Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
SIGHT-MARK
#1
Merhaba,

Amerikan Sight-Mark firmasını ürünleri envanterimize girdi.

Firma Amerikan ancak optikleri uzakdoğuda (genelde Çin'de) üretiliyor. Son 4-5 yıldır firmayı takip ediyordum. Kovan tipi Laser boresightları, piyasadaki en kaliteli ve güvenilir kovan tipi boresightlardan. 4 yıl kadar önce firmanın refleks nişangahlarından bir tanesini fuarda temin edip denemiştim. Reticle görüntüsünü beğenmeme rağmen pil tipi ve performansı yönünden sınıfta kalmıştı. Firmanın ürün geliştirmesini takip ettim. Bu ay satışa sunmak kısmet oldu. Bu markanın sadece bazı seçilmiş ürünlerini satıyoruz. Aşağıdaki ürünler haricindeki optik nişangahlarında bir takım sorunlar olduğu için envanterimize almadık. Sight-Mark dürbünlerin ise hiçbiri yok, bizim ürün yelpazemizde uygun yer olmadı.
REFLEKS SIGHT

Bu yıl çıkardıkları Ultra Shot refleks nişangahın M-Spec (Mil-Spec) olanı, sağlamlık, pil tipi ve pil ömrü olarak uygun bir ürün. Askeri isterlere uygun olarak sağlamlık, darbe dayanımı, suya dayanıklılık özellikleri var. CR2 pil ile ortalama birkaç yüz saatlik pil ömrü var. Fiyatına kıyasla oldukça yüksek kalitede bir ürün.

http://www.tac87.com/ULTRA-SHOT-M-SPEC-R...-1840.html


[Resim: lWNzlP.jpg]
QD modeli bağlama, bu tip bir nişangah için çok kullanışlı. Picatinny/Weaver kızak üzerine vidalanarak monte edilen M-Spec ürünü de mevcut. Eğer yerli tüfek üzerine takacaksanız, Picatinny kızağı ölçerek seçim yapın. Kızak genişliği 22 mm'in altındaysa QD değil, vidayla montajlanan FMS modeli tercih edilmeli, yoksa sıkmaz. Her nedense, bazı üreticilerimiz "böyle isteniyor" diyerek 22 değil 21 mm eninde Picatinny kızaklı tüfek satıyor! (Neden diye sormayın, bu zihniyet adamın beynini yakar...)

http://www.tac87.com/ULTRA-SHOT-M-SPEC-R...-1841.htmlREDDOT

Firmanın reddot nişangahı da oldukça başarılı bir tasarım. 2 MOA kırmızı noktası var. En güzel özelliği 1 adet AA pil ile çalışıyor olması. Her bakkalda bulacağınız 1,5V kalem pil kullanmasına rağmen pil ömrü gerçekten çok yüksek. Alkali pil kullanarak, orta ışık şiddeti (6) seçildiğinde 50.000 saat pil ömrü ile ile Aimpoint'e yaklaşmaya çalışıyor.  Tabii ki bir Aimpoint değil ama fiyatına göre bakarsanız, oldukça iyi bir ürün.

http://www.tac87.com/WOLVERINE-1x28-FSR-...-1839.html

[Resim: mL2XNC.jpg]
 


3x BÜYÜTÜCÜ 

Yukarıdaki optikleri 3x büyütme ile kullanabileceğimiz yana katlanır tipte büyütücü dürbünü de satışa sunduk. Böylece sistem olarak, 1x ve 3x olarak kullanılabilecek. Bu ürün de QD bağlamalı.

http://www.tac87.com/XT-3-TAKTIK-BUYUTUC...-1838.html

[Resim: 4b2Gmi.jpg]BORESIGHT

Kovan tipi ve universal Laser boresightlar geldi. Yivsizler için 12 ve 20 Ga, Türkiye'de bulunan yivli tüfek kalibrelerinin üretimde olanları geldi. Tabanca kalibrelerini de ısmarladık ama gönderim sırasında fabrika stoklarında olmadığından sadece .375/.38Sp geldi, 9x19 ve 45 ACP bir sonraki sefere kaldı. Fiyatları Çin malı benzerlerine göre pahallı. (Brownells'ten geçtiğimiz yıllarda 12$'a satın aldığım Çin malı boresightın sadece kedi oynatmaya yaradığını keşfettikten sonra Sight-Mark'a olan ilgim başlamıştı.)

Kovan tipi Laser boresightların tabanca için sıfırlama dışında bir kullanım alanı daha var. Kılftan kütleye taktik çalışma yaparken fişek yatağında boresight kullanmak, nişangah kullanmadan refleks nişah hattınızı oluşturmada bir eğitim yardımcısı. Tabancayı çekip, nişan almadan hedefe doğrulttuğunuzda muhtemel vuruş noktasını göstermesi açısından faydalı bir eğitim aracı.

http://www.tac87.com/SIGHT-MARK,LA_176-3...bels=176-3

[Resim: vQ6hg1.jpg]
 
Alıntı
25 üye teşekkür etti:
Xlll, tekoglu, mehmetstar, Yasin06, hunter 12, tirendaz, Surmene, Kara45, ombra, heisenberg, Fruktoz23, Ahmet Özalp, cemyl23, alpago, madenci08, Murata, SSSalih, husrev, ugurucar57, kut4, al-me, Rockatansky, Gazanfer, Tam 35 gozgoz, 1905sss
  


Foruma Git:


Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi