Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 1 Oy - 5 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Micro Roni yasal mıdır?
Roninin tabancaya taktığı tek özellik dipciğe sahip olma özelliği.Peki tabanca da dipcik yasak mı?Hayır.Canik ilk çıkardığı dipcikler yasaktı çünkü toplam uzunluk yüzünden.Sonra dipciği kısaltıp satmaya devam ettiler.Birçak çeşit roni var.Eğer takılı halde toplam uzunluk 50 cm yi geçmiyorsa sıkıntı olamaz.
Eğer atış önceliği özelliği saçmalığı kullanılsa gez ve arpacığın bile yasak olması lazım.

Alıntı

Bu işin uzunluk tabiri ile alakası olmamakla beraber, satış durumunun yasak olduğuyla alakalı bir ifadem olmadı.Savunma amaçlı kullanılamayacağını belirttim.

Savunma durumunda hiç kimse karşısında Roni kitiyle stabil atış kabiliyetine sahip birilerini istemez. Kanun ve kanun yorumcuları ve uygulayıcıları bu durumun önüne geçiyor. Aksi halde bu kiti boynuna asıp tabancasını bu şekilde taşıyacak binler, onbinler var bu ülkede.

Tekrar etmek gerekirse tabanca üzerine **sonradan** takılmış ve hedefi vurmaya yönelik kolaylık sağlayan hiç bir aparat siviller tarafından savunma durumunda kullanılamaz. Haklı bir savunma durumunda haksız konuma düşersiniz.

Saygılarımla.

Alıntı
1 üye teşekkür etti:
T.T.BOY
Ne meraklıyız yasaklar getirmeye,kraldan fazla kralcı olmaya.Güya tabanca üzeri red dotlar da yasaktı yıllar önce,ucu vidalı namlular da.Kısacasını yazayım tabanca için.Namlu 30cm i ve toplam uzunluk 50cm yi geçmediği sürece 6136 ya göre sorun yok ne takarsanız takın.Lazer özellikle belirtildiği için o istisna.En fazla biraz uğraştırırlar mahkemede (o da iş bilmemekten)ama silahınızı geri alırsınız.
Birde sivil,asker ve polis ayrımı olmaz olamaz ana yasaya göre.Ya devlet silahı vardır ya da şahsi silah.Polis,asker de şahsi silahında sivil ile aynı statüdedir.

Alıntı
1 üye teşekkür etti:
mk39
Açıkçası boy, genişlik hiç fark ettiğini sanmıyorum.
Burada tek düşünce atış üstünlüğü ile alakalı olsa gerek.
Yoksa lazerin yasak olması ne alaka??
Ne boyunu ne genişliğini etkiliyor ama yasak.
Asıl soru şu ; savunma sırasında atış üstünlüğünün ne zararı var? Sonuçta savunma tarafı ne kadar iyi savunur ve gereksiz kişilere zarar vermezse o kadar iyi.
Saygılar

Alıntı

(16-10-2021, 03:53 PM)glock19c demiş ki: Açıkçası boy, genişlik hiç fark ettiğini sanmıyorum.
Asıl soru şu ; savunma sırasında atış üstünlüğünün ne zararı var? Sonuçta savunma tarafı ne kadar iyi savunur ve gereksiz kişilere zarar vermezse o kadar iyi.
Saygılar

Devlete ve guvenlik guclerine karsi atis ustunlugunu kastediyor olabilirler mi acaba?

Bu arada Roni amerika da serbest degil NFA item statusune giriyor ve ozel izin gerekli ATF den ( tax stamp ) Sebebi de tabancayi SBR (Short barreled rifle ) a cevirmesi.Ama yine grey area diyebilirim bazilarina gore yasal bazilarina gore degil herkes kafasina gore yorumluyor kanunu bir sekilde.

Alıntı
4 üye teşekkür etti:
Sabri, Militia_747, Dost, Alpayd
(16-10-2021, 08:20 PM)California demiş ki:
(16-10-2021, 03:53 PM)glock19c demiş ki: Açıkçası boy, genişlik hiç fark ettiğini sanmıyorum.
Saygılar

Devlete ve guvenlik guclerine karsi atis ustunlugunu kastediyor olabilirler mi acaba?

Bu arada Roni amerika da serbest degil NFA item statusune giriyor ve ozel izin gerekli ATF den ( tax stamp ) Sebebi de tabancayi SBR (Short barreled rifle ) a cevirmesi.Ama yine grey area diyebilirim bazilarina gore yasal bazilarina gore degil herkes kafasina gore yorumluyor kanunu bir sekilde.

Ruhsatlı silahı olup da silahında böyle bir sistemi kullanan kişinin devlet güçlerine karşı silahını kullandığını düşünemiyorum. Şimdiye kadar böyle taşıma yada bulundurma ruhsatlı silahını devlet gücüne karşı kullanmış bir hain veya vakka olduğunu duymadım.
Silah ruhsatsız ise böyle bir aparattan dolayı cezayı arttırmayı anlarım ama ruhsatlı silahlar için gereksiz bir yasak.
Saygılarımla,

Alıntı
4 üye teşekkür etti:
hunter 12, m16a2, BayUlgen, waltherslv

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi