Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Yerli Çakma Colt'lar
Merak ettiğim kısım,çoğunlukla ruhsatlı tabancalarda marka ve yazı değişiklikleri yapıyorlar.Ruhsat yenileme zamanında,rutin kontrollerde,silah satışı sırasında herhangi bir problem oluşturmuyor mu?

Alıntı

Tanıdığım bu işin en iyi ustalarından birisi, fabrikadan yenilettiği silahına seri no dışında yazı yazılmamasını rica etmiş, ve gelince COLT MK IV yazısını şahlanmış atlarla birlikte kendisi yazmıştı Smile Birkaç yıl önceydi bu.

Hatta bana senin tabancaya da yapalım demişti. Daha önce de 511 seri BHP'me "istersen ona parmak izi yapayım" dediği için çok ciddiye almamıştım Smile Ama şu anda görüyorum ki bayağı moda olmuş.

Sn.topraxxx'in sorusu da önemli olan seri no sanıyorum. Emniyet silahların üzerindeki markalamalardan elbette yararlanıyordur ancak nihai tespit seri no üzerinden yapıldığından mesele olmuyor anlaşılan.

Alıntı
1 üye teşekkür etti:
DaRkNeSs-
Yasadışı kaçak silah işlerinde daha çok görülen bir durum.Aynı şekilde üzerine glock logosu işlenmiş yerli polimer tabancalar ve kurusıkı tabancaların resimleri de internette mevcut.İllegal işlere bulaşan ve bilmeyen kişilere marka silah diye yivleniyor muhtemelen.1911 klonuna colt logosu neyse de ziganaya h&k usp logosu kazımak nedir? Smile)

Alıntı
1 üye teşekkür etti:
DaRkNeSs-
.45 kalibre silahı ruhsatsız olarak elinde tutan kişiler buna nasıl fişek bulabilir?
Bunlar kim olabilir?

Alıntı
1 üye teşekkür etti:
Ruhsuz
Smile Smile Smile

Alıntı

(17-06-2017, 03:52 PM)alpsaral demiş ki: Tanıdığım bu işin en iyi ustalarından birisi, fabrikadan yenilettiği silahına seri no dışında yazı yazılmamasını rica etmiş, ve gelince COLT MK IV yazısını şahlanmış atlarla birlikte kendisi yazmıştı Smile Birkaç yıl önceydi bu.

Hatta bana senin tabancaya da yapalım demişti. Daha önce de 511 seri BHP'me "istersen ona parmak izi yapayım" dediği için çok ciddiye almamıştım Smile Ama şu anda görüyorum ki bayağı moda olmuş.

Sn.topraxxx'in sorusu da önemli olan seri no sanıyorum. Emniyet silahların üzerindeki markalamalardan elbette yararlanıyordur ancak nihai tespit seri no üzerinden yapıldığından mesele olmuyor anlaşılan.

Bahsettiğiniz usta hepimizin bildiği usta mı Smile
Şahsen Tisaş ım olsa, hele hele Stainless modeli olsa bende aynı şeyi yapardım Smile
Tabi kanuni bir kısıt yoksa...

Alıntı

[Resim: 20170622_110308.jpg]

Alıntı
3 üye teşekkür etti:
wubıh, mimaslan, Gazanfer
Farklı bişey soracağım konu açamıyorum sebebi ne olaiblir aktivason kodu gelmiyor. Zaten aktif diyor

Alıntı

(22-06-2017, 11:30 AM)romedon20 demiş ki: Farklı bişey soracağım konu açamıyorum sebebi ne olaiblir aktivason kodu gelmiyor. Zaten aktif diyor

Sn. romedon20;

Bende çok bilmiyorum ancak yeni üye olduğunuzdan dolayı açamıyor olabilirsiniz.

Eğer merak ettiğiniz bir husus varsa öncelikle forumda arama yapmanızı öneririm.

Saygılarımla.

Alıntı

(22-06-2017, 11:30 AM)romedon20 demiş ki: Farklı bişey soracağım konu açamıyorum sebebi ne olaiblir aktivason kodu gelmiyor. Zaten aktif diyor

Sn romedon20, yeni üyeler tam üye olmadan yeni konu açımı..vs gibi işlemleri yapamıyor( benim gibi) ve  tam üye olma kriterlerini ben de bilmiyorum. Hergün bakıyorum acaba bugün tam üye oldummu diye Smile Keşke moderatör arkadaşlar forum kuralları bölümünde bundan da bahsetseydi.

Saygılarımla.

Alıntı
1 üye teşekkür etti:
Sig08

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi