Yerli Çakma Colt'lar
Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Yerli Çakma Colt'lar
Kabzada Türk Bayrağı ile Osmanlı Tuğrası' da standart pakete dahil herhalde bu modellerde, hepsi sözleşmiş gibi Smile

Alıntı

(23-01-2018, 01:15 PM)Boztepeli demiş ki: Merhaba forum üyeleri. Bu tabancaların yada farklı bir tabancanın çakma olup olmadığını anlamanın en kolay yolu nedir?

Yasal yollardan edinilmiş her ruhsatlı tabanca orijinaldir Sayın Boztepeli. 

Piyasada BHP-FEG muallaklığı var sadece, onun da kılavuxu forum içinde bulunuyor zaten.

Alıntı
2 üye teşekkür etti:
mimaslan, defender45acp
Sayın boztepeli,en kolay yöntemi bu forumu hatim etmektir.Ayrıca silah kültürünüzde artar.

Alıntı
1 üye teşekkür etti:
aquila54
Sayın LKT ve topraxxx 3 senedir forumu takip ediyorum. Benim asıl söylemek istediğim birebir orjinali yapılsa da ayırt etmek mümkünmü, yani şundan dolayı çakma diyebilirmiyiz. Yoksa ruhsatlı tabancaların orjinal olduğunu bende biliyorum. Kültüre de gelince gerçekten tam anlamıyla bilgi sahibi sayın lupusu gördüm. Fotoğraftaki silahların çakma olduğunu nerden anladınız sayın LKT ve topraxxx ?

Alıntı

(23-01-2018, 02:25 PM)LKT demiş ki:
(23-01-2018, 01:15 PM)Boztepeli demiş ki: Merhaba forum üyeleri. Bu tabancaların yada farklı bir tabancanın çakma olup olmadığını anlamanın en kolay yolu nedir?

Yasal yollardan edinilmiş her ruhsatlı tabanca orijinaldir Sayın Boztepeli. 

Piyasada BHP-FEG muallaklığı var sadece, onun da kılavuxu forum içinde bulunuyor zaten.

Kısmen doğru. Piyasada oldukça fazla "sonradan mavi" P210, Legion makyajı yapılmış Sig Sauer, Performance Center diye kaptırılan Smith & Wesson var. Marka bazında haklı da olsanız, model konusunda maalesef işler öyle değil.

Ha kabahat biraz da alıcının. Performance Center alacak adam bir zahmet otursun araştırsın, nasıl bir şey, neye benziyor.

Alıntı

(23-01-2018, 06:29 PM)Boztepeli demiş ki: Sayın LKT ve topraxxx 3 senedir forumu takip ediyorum. Benim asıl söylemek istediğim birebir orjinali yapılsa da ayırt etmek mümkünmü, yani şundan dolayı çakma diyebilirmiyiz. Yoksa ruhsatlı tabancaların orjinal olduğunu bende biliyorum. Kültüre de gelince gerçekten tam anlamıyla bilgi sahibi sayın lupusu gördüm. Fotoğraftaki silahların çakma olduğunu nerden anladınız sayın LKT ve topraxxx ?

Elbette hatlarından. Smile

Alıntı

(23-01-2018, 02:25 PM)LKT demiş ki: Yasal yollardan edinilmiş her ruhsatlı tabanca orijinaldir Sayın Boztepeli. 

O kadar emin olmayın Sn. LKT. İnsan yaşadıkça neler görüyor. Şu linke bir göz atarsanız gayet yasal ve ruhsatlı el yapısı bir tabanca göreceksiniz. 

http://www.tabancatufek.com/forum2/showt...p?tid=8023 

Ps: Fotoğraflar görünüyor mu bilmiyorum. Cep telefonundan yazdığım için emin olamıyorum. Eğer görünmüyorsa silahın kaydetmiş olduğum fotoğraflarını yarın gönderirim.

Alıntı

(24-01-2018, 01:55 AM)Vefasiz demiş ki:
(23-01-2018, 02:25 PM)LKT demiş ki: Yasal yollardan edinilmiş her ruhsatlı tabanca orijinaldir Sayın Boztepeli. 

O kadar emin olmayın Sn. LKT. İnsan yaşadıkça neler görüyor. Şu linke bir göz atarsanız gayet yasal ve ruhsatlı el yapısı bir tabanca göreceksiniz. 

http://www.tabancatufek.com/forum2/showt...p?tid=8023 

Ps: Fotoğraflar görünüyor mu bilmiyorum. Cep telefonundan yazdığım için emin olamıyorum. Eğer görünmüyorsa silahın kaydetmiş olduğum fotoğraflarını yarın gönderirim.

Sayın Vefasiz istisnai olan bu konunuzu biliyorum, yine gülümsedim çok teşekkür ederim. Smile

Alıntı
1 üye teşekkür etti:
Vefasiz
Canik'in ilk üretimlerinden...

Genelde içimden söylerim,bu sefer yazasım geldi.Bu ve bunun gibi milletin zar zor alabildiği silahları çalıp, daha sonrada üzerine bir şeyler karalayıp milletin malını, hakkını gasp edenlerin de, bir halt varmışcasına ısrarla illegale yönelip bunları alıp gaspa ortak olanlarında Allah bin bir türlü belasını versin. Bu tür hırsızlık malını alanın elinde patlasın, satanın da aldığı para ilaç parası olsun diyorum.

[Resim: 24991223_10213273306605999_7417404262662968852_n.jpg]

Saygılar...

Alıntı
3 üye teşekkür etti:
Ruhsuz, sem, defender45acp
Söylenecek çok şey var , sussam gönül razı değil , söylesem olmuyor . Nasrettin hocanın dediği gibi '' hırsızın hiç mi suçu yok '' .Bu çoğrafyayı değerlendirirken tanımak ya da tanımaya çalışmak lazım . Tabi ruhsatsıza karşıyız ama yeni bir yivsiz için bir senedir ruhsat şubeye gideceğim , karşılaşacağım olaylar ve tavırlar gözüm de öyle büyüyor ki cesaret edemiyorum . Yakın arkadaşım bir senedir hemen hemen her hafta arayarak '' Ne yaptın ? '' diye soruyor .Yoksa bunları alan herkesin illegal olduğunu ve bu silahlara ruhsatlı yabancı silahlardan az vererek bu riski aldıklarını sanmıyorum .

Alıntı

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi