Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Trijicon HD Night Nişangah Kırım - Arıza
Geçen yıl (2016) gerek gece şartlarında daha kullanışlı olacağı gerek gündüz şartlarında büyük ve belirgin renkli arpacığı ile mükerrer ve refleks atışlarda daha avantajlı olacağı düşüncesi ile bir adet sarı arpacık renkli Trijicon HD Night Nişangah takımı edindim. Montaj, ince ayarlar ile birlikte hemen hemen 1 yıl kadar gayet memnun mesut atışlar yaptık. Bir senenin sonunda ortalama 12 yıl ışıma iddiasında olan trityum tüplerinden arpacıkta bulunan tüp su koymaya başladı ve sonunda belli belirsiz bir hal aldı, sonunda da iyice belirsizleşti 

Sarı ok ile işaretli kısım. Gez tüplerindeki ışıma ile karşılaştırınca bariz belli oluyor.

[Resim: IMG_0254.jpg]

[Resim: IMG_0255.jpg]

Nişangahların vaziyetini belirtir bir mesaj ile aldığım firmaya konuyu belirttim. Benden gece şartlarında fotoğraflarını istediler ve konuyu teknik kısmın incelemesinden sonra üretici firmaya ileteceklerini belirttiler. Ve aradan 1,5 ay gibi bir süre geçtikten sonra bir atış sonrası arpacığın dip kısmından oynadığını fark ettim biraz oynayınca arpacık elimde, arpacığın alt kısmında vidanın da içine girdiği oval tabla ve vida silahta kaldı. 

Arpacıksız kalmamak için orjinal plastik arpacığı tekrar silaha monte ettim. Bu esnada dikkatimi çeken ve fuarda Sn. lupus unda üstünde durduğu gibi trijicon nişangahta alttan gelen sabitleme vidasının orjinalde olduğu gibi arpacığı boydan boya kavramadığı sığ bir şekilde alttan arpacığa tutunduğuydu. 

Arpacık, kırım yeri, vidanın ne kadar derine tutunduğu gibi ayrıntıları elden geldiğince fotoğraflamaya çalıştım.

[Resim: IMG_0518.jpg]

[Resim: IMG_0520.jpg]

[Resim: IMG_0519.jpg]

Ve naçizane çıkardığım sonuç ; benim gibi silahı yoğun ve tedirgin olmadan kullanma niyetinde olanlar için tercih edilebilecek nişangah yine Glock tarafından üretilen orijinal nişangahlarmış. 

Firma tarafından bu zamana kadar geri dönüş olmadığı ve ümidimde kalmadığı, Gez Trijicon - arpacık orjinal hali ile silah üst vurduğu için yeniden orjinale dönmek sanırım en sıhhatlisi.

Saygılar.

Alıntı
19 üye teşekkür etti:
heisenberg, Yasin06, lupus, Kıraç Ata, Pistov, demirci57, eraonk, PersonalDefence, Sabri, ilksurfer, tirendaz, 1905sss, alone61, sem, Mutluay, Murata, Fruktoz23, sparus, Red Kit
Sn.Alpago,

Öncelikle geçmiş olsun. Glock ilginç bir firma. Kılıf, gez vs. aksesuar konularında da müşterilerini memnun eden başka bir firma var mı bilmiyorum.

Gezi satın aldığınız firma adını iletmeniz mümkün mü? Silahseverler olarak bu bilgi alışverişlerimizde bir yol gösterici olacaktır.

Saygılarımla.

Alıntı
1 üye teşekkür etti:
alpago
(28-04-2017, 04:36 PM)alone61 demiş ki: "...Öncelikle geçmiş olsun. Glock ilginç bir firma. Kılıf, gez vs. aksesuar konularında da müşterilerini memnun eden başka bir firma var mı bilmiyorum..."

Yanlış anlaşılmasın ama, bence sayın lupus ilginç bir adam Big Grin
Saygılarımla

Alıntı
5 üye teşekkür etti:
Sakin, Murata, alpago, alone61, sparus
Aziz Nesin gibi.. Her gün haklı olduğu başka bir şey çıkıyor.

Alıntı
2 üye teşekkür etti:
alpago, sparus
(28-04-2017, 04:36 PM)alone61 demiş ki: Sn.Alpago,

Öncelikle geçmiş olsun. Glock ilginç bir firma. Kılıf, gez vs. aksesuar konularında da müşterilerini memnun eden başka bir firma var mı bilmiyorum.

Gezi satın aldığınız firma adını iletmeniz mümkün mü? Silahseverler olarak bu bilgi alışverişlerimizde bir yol gösterici olacaktır.

Saygılarımla.

Sn. alone61,

Teşekkür ederim. Ascim'dan almıştım.

Saygılar.

Alıntı
1 üye teşekkür etti:
alone61

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi