Jericho'yu nasıl bilirsiniz?
Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 3 Oy - 3.33 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Jericho'yu nasıl bilirsiniz?
İkibindokuz yılında alınan Jericho 941 f hakkında yaklaşık 600 atım sonrası görüşlerimi paylaşmak isterim.
Elime tam olarak oturuyor.(ellerimi orta boy olarak tarif edebilirim)
Ağırlık olarak dolu şarjör ile 1.5 kilogramı geçtiğinden ve ebatlarından ötürü taşımak bayağı güç.(ama bu ağırlık atış sırasındaki becerilerinden dolayı katlanılabilir hale geliyor)
Sürgü manipülesi gayet kolay.
Nişan hattı herhangi bir rahatsızlık olmadan kullanılabiliyor.
Onaltı adet mermi kapasitesi avantaj sayılabilir.
Yaklaşık 600 atıma kadar herhangi bir şekilde tutukluk yapmadı.
Bir kez son atımda sürgüyü kilitlemedi.
Tetik ağırlığı hafif olarak tanımlanabilir.
En beğendiğim özelliği ise hedef dağılımı diyebilirim.
Sökümü ve temizliği kolay.(detaylı olarak temizlemeyi bilmiyorum.Bilen arkadaşların yardımlarını beklerim).
Boyum 182 cm ağırlığım 0.12 ton bu yazdıklarım tamamen şahsi kanaatlerimdir.herhangi bir reklam içermemektedir.
Saygılar.

Alıntı

Merhumu iyi bilirdik taki IMI, IWI olana kadar.
IWI'den sonra helvasıda tat vermez oldu....

Alıntı

(11-02-2009, 07:58 PM)lupus demiş ki: Sn.Ömer,
Jericho'ların özellikle F versiyonları, atışı son derece yumuşak ve rahat silahlardır.
Kendi adıma konuşmak gerekirse, özellikle küçük elli ve kısa parmaklı atıcıların rahat ettiği silahlardır.
Tetiği CZ modellerine göre daha yumuşaktır, geometrileri nedeni ile de tetik kurulma mesafeleri de daha kısadır.
İğne Sarsılmaz veya BHP'lerdeki gibi arkadan bir plaka ile sabitlenip kolay sökülüp takılıp, bakımı ve temizliği de daha kolaydır.
İcra yayı kılavuzu da tam boy olup, farklı ağırlıkta yayları kink yapmadan kullanabilmeye elverişlidir.
Silah emniyete alınıp, sürgü bu şekilde şarj edilebilir.
Şarjör serbest düşer.
Poligon profilli namlularını temizlemek çok kolaydır.
Atışla en zor çizilen namlulardan birisi de Jericho namlularıdır.
Şimdiye kadar gördüğüm sadece bir tane Jericho 941 F dağılım özellikleri kötü idi.
Bu konuda da genelde oldukça taminkar silahlardır.

FB modelleri ise her elin rahat edebileceği silahlar değildir.
Bu modelleri denemeden almayı kimseye tavsiye etmem, canınız sıkılabilir.
Polimer modelleri ise benim elimi inanılmaz derecede rahatsız etmektedir, başka atıcılar ise rahat edebilir.

Sayın Üstadım öncelikle aydınlatıcı bilgileriniz için teşekkürler. Bende kısa zamanda 941 f modeline taşıma ruhsatı ile kullanacağım günü sabırsızlıkla bekliyorum. Siz değerli üstadın bu silah için yaptığı yorumlarla hayranlığım iki katına çıkıyor. Eğer mümkünse bana bu silah için tavsiye edeceğiniz günlük taşıma için kullanışlı yardımcı ekipman tavsiyesi verirseniz çok memnun olacağım. Şimdiden teşekkürler.
Saygılarımla

Alıntı

Merbaba arkadaşlar.

Ben ilk kez taşıma ruhsatlı silah alacağım. MKEK Browning Practical olmadığından bir silahçıdan arkadaş tavsiyesi üzerine Jericho 941 IWI almayı düşünüyorum. Alacağım tabancanım fotoğrafını çekip sizinle paylaşım dedim. Tabanca sıfır deniliyor ve en son 10.000 T olur diyor. Sizin fikriniz nedir? Simdiden teşekkürler.

Fotoğraf: http://i.Bu adres calismamaktadir/W6YWYE.jpg

Alıntı

En az 12 bin TL eder.

Alıntı

Sn.Derman21,

Silah alım işinizi hemen durdurun. Forumu bol bol okuyarak, hem modele karar verirsiniz hem de alacağınız silahı ederinden almış olursunuz. Jericho'ya 10bin TL aman diyorum, sakın sakın......

Saygılarımla.

Alıntı

10 bin lira ve Jericho. Bu adamların hakikaten gözü dönmüş.

Alıntı

Sn. Derman21 hoş geldiniz, 10.00 TL. oldukça yüksek bir rakam, kaptırmatörlük almış yürümüş...
Ayrıca pek 0 görünümlü gelmedi tabanca, şahsi görüşüm elbette...Zira emniyet mandalının hareket alanında renk değişimi mevcut, şarjör sırt kısmında da renk açılması aşikar, namlu fırçası da kullanılmış...Ayrıntılı resimler olursa daha iyi teşhis etmek mümkün...
Saygılarımla...

Alıntı

(30-12-2014, 02:32 PM)Derman21 demiş ki: Jericho 941 IWI..

Birincisi, IWI üretimi Jerichoların aslında Sarsılmaz üretimi olduğunu, özünde bir Sarsılmaz olduğunu bilin.

İkincisi, kutudaki şarjörlerin 17 fişek kapasiteli olduğuna bakarak ve kanarak, size söylenecek olan, bu tabancanın MKEK çıkışlı değil de özel ithalat olduğu yalanına da inanmayın, çünkü bu tabancalar mevcut mevzuata rağmen gözden kaçarak 17 fişek kapasiteli şarjörlerle ithal edildi. Eğer bu yalanda ısrar ederlerse ilgili ruhsat şubesinden kontrol edin, MKEK faturasını gözlerinizle görün.

Üçüncüsü, bu tabancanın MKEK faturasında bedelinin o zamanın 1900 USD' si bile olmadığını bilin.

Dördüncüsü, bu alışverişe vesile olanlarla selamı sabahı kesin.

Alıntı

Sn.Derman21

Fiyat hususunu internetten araştırmanızı tavsiye ederim . Telaffuz ettiğiniz rakamın yarısına internette temiz 941 F'ler mevcut.

Alıntı

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi