Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol
Konuyu Değerlendir
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
7.65 mm Star Tabanca Hakkında
#1
7.65 mm Star çıplak namlu tabanca hakkında bilgisi ve tecrübesi olan var mı ?
 
Alıntı

#2
hiç kimsenin bir bilgisi yokmu ya
 
Alıntı

#3
7.65 star görüntü ve işcilik olarak cok güzel bir makinadır, bahsetmiş oldugunuz silah halk arasında '' Köşeli Star '' olarak da bilinir. Sürgü grubu küçük, namlu sanki ana gövdeye sabitlenmiş görüntüsü verir. Ortopedik kabzesi ayrı bir güzellik verir. İcra yayı ve mili namlunun altında mil yatağı, sürgünün ön iç kısmında da yayın hareketini kolaylaşmak için küçük çıkıntı vardır. Silahın şarjör emniyeti de vardır.
 
Alıntı

#4
çok teşekkür ederim sn göktuğ size birkaç sorum olacak cevaplarsanız sevinirim 1-namlu silaha sabit değilmi? 2-bu model silahların üretim tarihi hakkında bilginiz varmı? şimdiden teşekkür ederim
 
Alıntı

#5
sn. göktuğ eğer müsaitseniz daha önce sorduğum sorulara cevap verebilirmisiniz
 
Alıntı

#6
koselı starın namlu sabıt degıl vıdalıdır on tarafından kılavuzlanarak sokulup takılır
 
Alıntı

#7
[Resim: DSCF1109-1.jpg]

[Resim: DSCF1110-2.jpg]
 
Alıntı

#8
Sn Ağanın gösterdiği Star, kapalı sürgülü olup, namlusu sabit değildir. '' Köşeli '' dedigimiz Star ' da da namlu gibi görünse de, sabit degildir. Atış esnasında sabit olup, hareket etmez, ancak gövdeye sabitlenmemiştir. Üretim yılı hakkında bilgim malesef yok. Sadece şunu söyleyebilirim, 60-70 yılları arası yaygın bir şekilde memlekette bu tür silahların satıldığı yönünde bilgim var.Üretim yıllarının bu tarihlerde olması yüksek bir ihtimal.
 
Alıntı

#9
Sn. Göktuğ,

Bu silah üçgen görünümlü bir namluya mı sahiptir? Eskiden gördüğüm bir silahın bahis konusu silah olup olmadığını merak ettim. Teşekkürler.
 
Alıntı

#10
Köşeli star denilen silahı aşağıdaki ilan linklerinden görebilirsiniz. Namlusunun trapezoid vari bir şekli var. Satanı çok, alanı yok.Pek piyasası olmayan bir silah. Ederide o nedenle 700-800 civarıdır. Ben bu silahı 2 defa gördüm ama ikiside ruhsatsızdı. 70'li yıllarda özellikle Giresun-Ordu-Samsun civarından, Llama'larla birlikte bolca yurda sokulmuş.

http:// www. silahforum .com/sf/forum_posts.asp?TID=1885
http:// www. silahpazari. com/ilansahibi.php?productID=21
http:// www. yabantv. com/ilan/5280-765-mm-ispanyol-star-tabanca.aspx
 
Alıntı

  


Foruma Git:


Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi