Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
İstanbul bölge tanışma ve buluşma etkinliği
Herkese selamlar,

Forumda genel bir tanışıklık durumu mevcut. Herkes birbirini yakından tanıyor gibi geliyor, ben aranıza henüz bir tüfek almamış olmama rağmen katıldım ve olabildiğince paylaşımları okuyarak yetişmeye çalışıyorum. Ancak forumdaki seviyenin yüksekliğinden ötürü gerçekte de tanışmak istiyorum.

Benim gibi yeni katılanlar için bir tanışma buluşması tertip edelim istiyorum, ne dersiniz?

Saygılar.

Alıntı
6 üye teşekkür etti:
Alpine, Fruktoz23, talipakil, mehmetstar, hunter 12, starixicom
Bende henüz yivsiz tüfeğimi almış değilim ancak belirlenebilecek tarihler arasında İstanbul'da olursam seve seve katılmak isterim . Listeye 2 numaraya ekliyorum kendimi.
1. austin powers
2. Alpine

Alıntı
1 üye teşekkür etti:
austin powers
Belirlenebilecek tarih'te bir engelim olmaz ise bende seve seve katılmak isterim . Listeye 3 numaraya ekliyorum kendimi.
1. austin powers
2. Alpine
3. starixicom

Alıntı
2 üye teşekkür etti:
mehmetstar, austin powers
Yeni katılımcılar listeye giriyor, forumun demirbaşlarını da konuya bekliyoruz...

Alıntı

Forum demirbaşlarının artık forumu takip etmediğini düşünüyorum. Moderatöre yöneltilen sorular cevapsız kalıyor... Yıllarca paylaşım yapmış eski üyeler artık etliye, sütlüye karışmıyorlar. Yazım kuralları ve dilbilgisi fırçalarını, güvenlik konulu çok hassas ikazları bile özlüyorum desem yeridir. Çaylaklar olarak, ' kendimiz çalıp, kendimiz oynuyoruz ' şeklinde, garip bir ruh hali içerisindeyim.

15.000' den fazla üyesi olan bir forumda, daha çok aktivite olması gerekir diye düşünüyorum. Oysa forum istatistiklerine baktığımda ortalama 10-15 aktif üye, 150+ ziyaretçi görüyorum. Demek ki, üyelerin sadece binde biri forumu takip ediyor.

Üyelere baktığımda, binlerce mesaj attıktan sonra ' ban ' lanmış üyeler, 500' den fazla paylaşım yaptığı halde hala iki yıldızı olanlar, bunun yanında 200' den az paylaşımla 5 yıldızı olan üyeler görüyorum. Bir mantık yok gibi.

Forumlar da bir organizma gibi doğup büyüyor ve ölüyor. Eskiden hergün #Zurna' ya bağlanmazsak olmazdı. Şimdi adını hatırlayan çıkmaz. Burada, 3-5 gün bağlanmayanı otomatik olarak üyelikten çıkaracak bir sistem olsa, forum üye sayısı kısa zamanda 100 kişiye düşer sanırım.

Saygılar

Alıntı
4 üye teşekkür etti:
heisenberg, alpsaral, austin powers, coolermaster
Selamlar saygıdeğer forum üyeleri ;

13 mayıstan sonra yapılacak bir buluşmaya mücbir bir sebep olmazsa katılabilirim.  

Saygılar.

Alıntı

(05-05-2017, 12:17 PM)Ahmet Özalp demiş ki: Forum demirbaşlarının artık forumu takip etmediğini düşünüyorum. Moderatöre yöneltilen sorular cevapsız kalıyor... Yıllarca paylaşım yapmış eski üyeler artık etliye, sütlüye karışmıyorlar. Yazım kuralları ve dilbilgisi fırçalarını, güvenlik konulu çok hassas ikazları bile özlüyorum desem yeridir. Çaylaklar olarak, ' kendimiz çalıp, kendimiz oynuyoruz ' şeklinde, garip bir ruh hali içerisindeyim.

15.000' den fazla üyesi olan bir forumda, daha çok aktivite olması gerekir diye düşünüyorum. Oysa forum istatistiklerine baktığımda ortalama 10-15 aktif üye, 150+ ziyaretçi görüyorum. Demek ki, üyelerin sadece binde biri forumu takip ediyor.

Üyelere baktığımda, binlerce mesaj attıktan sonra ' ban ' lanmış üyeler, 500' den fazla paylaşım yaptığı halde hala iki yıldızı olanlar, bunun yanında 200' den az paylaşımla 5 yıldızı olan üyeler görüyorum. Bir mantık yok gibi.

Forumlar da bir organizma gibi doğup büyüyor ve ölüyor. Eskiden hergün #Zurna' ya bağlanmazsak olmazdı. Şimdi adını hatırlayan çıkmaz. Burada, 3-5 gün bağlanmayanı otomatik olarak üyelikten çıkaracak bir sistem olsa, forum üye sayısı kısa zamanda 100 kişiye düşer sanırım.

Saygılar

Zurnayı nasıl hatırlamayız :Smilegerçi ben undernetçi idim :Smilehey gidi günler.

Alıntı
1 üye teşekkür etti:
derinoz
Daha önce yapılan benzer buluşmalarda yaşanan tecrübeler, halihazırda ülkenin sıkıntılı gündemi ve ortamı nedeni ile, daha önceden bir şekilde bir araya gelmiş, birbirlerini tanıyan kişiler haricinde hiç kimsenin bu tür buluşmalara sıcak bakacağını sanmam. Yine ülkenin sıkıntılı gündemi ve ortamı nedeni ile, daha önce bir araya gelmiş, birbirlerini tanıyan kişilerin de resmi olarak organize edilmiş fuar , avcılık, atıcılık şenlikleri vs gibi etkinlikler haricinde internet ve sosyal medya aracılığı ile buluşma düzenleyip, yine bunu internet ve sosyal medya ortamında paylaşacağını da sanmam.

Saygılar.

Alıntı
13 üye teşekkür etti:
ilksurfer, foottwo, al-me, fbalun, 1905sss, tirendaz, Mechul, Ahmet Özalp, heisenberg, durango, binajwaad, Fruktoz23, tekoglu
(05-05-2017, 02:42 PM)lupus demiş ki: Daha önce yapılan benzer buluşmalarda yaşanan tecrübeler, halihazırda ülkenin sıkıntılı gündemi ve ortamı nedeni ile, daha önceden bir şekilde bir araya gelmiş, birbirlerini tanıyan kişiler haricinde hiç kimsenin bu tür buluşmalara sıcak bakacağını sanmam. Yine ülkenin sıkıntılı gündemi ve ortamı nedeni ile, daha önce bir araya gelmiş, birbirlerini tanıyan kişilerin de resmi olarak organize edilmiş fuar vs gibi etkinlikler haricinde internet ve sosyal medya aracılığı ile buluşma düzenleyip, yine bunu internet ve sosyal medya ortamında paylaşacağını da sanmam.

Saygılar.

Sayın Lupus,

Sizinle fuarda tanışmıştık hatırlarsanız.

Ülkede sıkıntılı bir süreç olduğu malum ancak şükür ki sosyal hayatımızı baltalayacak bir durum yok.

Buluşma ve tanışma için açtığım bu konu sanırım eskiden yaşanmış kötü bir tecrübeyi ve benim gibi yenilerin bilmediği şeyleri hatırlattığı için bir soğuk bakma söz konusu oluşturdu sizde. 

Benim tanışma için talep ettiğim etkinliğe herkes topunu tüfeğini yanında getirsin, izbe bir yerde bol bol fişek yakalım anlamında değildi. Her sosyal insanın yapabileceği ve yaptığı gibi bir kafede çay/kahve/yemek vs eşliğinde tanışma ve sohbet etmekti. Forumun konusu ateşli silahlar olabilir ancak bu biz; Forumdaşları ilgilendirir, zira fikir alışverişi sohbet için bir buluşma yapılıyor, hepsi bu. 

Bu foruma ciddi anlamda bilgi akmış zamanında, damlamaya da devam ediyor. Hala yıllar öncesinin yazılarını biz yeni gelenler severek okuyoruz, okuduklarımızdan dolayı yazarlarına saygı duymaya başlıyoruz bu gerekçe ile (şahsım adına konuşuyorum) gerçek hayatta da tanışmak benim için bir zenginlik olur düşüncesiyle bu konuyu başlattım. 

Bu forumu tecrübeli sizler terk ederseniz, gerek o yazıların, gerekse de forumun ömrü çok sıhhatli olamaz -ki bunu hiçbirimiz arzu etmeyiz.

Farklı konularda birçok forumun buluşmasına katıldım ancak o zamanlar bende 25'li yaşlarımdaydım, haliyle grupta +/- o yaşlarda idi. Çok keyifli zamanlar geçirdiğimi bilirim, forumumuzun yaşı tahmin ediyorum minimum 35'dir. Konusu tabanca-tüfek diye kapalı kapılar ardında gergin bir buluşma olması gerekmiyor bana göre...

Saygılar.

Alıntı
3 üye teşekkür etti:
Ahmet Özalp, heisenberg, coolermaster
Sayın forum üyeleri;

Kıdemli ve bilgili Sn. Lupus konuya soğuk bakıyor olmasına rağmen aramızda ustalık mertebesinde başka üyelerimiz de mevcut. Onların da konuya katılmalarını rica ediyorum. Sn. Lupus'un da kararına saygım sonsuz, temennim kendisinin daha evvel nasıl bir kötü tecrübe yaşadı ise onu orada bırakıp biz çaylaklarla buluşmaya katılmasıdır.

Konunun geride kalmaması için gerek biz çatlaklar gerekse üstatların katılımını bekliyorum.

Herkese iyi forumlar.

Alıntı

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi