Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
LAZER MERMİ ; Kuru Tetikten bir adım sonrası
İlginize teşekkür ederim, bu benim yurtdışından ilk siparişim olduğu için ulaşır mı ulaşmaz mı ? Gümrüğe takılır mı takılmaz mı diye tereddütlerim vardı, ancak bu konuda beni aydınlattınız ve şu an tereddütüm kalmadı. Selam ve saygılarımla...

Alıntı

Ali Express den son 2 ayda 300 dolarlık alışveriş yapmışımdır
Buna çok sayıda hücum yeleği cepleri (Molle System) , kol saatleri dahil.
30 doları geçmedikçe kapınıza kadar gelir merak etmeyiniz.
Satıcı ile irtibatta kalın, 30 gün içinde gelmezse para iadesi de alabiliyorsunuz, benim aynı satıcıdan toplamı 36 dolar olan siparişlerimden 1 parça gelmedi, param iade edildi.

Alıntı
1 üye teşekkür etti:
sabri34
Linkteki ürünü sipariş ettim aliexpress sitesinden.
Bakalım 20 gün sonra geldiğinde izlenim yazarım Smile
Site için kendimi feda ettim Big Grin

Alıntı
3 üye teşekkür etti:
tirendaz, lenduha, sabri34
Merhaba;

Benim Aliexpress'ten sipariş ettiğim ürün elime ulaştı.

Lazer merminin en çekici yönü atış konusunda çeşitli denemeleri tecrübe/simüle edebilmek, el, göz , parmak koordinasyonu yanında nispeten kas hafızasıda kazanabilmek.
Herşey daha iyi ve gerçek bir atıcı olabilmek için !

Öncelikle ürün fotoğrafının tıpatıp aynı geldi. Önceki mesajlarda fotoğraf ve link olduğu için burada tekrar etmiyorum.

Kapsülün olması gereken yerde ,siyah renkli, ince sert plastik levha ile kaplı bir "push button switch" (basmalı anahtar düğme diyelim) var.
Tırnak ucuyla bastırdığınızda sanki bilgisayar faresi tıklıyormış gibi bir ses ve his veriyor.
Söküp bakamadığım için ne tür bir "switch" olduğunu bilmiyorum. Ancak bildiğimiz "micro switch" 'lerden olduğunu tahmin ediyorum.

Evin boşalmasını ve müsait olmasını bekleyip hevesle hemen denemelere giriştim. Tisaş 1911 model 9mm silahımla yaklaşık bir 50 -60 atım yaptım ve çıkarıp lazer mermiyi inceledim.
Kapsül anahtarda iğne izinden başka bir deformasyon yoktu.

Bu sefer ev içinde, 10 metre mesafelik bir "koridor kulvar" hazırlayıp duvara ölçekli olarak hazırladığım hedefleri yapıştırdım ve 10 metre atışı simüle decek şekilde Shootoff programını kullanarak atış yaptım.
Her ne kadar her atış sonrası horozu kurmak zorunda kalsamda eğlenceliydi.

Hedefe 130 atış gerçekleştirdim.
Lazer mermiyi çıkarıp incelediğimde artık kapsül anahtarın iğne ile temas ettiği nokta deforme olmuştu.
En başta tırnakla bastırırken verdiği klik sesini ve hissini vermiyordu. Ancak hala yüzde yüz faal olarak kullanılabiliyor ve dokunduğumda lazer ışığı çıkıyor.

Lazer mermi üzerine kabataslak toplamda 200 kez iğne düşürdüğümü varsayabiliriz. Hala çalışır vaziyette.Toplam ömrünün ne kadar olacağını bilmiyorum. Tecrübeyle göreceğiz.

Ancak şunuda belirtmek lazım. Bu merminin tabancanın iğnesine bir Snap Cap gibi tepki verdiğini sanmıyorum.
Eğer Snap Cap incelediyseniz içinde güçlü bir yay olduğunu görmüşsünüzdür. Bu mermide öyle bir şey yok.
Dolayısıyla tabanca iğnesinin sağlığından şüpheliyim açıkçası.
Bu sebeple lazer mermiyle hoyratça atış yapmaktan kaçınıyorum.

Lazer mermi benim çok önemli  bir konuda gelişim sağlamama yardımcı oldu =>"İki göz açık nişan alma ve atış"

Tek gözü kapatarak yapılan atışta lazer ışığının nereye çarptığı anlaşılamıyor. Atışın simüle edildiği bilgisayarın ekranınıda 10 metre mesafeden görmek ve okumak mümkün değil.

Dolayısıyla her bir atışın başarısını - bilgisayara git gel yapmadan - anlamanın yolu iki göz açık atış yapmaktan geçiyor.

Ustalar zor olmadığını alışılabileceğini söylerlerdi ama ben bunca yıldır mermi ziyan olmasın diye hiç denememiştim.
Artık lazer mermi sayesinde çift göz açık atışa alışıyorum. Bu tecrübenin yeni ve ilginç olması da oldukça çekici.
Bu cesaretle birlikte ilk fırsatta gerçek mermiyle deneyeceğim.

Tabii lazer mermiyle bunun yanında bir çok başka atış şeklinide rahatınızı bozmadan pek bir masrafa girmeden simüle edebilirsiniz.
Herşey evinizin imkanları ve hayalinizle doğru orantılı !

Saygılar.

Alıntı
13 üye teşekkür etti:
DaRkNeSs-, lenduha, sem, Yasin06, tirendaz, heisenberg, Sabri, PersonalDefence, Zemre10, ismicey, sabri34, husrev, mimaslan
(03-06-2017, 05:28 PM)ilbay demiş ki: Uzakdoğu versiyonu "Laser Bullet" =>

[Resim: 9_MM_50_MS_DELAY_Laser_Ammo_Laser_Bullet.jpg]

Göreceğiniz gibi laser mermi nin kovan dip tablası tırnak oturacak şekilde değil. Mermiyi namluya yerleştirip sürgüyü saldığınızda tırnağa zarar veremez. Sürgüyü geri çektiğinizde mermiyi tahliye etmez.
Dolayısıyla Glock gibi tabancalarla çalışma yaparken tetiği kurmak için sürgüyü maniple ettiğinizde laser mermi namlu atım yatağında kalır.

Bu videoda da tabanca uygulama örneklerini görebilirsiniz.

Ben evde bilgisayar üzerinde çalışan programları indirip bildiğimiz sunum için kullanılan basit bir lazer işaretleyici ile   denedim. Eğlenceliydi.
Bundan sonra sıra bu ürünü edinmeye geldi.

Saygılar

Sayın ilbay;

Ben yukarıda bahsettiğiniz lazer mermiden yurtdışı internet sitesinden bir adet temin ettim, ancak gerek cep telefonunda olsun gerekse bilgisayar üzerinde çalışanı olsun herhangi bir yazılım bulamadım. Bu noktada sizin yardımınıza ihtiyacım var. Bu yazılımların olduğu linkleri paylaşırsanız çok sevinirim. Saygı ve selamlarımla.

Alıntı

Sn. Sabri34;

Google üzerinden araştırma yaparsanız bir çok ücretli ücretsiz program bulabilirsiniz.

Benim bu konudaki ilk mesajımda ücretsiz "Shootoff" progamının linki var.
http://shootoffapp.com/
"Get Shootoff" butonuna tıklayıp formu doldurun , sonra indirme linki gelecek.

Cep Telefonu için Google Play Store da programlar var, ancak ya ücretli ve/veya Türkiye'den indirilemiyor.
Belki , eğer tercih ederseniz, apk dosyasını bulup indirebilirsiniz. Bu konunun ilk sayfasında Sn. Nsyuksel'in mesajına bakın.

Ben cep telefonu için bir program kullanmıyorum henüz.
Tüm simülasyonu bilgisayarla yapıyorum. Cep telefonu kadar pratik olmasada çok farklı simülasyonlara olanak tanıyor.

Selamlar

Alıntı
1 üye teşekkür etti:
sabri34
Sayın İlbay paylaşımınızı ilgiyle okudum emeğinize sağlık. Buarada zig m1 ile aranız nasıl?

Alıntı

Teşekkürler Sn.Nineteeneleven,

Silahım ev hapsinde 2 yılı tamamlayacak neredeyse.
Hiçbir modifikasyon uygulamadım. Yani boyası değişeni yok, fabrika çıkışı orijinalliğini koruyor. Smile

İlk yıl içinde 500 adet atım yapıp sonraki senelerde en az 250'şer atış yaparak değerlendirme paylaşma niyetim vardı, ancak bu bütçeyi tüfeklerime (artık çoğul yazabiliyorum Smile ) harcadım. Çokta güzel oldu.

İlk 300 atışım ile ilgili notlarımı Tisaş Zig M1911 başlığında paylaşmıştım. Sonrasında sadece 50 atış yaparak toplamda 350 atıma ulaştım. Bu süre zarfında sadece tek bir kez besleme problemi yaşadım.Boş kovan tahliye oldu ama yeni mermi namluya sürülmedi. Detayları konu başlığında yazmıştım.

MNE poligona gittiğim bu yılın Şubat ayında kendi envanterlerinde bulunan aynı model silah için ;"5-6 bini geçmiştir, sıkıntı yok." demişlerdi. Biraz afaki bir yorum tabii...

Selamlar

Alıntı
1 üye teşekkür etti:
DaRkNeSs-
Bilgi verdiğiniz için teşekkürlerimi sunuyorum . Tüfeklerinizle mutlu olmanıza ayrıca sevindim . Saygılar.

Alıntı

apple store'da ücretsiz laserhit uygulaması var, aliexpressten parçayı tedarik edip deneyebilirsiniz.

Alıntı

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi