Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 3 Oy - 3.33 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Jericho'yu nasıl bilirsiniz?
Arkadaşlar bir arkadaşımda var bu silahtan geçenlerde inceledim hoşuma gitti.Özellikle benim browningten sonra bunun mekanizması bana tüy gibi geldi.Düşünün kemere takıp silahı kurabiliyorsunuz.Nedir ne değildir ustalar bilgi verirse sevinirim.

Teşekkürler.

Alıntı

Sn Ömer forumu incelerseniz jericho hakkında birçok bilgiye ulaşabilirsiniz...

imi forumunda,

http://www.tabancatufek.com/forum2/forum...php?fid=53

Alıntı

Sn.Melihaga linki inceledim gayet güzel bilgiler var.Teşekkür ederim.Birde birebir kullanan atış deneyiminde bulunan arkadaşlar varsa onlarında düşüncelerini almak isterim.

Alıntı

Sn.Ömer,
Jericho'ların özellikle F versiyonları, atışı son derece yumuşak ve rahat silahlardır.
Kendi adıma konuşmak gerekirse, özellikle küçük elli ve kısa parmaklı atıcıların rahat ettiği silahlardır.
Tetiği CZ modellerine göre daha yumuşaktır, geometrileri nedeni ile de tetik kurulma mesafeleri de daha kısadır.
İğne Sarsılmaz veya BHP'lerdeki gibi arkadan bir plaka ile sabitlenip kolay sökülüp takılıp, bakımı ve temizliği de daha kolaydır.
İcra yayı kılavuzu da tam boy olup, farklı ağırlıkta yayları kink yapmadan kullanabilmeye elverişlidir.
Silah emniyete alınıp, sürgü bu şekilde şarj edilebilir.
Şarjör serbest düşer.
Poligon profilli namlularını temizlemek çok kolaydır.
Atışla en zor çizilen namlulardan birisi de Jericho namlularıdır.
Şimdiye kadar gördüğüm sadece bir tane Jericho 941 F dağılım özellikleri kötü idi.
Bu konuda da genelde oldukça taminkar silahlardır.

FB modelleri ise her elin rahat edebileceği silahlar değildir.
Bu modelleri denemeden almayı kimseye tavsiye etmem, canınız sıkılabilir.
Polimer modelleri ise benim elimi inanılmaz derecede rahatsız etmektedir, başka atıcılar ise rahat edebilir.

Alıntı

Alıntı: Silah emniyete alınıp, sürgü bu şekilde şarj edilebilir.

Sn.Lupus,
Kullandığımız compact jericholar emniyete alındığında sürgü şarj edilemiyor. Modeli şu an aklımda değil açıkcası. Bu sürgü şarj edilme olayı sadece F modellerdemi var acaba?

Alıntı

Sn.xlcoder, arkadaşımın bir FB modeli var.
Silahın horozunu kurulu pozisyona alıp, emniyeti kapattığınızda, sürgü şarj edilebiliyor.
Ama horozu kurmadan direk emniyete alırsanız, sürgü şarj edilemiyor.

Alıntı

Sn.lupus verdiğiniz bilgiler için teşekkür ederim.Benim gözümde alınabilecek bir silah oldu Jericho.. Tabii birde atış yapıp iyice denemek lazım.
Bu arada Sn.Melihaga siz Malatyalımısınız??Sanki bir konuda öyle bir şey okudum diye hatırlıyorum.Ben malatyalıyımda Big Grin

Alıntı

ömer demiş ki:Sn.lupus verdiğiniz bilgiler için teşekkür ederim.Benim gözümde alınabilecek bir silah oldu Jericho.. Tabii birde atış yapıp iyice denemek lazım.
Bu arada Sn.Melihaga siz Malatyalımısınız??Sanki bir konuda öyle bir şey okudum diye hatırlıyorum.Ben malatyalıyımda Big Grin

malatyalı olmazsak 44 le ne işimiz olur dimi?Big Grin Big Grin Big Grin
Evet Malatya'lıyım...

Alıntı

melihaga demiş ki:
ömer demiş ki:Sn.lupus verdiğiniz bilgiler için teşekkür ederim.Benim gözümde alınabilecek bir silah oldu Jericho.. Tabii birde atış yapıp iyice denemek lazım.

Evet Malatya'lıyım...
Allah'ına kurban senin Big Grin Ben Dilek'liyim .. sen?

Alıntı

ömer demiş ki:
melihaga demiş ki:

Evet Malatya'lıyım...
Allah'ına kurban senin Big Grin Ben Dilek'liyim .. sen?

Pütürge....

Alıntı

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi