Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol
Konuyu Değerlendir
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Micro Roni yasal mıdır?
#1
Sayın Üyeler;

"Micro Roni" olarak tabir edilen Glock stabilizörü ile ilgili ;

Forumda yaptığım aramalarda herhangi bir bilgiye rastlamayıp , severek takip ettiğim bir Türk video günlükçüsü arkadaşımızın youtube paylaşımında da görünce merak ettim. Bu cihazın bulundurulması ülkemizde yasal mıdır?
[Resim: micro_roni_stabilizer_for_your_glock_17_or_19_7.jpg]


Saygılarımla
 
Alıntı

#2
6136 sayılı yasalı yasa ile ilgili 91/1779 sayılı yönetmelikte tabancanın tanımı; 


Alıntı: f) (Değişik: 25/10/2000 - 2000/1550 K.)

Tabanca: 

Tam otomatik olmamak şartıyla, namlu uzunluğu fişek yatağı hariç otuz santimetreyi ve tüm uzunluğu elli santimetreyi geçmeyen, dumanlı veya dumansız barut veya bu neviden bir patlayıcı ve itici güç ile gülle, mermi, saçma veya füze ile gaz ya da diğer nesneleri atabilen, belli bir çapta namluya uygun imal edilmiş ateşli silahları,

Bu yönetmelik maddesine bakarak ölçün biçin, Kasalı Mauser C96 tabancaya ruhsat düzenleyen idarenin yeni nesil bir silah, atış ve vuruş yeteneklerini arttırmaya yönelik zengin aksesuar seçenekleri söz konusu olunca nasıl yorum yapabileceğini de hesaba katarak kendiniz karar verin.
 
Alıntı
19 üye teşekkür etti:
ilksurfer, drmehmet, blueokkes, Xlll, foottwo, heisenberg, sparus, Fruktoz23, zarif_, 1905sss, tekoglu, alone61, mtaner55, Alper f92, LAMRETOEJ, OBERON01, lenduha, demirci57, Patriot1978
#3
http://tabancatufek.com/forum2/showthread.php?tid=11554 ***

http://www.tabancatufek.com/forum2/showt...p?tid=3617
 
Alıntı
1 üye teşekkür etti:
lupus
#4
Cevaplarınız ve yönlendirmeniz için teşekkür ederim . Bir ABD eyaletinde dipçiksiz/omuzlanamaz versiyonunun yasal olabileceğini duydum ama orada da net değiller.

Saygılarımla
 
Alıntı

#5
Sn  Vamp2 ABD'de dipçikli/dipçiksiz her iki versiyonu da yasal olmalı ki satılıyor. Yapmaları gereken tek iş ortaya çıkan garabeti tescil ettirip Kısa Namlulu Tüfek (SBR) vergisini ödemek gibi görünüyor. Yani ABD tarafındaki yasallık daha çok vergi ile ilgili... Sorduğunuz sorunun yanıtı olabilecek ülkemizdeki yasallık ise çok başka bir konu sanırım.

Kaynaklar:

http://blog.cheaperthandirt.com/pistol-kits-beware/
http://www.glockstore.com/RONI-Civilian-...6-Barrel_2
http://www.glockstore.com/Micro-RONI-Stabilizer

Saygılarımla.
 
Alıntı
5 üye teşekkür etti:
lupus, Vamp2, sem, tirendaz, Sabri
  


Foruma Git:


Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi