Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 1 Oy - 5 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Micro Roni yasal mıdır?
Sayın hasso1,
Firma sahibi olarak yazmıyorum. Firma çalışanı olarak yazıyorum. Modernizasyonlar ile ilgili detaylı bilgi daha fazla vermem mümkün değil zaman içerisinde bu işleyişi göreceksiniz. Bu konudaki asgari bilgi paylaşımımın mahreminin önemini anlayacağınıza eminim bir firma olarak. Her hangi bir boşluk yok gerçekleşen bütün müracaat ve işlerden haberdar ediliyoruz haliyle. Ayrıca Roni gibi dönüşüm kitlerinin ilk sayfada izninin resmi olarak gerçekleşemediğine dair belirtmeler de bulundum. Diğer aksesuarların izni derken hangi ürünleri kastettiğinizi anlayamadım.

Alıntı

(28-05-2017, 06:03 PM)hasso1 demiş ki:  Türkiye distributorlugu anlaşmanız da boşluklar var galiba, bize de ürün ve teklif veriyorlar

(25-05-2017, 10:21 PM)lupus demiş ki: Sn.Globaltril, CAA, hatta İsrail' de yerleşik pek çok firma genelde '' exclusive '' yetkilendirme sözleşmesi yapmaz. Daha ziyade kim proje, sipariş ve para ile giderse malı ona verir geçer. Eğer CAA firması ile bu türden bir yetkilendirme sözleşmesi yaptıysanız tebrik eder, başarılar dilerim. 

Bu memlekette herkes tek distribütördür. Ta ki işi öğrenene kadar...

Alıntı
3 üye teşekkür etti:
PersonalDefence, mtaner55, drmehmet
Sadece açılan konuya binaen katkıda bulunup bir meram belirttik. Fakat atılmakta olan mesajlarımıza birçok yorumda zan ve eleştiri yapılıyor. Sanırım sonu gelmeyecek. Bu yaklaşımlardan dolayı üzgün olduğumuzu bilmenizi isteriz. Şahsen merak ettiğiniz soruları kurumsal mail adresimize mesaj olarak atabilirsiniz. Şimdilik diyeceklerimiz bu kadar. Bu kanaldan ekstra bir soruya daha yanıt vermemenin daha uygun olacağı kanaatindez.
Saygılarımızla.

Alıntı

Kedi'dir Kedi

Alıntı

Forumdaki üyeler arasında distribütör olan kullanıcılar da var. Memlekette türlü türlü saçma yasaklama ve engellemeler olunca, yasal çerçeve ile alakalı sorulan soruları açık açık cevaplıyorlar. (X marka bir tüfeğin ithalatının neden geciktiğinden, satışını yaptıkları ürünlerin yasal mevzuat çerçevesinde durumuna kadar bilgilendiriyorlar. ) Hatta tüm sektörler dahil bu kadar vatandaş odaklı hizmet veren distribütör ve satıcılara nadir rastlanır. Ve daha henüz cevap vermek için bu şekilde kaçındıklarını görmedim. Distribütörüz dedikten sonra,cevaplardan kaçınmanın (Yapılan sözleşmeler ya da detaylarından bahsetmiyorum. O ayrı bir durum. X bir eklentinin yasallığı çerçevesinde konuştum) da pozitif bir imaj oluşturmayacağını kendi adıma söyleyebilirim.

Saygılarımla.

Alıntı

(27-05-2017, 09:22 PM)GullyFoyle demiş ki: Sn.atiyet cahilliğimi maruz görün, Türkiye'de, ateşli silahlara ait eklenti ya da eklentilerin -Bu Glock için Roni olur, av tüfeği için tabanca kabze olur, lazer işaretleyici olur, gece görüş tertibatı olur vb.- yasal olup olmamasının kriteri atış gücüne olan pozitif etkisine göre midir?

Saygılarımla.

Bu kadar derinlemesine bilgi sahibi değilim ben saedece roniyi  ilk keşfettiğimde ingilizce sitesinde okumuştum. İsrail asıllı bu firma silahda atış gücüne direk yada dolaylı yoldan yapılan bir modifikasyon olmadığı için kendileri yasal olduğunu belirtiyorlar. caa.il sitesi vardı israil sayfası hatta bu site 2015 yılında israil karşıtı bir grup bilgisayar korsanı tarafından ele geçirilmiş ve israil ve politikaları karşıtı mesajlarla doldurulmuştu. Takriben bundan sonra caa.il sitesi tamamen kapatıldı. Şu an aktif olarak caagearup.com olarak online hizmet veriyorlar. Ayrıca caa nın facebook sayfası da ver ve takipteyim. Hatta geçen hafta yarışma düzenlediler en çok beğendiğiniz 3 model silahı belirtin ona özel micro roni üretelim diye, bende buna istinaden canik 55 tp9, tp9 sa ve sarsılmaz st10 u belirtmiştim. Türk malı olan herhangi bir sailaha üretim olmayışından böyle bir girişimde bulunmuş oldum diyelim. Sizin sorduğunuz soruya pek cevap oldu mu bilmiyorum ama adamların sitelerinde belirttiği şekil bu yani silah aksesuarları takılan bir silah kabı gibi düşünün. Bu arada düzeltmem gereken bir konuda kanada değil kaliforniya eyalet yasalarının silah ve silah kullanma yasalarına aykırı olduğundan satışı kesinlikle yasaktır diye bir ibarede her roni ürününün altında kırmızı fonda yazılı bir şekilde bulunmaktadır. Umarım faydalı olmuştur. Tekrar belirtmek isterim ben sadece bu ürünü çok beğendiğim için fikir değil tamamen caa grubunun yazılarını baz alarak bilgi paylaşıyorum. Saygılar.

Alıntı

Sn GullyFoyle'nin sorduğu soruyu yanıtını öğrenmek için değil, "atış gücüne etki etmeyen" pek çok aksesuarın da ilgili kanun ve mevzuatlar gereği yasak olduğuna dikkat çekmek amaçlı olduğuna eminim.

Saygılarımla

Alıntı
1 üye teşekkür etti:
GullyFoyle
Sn.atiyet malum firma ya da başkaları, Türk üretimi silahlara uygun eklenti üretebilir. Malum Dünya pazarında yer edindi bir çok Türk silahı. Ancak o eklentinin Türkiye'de yasal olacağı anlamını çıkarmak mümkün müdür mevcut mevzuat çerçevesinde? Zannetmiyorum. ("Av tüfeği için tabanca kabze olur, lazer işaretleyici olur, gece görüş tertibatı olur" diye dikkat çekmek istediğim husus buydu)

Sn.lenduha evet onu kastetmiştim aslında.

Aslında bir süre önce benim de merak ettiğim bir konuydu. Çünkü malum satış sitelerinde ilanlar dolaşırken bazı sosyal medya organlarında bu kit ile atış videoları da vardı. Daha sonra atışları icra edenlerin kolluk kuvvetleri ve yakınları olduğunu farketmiştim. Bir süre sonra o videolardan da eser kalmadı. Bir süredir takip etmiyorum gerçi

Saygılarımla.

Alıntı
1 üye teşekkür etti:
lenduha

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi