Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
İzmir, Urla da atış yarışması
(29-04-2017, 11:28 AM)Surmene demiş ki: Sayın Sabri;

Cevabınız için teşekkürler. 
Hedef kağıdı üzerinde 16 aralık görünüyor. Bu da 16 inç yapıyor. Yaklaşık 40 cm olduğunu hesaplıyorum. 

Sayın surmene hesap hatası bende, siz haklısınız

12 de ortada iki inç çevrede 7 adet birer inç halka  Bu durumda toplam 16 halka 40,96 cm ediyor.

Eğer arka plandaki kareler  1 cm ise halkalar 3 cm lik aralıkla 48 cm ediyor. 

Yerinde ölçmediğim için ben de tahmini yazıyorum

Saygılarımla

Alıntı
1 üye teşekkür etti:
Surmene
(29-04-2017, 11:50 AM)fbalun demiş ki: Sn. Surmene,

Merkez 12 dairesi 2 inç çapında değil, 2 inç yarı çapında sanırım. Sn. Sabri yazarken bu noktada ufak bir hata yapmış olmalı.

Saygılar.

sayın fbalun;

Dediğiniz şekilde de olmuyor. Ufak karelerden hesaplarsanız, 12 dairesi 3 kutu yarı çapında. Her bir daire 3 kutu artış ile ilerliyor.

Alıntı
1 üye teşekkür etti:
Sabri
Sn. Surmene,

Ben hedefin 70x70cm olduğunu mutlak doğru olarak kabul edip 16 aralığın her birisi 2 inç olmalı diye hesap yaparak yazdım mesajı. Hedef 70x70cm değilse benim hesap yatar Smile

Saygılar.

Alıntı
1 üye teşekkür etti:
Sabri
Sn  fbalun, Sn surmene,

Şimdi Urla Genç Avcılar ve Atıcılar derneğini aradım. Verdikleri bilgiye göre kağıt boyutu 50x70 cm, küçük kare aralıkları yaklaşık 1 cm, merkezde siyah öküzgözü için 6,5 cm çapta dediler. Onların yalancısıyım. Sanırım öküz gözü 2 inç çapta, diğerleri birer inç aralıklarla gidiyor

Saygılar

Alıntı
2 üye teşekkür etti:
fbalun, Surmene
Değerli Forumdaşlarım,

Urla Genç Avcılar ve Atıcılar Derneğinin 2018 atış yarışmalarının 22 Nisan 2018 Pazar günü yapılacağı duyumunu aldım. İlgilenenlere duyurmak istiyorum.

İzmirli forumdaşlarımız için buluşma ve tanışma fırsatı da sağlayacağını düşünüyorum

Saygılarımla

Alıntı
6 üye teşekkür etti:
DoganSW, Kara45, Rangeman, LAMRETOEJ, DaRkNeSs-, OCEANBORN
Bir heves başlığı açtım , forumdaşlarımla tanışma şansı bulacağım diye, tarihi görünce hayaller suya düştü Big Grin
Aynı gün baldızım evlendiği için iştirak edebileceğimi sanmıyorum ama, eğer sabah nispeten erken saatlerde, öğlen civarı buluşulacaksa, hanımla aramı hoş tutup iştirak etmeye çalışayım Big Grin
Saygılarımla...

Alıntı
1 üye teşekkür etti:
DoganSW
Sayin Sabri;
Tarih geldi çatti, yarin etkinliğe gidecek misiniz? Gerçi bu saatte mesaji gorur müsünüz bilmem ama yarin saat 12.00 ye kadar müsait olacağim. Dolayisi ile oraya gelmem mümkün olur..
Saygilarimla

Alıntı
1 üye teşekkür etti:
Sabri
(22-04-2018, 12:27 AM)DaRkNeSs- demiş ki: Sayin Sabri;
Tarih geldi çatti, yarin etkinliğe gidecek misiniz? Gerçi bu saatte mesaji gorur müsünüz bilmem ama yarin saat 12.00 ye kadar müsait olacağim. Dolayisi ile oraya gelmem mümkün olur..
Saygilarimla

Sayın DaRkNeSs,

Yarışmaya herhangi bir saatte katılınabiliyor diye biliyorum.. Biz 12 den sonra gitmeyi düşünüyoruz.

Saygılar

Alıntı
1 üye teşekkür etti:
DaRkNeSs-

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi