Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 3 Oy - 3.33 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Jericho'yu nasıl bilirsiniz?
Sn.Derman21,

MKEK' da bugün hala ithal seçenekler var iken, o devasa silahı, hem de 10.000 TL ödeyerek almak veya almayı düşünmek ve de taşıma ruhsatlı almak, sizde ileride hem bel fıtığı, hem de sinir fıtığı yapar.

14' lü bitmiş ise Beretta var, CZ var, Glock var, HS var...Var da var...

Saygılar..

Alıntı

10 bin lira bütçe ile bir tanıdığım bir adet SIG Sauer, bir Beretta, bir S&W lüfo aldı, üzerine artan para da hepsinin istikhak mermilerine yetti...

Size Kaptırmaz malı Cerikoyu o paraya ittirmeye çalışanlardan koşarak uzaklaşın...

Alıntı

(30-12-2014, 08:23 PM)Lvnt demiş ki: 14' lü bitmiş ise Beretta var, CZ var, Glock var, HS var...Var da var...

Ama onların namlularından çıkan çekirdeklerin balistik takibi yapılabiliyor ve şarjörleri sadece 15 adet fişek alıyor...Smile

Alıntı

Üstünde Israel yazan birşeyi hediye etseler yine almam bırakın 10.000 tl vermeyi...

Alıntı

Muhattab görüp olumlu olumsuz cevap yazdığınız için çok müteşekkirim değerli büyüklerim. Aslında ben foruma daha önce ederman ismiyle üyelik yaptım ama onaylanmasını beklerken yasaklanmış süresiz şekilde. O gün bugün derken biraz da foruma kinli şekilde dün yeni üyelik açtım.

Silah konusuna gelince, temiz Browning bulamadığım için Ankara' ya gidip bir arkadaşımın arkadaşı aracılığı ile bir silahçıdan satın aldım. Vekalet alarak memlekete gelip dosyasını açtım, şimdi Ankara' dan dosyasının gelip birleşmesini bekliyorum. Derken gece kafamı birşeyler kurcaladı.

1- Sıfır diye satın aldım, ama ruhsat bir hakimin adına kayıtlı ve ruhsatta defter no 2008/**** yazıyor. Yani o yılda ruhsat başladığını öğrendim.
2- IWI en iyi üretimdir diye bilgilendirildim.

Yani açıkçası bilgisizce daldım ve olan oldu gibi...Bu yazdığımdan sonra sizin kanaatiniz nedir, bu tabanca ikinci eldir değil mi?

Saygılar

Alıntı

Sn.Derman21

Öncelikle sıfır silahı sadece MKEK kurumu satar.MKEK kurumu haricinde bir firmanın silah satma yetkisi yoktur.Yani siz görünüşe göre 2. el bir silah almışsınız.Sizin o arkadaşınız güzel aracılık yapmış.Acaba kaçıncı el orası da muamma. Önceki sahibi 2008 yılında ruhsat almış. Diğer konu ise sizden önceki sahibi nereden almış?

Keşke bir bilen ile görüşseydiniz ya da daha detaylı araştırsaydınız.

Bize sadece hayırlı olsun demek düşer.

Saygılarımla.

Alıntı

(31-12-2014, 12:54 AM)SertanY. demiş ki: Sn.Derman21

Öncelikle sıfır silahı sadece MKEK kurumu satar.MKEK kurumu haricinde bir firmanın silah satma yetkisi yoktur.Yani siz görünüşe göre 2. el bir silah almışsınız.Sizin o arkadaşınız güzel aracılık yapmış.Acaba kaçıncı el orası da muamma.Önceki sahibi 2008 yılında ruhsat almış.Diğer konu ise sizden önceki sahibi nereden almış?

Keşke bir bilen ile görüşseydiniz,yada daha detaylı araştırsaydınız.

Bize sadece hayırlı olsun demek düşer.

Saygılarımla.

Sıfır olayına şu nedenle kandım, bir hakim yurtdışına gitmiş ve dönüşte satmak için silah almış. Dilekçe işleme konulduktan sonra dün gece defter no' sunun 2008 olduğunu gördüm, 2008' de ruhsata bağlanan bir tabancanın sıfır olması düşünülemez. Güven duydum, hayal kırıklığına uğradım, ama bedelini öderler merak etmeyin...

Şimdi en önemlisi ben kanıt olarak bu silahın dökümanlarını seri numarasını kullanarak nereden çıkarabilirim?
Seri numarası ile internetten sorgulama şansımız var mı?
Seri numarası ile MKEK' den öğrenebilir miyim?
Bir kanıt arıyorum, lütfen yardımcı olun...

Sad

Alıntı

(31-12-2014, 12:28 AM)Derman21 demiş ki: ...O gün bugün derken biraz da foruma kinli şekilde dün yeni üyelik açtım.

(31-12-2014, 12:28 AM)Derman21 demiş ki: ...bir arkadaşımın arkadaşı aracılığı ile...

Hayat ne kadar garip...

Demek ki neymiş, her canınızı sıkan düşmanınız olmadığı gibi, her yüzünüze gülen de dostunuz değilmiş...

Alıntı

(31-12-2014, 01:03 AM)lupus demiş ki:
(31-12-2014, 12:28 AM)Derman21 demiş ki: ...O gün bugün derken biraz da foruma kinli şekilde dün yeni üyelik açtım.

(31-12-2014, 12:28 AM)Derman21 demiş ki: ...bir arkadaşımın arkadaşı aracılığı ile...

Hayat ne kadar garip...

Demek ki neymiş, her canınızı sıkan düşmanınız olmadığı gibi, her yüzünüze gülen de dostunuz değilmiş...

Haklısınız, hem de çok haklısınız.

Silahın parasını vermişim, ama daha üstüme devir olmadı, emniyet dosya açıp karşı taraftan dosya istedi, bekliyor.

Bunu nereden sorgulatabilirim?

Alıntı

(31-12-2014, 01:01 AM)Derman21 demiş ki: Seri numarası ile internetten sorgulama şansımız var mı?

Bizler sorgulayamayız.

(31-12-2014, 01:01 AM)Derman21 demiş ki: Seri numarası ile MKEK' den öğrenebilir miyim?

Öğrenilebilir ama MKEK bu işle uğraşmaz.

(31-12-2014, 01:01 AM)Derman21 demiş ki: Bir kanıt arıyorum, lütfen yardımcı olun...

Silahın dosyası geldiği zaman dosyadaki MKEK faturasının bir fotokopisini alabilirsiniz.

Alıntı

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi