Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 1 Oy - 5 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Micro Roni yasal mıdır?
#1
Sayın Üyeler;

"Micro Roni" olarak tabir edilen Glock stabilizörü ile ilgili ;

Forumda yaptığım aramalarda herhangi bir bilgiye rastlamayıp , severek takip ettiğim bir Türk video günlükçüsü arkadaşımızın youtube paylaşımında da görünce merak ettim. Bu cihazın bulundurulması ülkemizde yasal mıdır?
[Resim: micro_roni_stabilizer_for_your_glock_17_or_19_7.jpg]


Saygılarımla
 
Alıntı

#2
6136 sayılı yasalı yasa ile ilgili 91/1779 sayılı yönetmelikte tabancanın tanımı; 


Alıntı: f) (Değişik: 25/10/2000 - 2000/1550 K.)

Tabanca: 

Tam otomatik olmamak şartıyla, namlu uzunluğu fişek yatağı hariç otuz santimetreyi ve tüm uzunluğu elli santimetreyi geçmeyen, dumanlı veya dumansız barut veya bu neviden bir patlayıcı ve itici güç ile gülle, mermi, saçma veya füze ile gaz ya da diğer nesneleri atabilen, belli bir çapta namluya uygun imal edilmiş ateşli silahları,

Bu yönetmelik maddesine bakarak ölçün biçin, Kasalı Mauser C96 tabancaya ruhsat düzenleyen idarenin yeni nesil bir silah, atış ve vuruş yeteneklerini arttırmaya yönelik zengin aksesuar seçenekleri söz konusu olunca nasıl yorum yapabileceğini de hesaba katarak kendiniz karar verin.
 
Alıntı
22 üye teşekkür etti:
ilksurfer, drmehmet, blueokkes, Xlll, foottwo, heisenberg, sparus, Fruktoz23, zarif_, 1905sss, tekoglu, alone61, mtaner55, Alper f92, LAMRETOEJ, OBERON01, lenduha, demirci57, Patriot1978, alpago, Mehmet Emin, xlcod3r
#3
http://tabancatufek.com/forum2/showthread.php?tid=11554 ***

http://www.tabancatufek.com/forum2/showt...p?tid=3617
 
Alıntı
1 üye teşekkür etti:
lupus
#4
Cevaplarınız ve yönlendirmeniz için teşekkür ederim . Bir ABD eyaletinde dipçiksiz/omuzlanamaz versiyonunun yasal olabileceğini duydum ama orada da net değiller.

Saygılarımla
 
Alıntı

#5
Sn  Vamp2 ABD'de dipçikli/dipçiksiz her iki versiyonu da yasal olmalı ki satılıyor. Yapmaları gereken tek iş ortaya çıkan garabeti tescil ettirip Kısa Namlulu Tüfek (SBR) vergisini ödemek gibi görünüyor. Yani ABD tarafındaki yasallık daha çok vergi ile ilgili... Sorduğunuz sorunun yanıtı olabilecek ülkemizdeki yasallık ise çok başka bir konu sanırım.

Kaynaklar:

http://blog.cheaperthandirt.com/pistol-kits-beware/
http://www.glockstore.com/RONI-Civilian-...6-Barrel_2
http://www.glockstore.com/Micro-RONI-Stabilizer

Saygılarımla.
 
Alıntı
7 üye teşekkür etti:
lupus, Vamp2, sem, tirendaz, Sabri, blueokkes, Murata
#6
Sayın Vamp2,
Firmamız bahsettiğiniz ürünün üretimini yapan CAA Gear Up firmasının tek Türkiye temsilcisidir. Bununla ilgili defalarca kez başvuruda bulunulmuş fakat bir türlü gereken izahatlar yapılmadan olumsuz cevaplar alınmıştır. Yasal olarak mevzuatlar açık olsa dahi, Türkiye'de bu birimlerin başındaki kişilerin kendi insiyatifleri ile bu işler ilerlediği için halen satışını resmi olarak gerçekleştirememekteyiz.
Bununla birlikte sizlere süpriz bir bilgi vermek isterim. Firmamız aracılığı ile Caa Gear Up yerli bir silah modelimize Micro Roni üretimine başlamıştır.
 
Alıntı
3 üye teşekkür etti:
sparus, drmehmet, sharkhunter
#7
(21-05-2017, 08:42 PM)Globaltril demiş ki: Firmamız bahsettiğiniz ürünün üretimini yapan CAA Gear Up firmasının tek Türkiye temsilcisidir. 

Sn.Globaltril, CAA, hatta İsrail' de yerleşik pek çok firma genelde '' exclusive '' yetkilendirme sözleşmesi yapmaz. Daha ziyade kim proje, sipariş ve para ile giderse malı ona verir geçer. Eğer CAA firması ile bu türden bir yetkilendirme sözleşmesi yaptıysanız tebrik eder, başarılar dilerim. 

Bu arada sitenizde pek çok markanın logo ve ürünleri de mevcut, bu markaların da Türkiye temsilciliğini firmanız mı yürütmektedir, bu markaların sitenizdeki ürünlerini Türkiye' de tedarik etmek mümkün müdür?

Şimdiden teşekkürler.
 
Alıntı
9 üye teşekkür etti:
sparus, blueokkes, drmehmet, durango, GullyFoyle, tirendaz, Fruktoz23, xlcod3r, Pusatt
#8
Link ve site uçmuş...
 
Alıntı
8 üye teşekkür etti:
drmehmet, durango, tirendaz, blueokkes, Fruktoz23, xlcod3r, Simurg, Murata
#9
Ben sildim Sn lupus. Üyeyi de banlayacaktım ama mevcut sorunuz cevapsız kalmasın diye bekledim. Bu şahsın 5. üyeliği. İsrail'den mal getirip forumda satmak isteyen şahıs kendisi.
 
Alıntı
16 üye teşekkür etti:
GullyFoyle, tirendaz, lenduha, 1905sss, lupus, heisenberg, hunter 12, blueokkes, sem, Fruktoz23, durango, harun, xlcod3r, Simurg, drmehmet, Murata
#10
Bu mesajım yanlış anlaşılmasın, forumun samimiyetine dayanarak yazıyorum, yurt dışından cep telefonu getirmeden evvel (vergisini ve beyanını her şeyini yasal olarak yapacak olmama rağmen) sanki eroin kaçırıyormuş gibi bir suçluluk hisseden benim gibi kişiler varken İsrail'den böyle ciddi bir silahı getirmek ne kadar kolay veya zor açıkçası merak ediyorum. Sizler getirmesi hallolur üzerine birde burada pazarlar diyorsunuz. Hayretler içindeyim.
 
Alıntı
1 üye teşekkür etti:
Shepherd
  


Foruma Git:


Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 2 Ziyaretçi