Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 1 Oy - 5 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
FN 509!
FN' in ABD Ordusu' nun modüler hizmet tabancası ihalesi için hazırladığı FN 509 manuel emniyet mandalsız olarak piyasada.

Alıntı
39 üye teşekkür etti:
blueokkes, heisenberg, serdaraktas, GullyFoyle, kut4, demirci57, lenduha, wildeagle, foottwo, PersonalDefence, batuhanvurall, ilksurfer, NG1 Doğan Tanka, Rubikon, Surmene, FRD, karabasan, Fruktoz23, scarface4086, Simurg, Dr.Oz, derinoz, zarif_, Karacula, emre76, shelby, tekoglu, Sadikoglu, sem, Sabri, sadık, tirendaz, alpago, ERDAL, Mehmet Emin, madenci08, alone61, mtaner55, gokhans.
Ateş ederken amcanın gözlerinde kasılma bile yok... (5:30'dan itibaren)

Alıntı

Bende Ülkemde bu özgürlüğü ve bu güzellikleri yaşamak istiyorum ya.. Nedir bu çektiklerimiz.Bize bu zulmü yapanların nesli kurusun elleri ayakları kırılsın, bu zulüm karşısında hakkımızı aramayıp sessiz kalan bir türlü birlik olamayan bizlere de yazıklar olsun diyorum başka birşey de diyemiyorum.
Saygılarımla

Alıntı
1 üye teşekkür etti:
Keyeast
(21-05-2017, 01:04 PM)lenduha demiş ki: Ateş ederken amcanın gözlerinde kasılma bile yok... (5:30'dan itibaren)

Bu amcanın pek çok youtube kanalında izlediğiniz sonradan gurme, ' taktikuuul wannabeee ' lerden farkı, gerçek bir '' hardcore badass '' ağır abi olmasıdır... Smile

Adını ilk kez H&K 45 ile ilgili makalelerde, projeye yaptığı katkılardan dolayı duymuştum. O günden bu yana çok severek takip ettiğim yazar ve yorumculardan birisidir. 

Saygılar.

Alıntı
20 üye teşekkür etti:
batuhanvurall, kararsız, ilksurfer, GullyFoyle, PersonalDefence, Mr.Wayne, blueokkes, lenduha, wubıh, Sabri, Heinzbrausewetter, tirendaz, absc42, alpago, emre76, ERDAL, nutkey, mtaner55, Simurg, xlcod3r
Sn NG1;

Yerli ürünlerden farklı olarak neyi fark ettiniz. Abartılacak ne gibi tasarım gelişmişliği var da ben göremedim. Burada herkese beddua edecek kadar sizin istediğiniz ne varda yerli üretici yapmadı/yapamıyor. Tabancayı bizzat kullandınız mı?

Alıntı

Sn. Lupus;

Öncelikle merak ettiğim tabancayı önerdiğiniz için teşekkür ederim. Sizin yorumlarınıza dayalı olarak bir kaç konu önergesi sunmak istedim.
1- İhaleyi neden kaybetmiş. Bilginiz var mı?
2- Gez ve arpacık bana aşırı yüksek geldi yada tasarımın hatları o şekilde gösterdi. Sizce taşıma esnasında gez ve arpacık sorun olmaz mı?
3- İrca sistemi sürgü'nün en az 4-5 mm gerisinde kalıyor. Neden orada ki mesafeyi yayda kullanmamışlar.
4- İç sisteminde fazladan yapılan, sürgünün geri gelmesinde çarpma yüzeyini gövdeye yerleştirilen bir saç parçaya yaptırmışlar. Benim görmediğim başka bir model veya değişiklik mevcut mudur?

Saygılarımla...

Alıntı

Ben de Sn NG1'in tepkisini abartılı bulsam da yerli ürünler için değil, mevcut kanun düzenlemeleri ve mevzuatlar için olduğunu düşünmüştüm. Yanılıyor muyum?

Ancak "halkın silahsızlandırılması"nın devlet politikası olduğu tüm ülkelerde durum aynı. Hatta daha sert düzenleme ve yasaklar da var. Halkı ve halkın seçtiği kanun koyucuları yerden yere vurmadan evvel bu kadim Devlet politikası nasıl değişir, değişir mi, torunlarımız bizim çektiğimiz sıkıntıları nasıl çekmez, gibi soruların yanıtı aranmalı.

Silahlanmış halkı demokrasinin teminatı görmek yerine, tehlike olarak gören bir rejim anlayışında "taşıma ruhsatını nasıl alırım, ithal bir silah nereden kaparım?" sorularının yanıtını aramak kitaba ortasından başlamak olmaz mı?

Saygılarımla.

Not: Konu başlığı FN 509 idi, uygun olmayan bu yanıtım için kusura bakmayın. Kaldırılabilir, bir başka yere taşınabilir...

Alıntı

Sn.Lenduha,

Çok derine inmeden kısaca özetleyelim...
Tek parti dönemi bitmiştir...Bazı endişeler vardır.
Marshall yardım programı kapıdadır...Bazı şartlar vardır.
Ve şu ana kadar amacına mükemmel bir şekilde hizmet etmiş olan 6136 sayılı kanun icat edilir.

Alıntı
11 üye teşekkür etti:
lenduha, blueokkes, PersonalDefence, tirendaz, sem, Sedo, alpago, wubıh, alone61, mtaner55, Simurg
(22-05-2017, 08:55 AM)targek demiş ki: 1- İhaleyi neden kaybetmiş. Bilginiz var mı?

Maalesef bu konuda bilgim yok...

(22-05-2017, 08:55 AM)targek demiş ki: 2- Gez ve arpacık bana aşırı yüksek geldi  ya da tasarımın hatları o şekilde gösterdi. Sizce taşıma esnasında gez ve arpacık sorun olmaz mı?

Bir kaç istisna haricinde Tritium tüpü yerleştirilmiş gez arpacıkların hepsi üç aşağı beş yukarı aynı ebatlardadır.

(22-05-2017, 08:55 AM)targek demiş ki: 3- İrca sistemi sürgü'nün en az 4-5 mm gerisinde kalıyor. Neden orada ki mesafeyi yayda kullanmamışlar.

Tabanca FNS platformunda türetilmiş. Büyük ihtimalle o platformun namlu/sürgü boyu, namlu/sürgü grubu kilitlerine göre optimize edilmiş irca yayı takımı ile oynamak istememişlerdir.

(22-05-2017, 08:55 AM)targek demiş ki: 4- İç sisteminde fazladan yapılan, sürgünün geri gelmesinde çarpma yüzeyini gövdeye yerleştirilen bir saç parçaya yaptırmışlar. Benim görmediğim başka bir model veya değişiklik mevcut mudur?

Bu videolarda yüzeysel bilgiler mevcut. Tabancayı FNS ile yana yana ayrıntılı bir şekilde incelemek lazım.

Alıntı
6 üye teşekkür etti:
targek, husrev, blueokkes, tirendaz, alpago, mtaner55
Sn. lupus

Bilgilendirdiğiniz için teşekkür ederim. Bu konuyu yakından takip edeceğim.

Saygılarımla...

Alıntı
1 üye teşekkür etti:
lupus

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi