üst üste olması silahı belde gömlek altı taşımayı mümkün kılıyor.  Çok teknik detayına malasef ulaşamadım  
 Açıkçası kanunlar izin verseydi sahip olmayı istediğim bir silah olurdu sanırım.  Çünkü 410 fişekler  5 daneli li şevrotin  atabiliyor. Benim gibi körcüler için yakın mesafede fena olmazdı. 

Almanya daki IWA fuarında yeniden tanıtımda olacaktır. Gidecek arkadaşlar bir inceleyip fikir alırda paylaşırlarsa memnun olurum .  

Saygılar.

Alıntı
8 üye teşekkür etti:
Sarnav, PersonalDefence, 1905sss, lupus, alone61, iso, heisenberg, akifabrek
Çiftenin ( poze ) tabanca hali desek olur herhalde. Ben beğendim. Buna pek ihtimal vermiyorum ama sadece .410 atıyor olsaydı Türkiye'ye günün birinde gelme şansı olur muydu acaba?

Harun Beye söyleyelim getirsin. Smile

Alıntı

Tabanca olarak gelebilirse, gelir. Yivsiz tüfek olarak, namlu boyu ve kabza kanunen yasal değil. Ama sorun değil yurdum Kenya'lıları bunun tek kırmasını illegal olarak satıyor. Fakat namlusu bu kadar kısa değildi, 2015 yada 2016 fuarında görmüştüm. 20cm civarındaydı sanırım.

Alıntı
1 üye teşekkür etti:
1905sss

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi