Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Anket: BULUNDURMA İÇİN BİR TERCİH YAPACAK OLSANIZ?
HS PRODUKT HS 9 Mod TR
CANIK TP 9 SF
CANIK TP 9 SF ELITE
[Sonuçları Göster]

Not: Bu genel bir ankettir, diğer kullanıcılar oyunuzu görebilirler.

Konuyu Değerlendir
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
HS PRODUKT HS 9, CANIK TP 9 SF ile CANIK TP 9 SF ELITE KARŞILAŞTIRMASI
Sevgili forum dostları, her sözü altın değerinde ustalar,

İmkanlar doğrultusunda şartları zorlamak istediğimizde ekonomik şartlar fikrimce, iki polimeri karşı karşıya getirmekte;
HS PRODUKT HS 9 Mod TR, CANIK TP 9 SF ve CANIK TP 9 SF ELITE..

[Resim: 73uUnupD.jpg]

[Resim: 6297317_01_canik_tp9sf_elite_9mm_640.jpg]

[Resim: Canik_13.jpg]

Sn. Lupus, Sn. Ortaç ve tüm bilgi ve tecrübe dağarcığı yüksek dostlar;
Lütfen değerli bilgileriniz doğrultusunda ben ve benim gibi dostlara bir karşılaştırma yapabilir misiniz? Sizlerin imkan ve bilgilerine asla sahip olamayacak benim gibi kullanıcılar için tercih değil sadece eğriler, doğrular, artılar ve eksileriyle bir reel karşılaştırma çok faydalı olacaktır.
Gücümüz yettiğine ulaşırken endişelerden uzak olmak ya da defalarca paylaştığınız bir Hırvat için şartları zorlamak..
Her satırının kıymetli olduğu paylaşımlarınız, tecrübeleriniz ve fikirleriniz için şimdiden teşekkür eder, tüm silah severlere faydalı olacağını düşündüğüm ve şu ana kadar yapılmamış bu karşılaştırmanın bizleri şimdiden heyecanlandırdığını belirtmek isterim.

Saygılarımla,

Alıntı
3 üye teşekkür etti:
drmehmet, batuhanvurall, BSS
Sn nsyuksel bey; öncelikle hislerime tercüman olduğunuz için teşekkürler.

Aylardır MKEK sayfasını tıklamaktan ve yeni bir silah geldimi diye beklemekten bıkmış bir gönüldaşınız olarak değerli üstadların yorumlarını merakla bekliyorum. Naçizane bu listeye HS9 subcompact ss de dahil olursa çok daha iyi olacağı kanaatindeyim.

Saygılarımla.

Alıntı

Sn. Drmehmet Bey,

Aslında konuya ustalarımızın tavsiyeleri yönünde yürüyerek, model seçimleri yazdım. Bulundurma olacak ve ilk tabanca edinecek benim gibilerin compact ürünleri tercih etmemeleri hep paylaşılan bir konu olsa da eminim ki bu konuda değerlendirmeler geldikçe zaten konuya HS 9 Sub-compact dahil olacaktır.

Saygılarımla,

Alıntı
1 üye teşekkür etti:
drmehmet
Ben bir üstad değilim, sizler gibi bir silah severim baştan belirteyim. En basit şartlar altında kıyaslar isek; fiyat politikası bile farklı 2 tabancadan bahsediyoruz. Teknik detayları karşılaştırmak benim haddim değil, fakat HS bu karşılaştırmada fiyatı ile farklı bir konumda görünüyor. Eğer ki TP9 SF ve Elite olarak soracaksanız; zaten Elite ile ilgili yeterli geri dönüş henüz yok. Yabancı kullanıcılar, 2 model arasında bir çok farklı karşılaştırma yapmış. Yazarken kelimeleri elimden geldiğince dikkat ile seçtim, maksat sizleri yanlış yönlendirmemek. Fakat bu gibi karşılaştırmalar ile ilgili özellikle yerli-yabancı, forumda kimse sizi bir modele sevk etmeyecektir. O sebeple kişisel beğeni, el-kabza uyumu, tetik erişim mesafesi ve buna benzer bir çok faktör size seçiminiz de yardımcı olacaktır. Zorlu, zor olduğu kadar da keyifli bir yol silah seçimi. Allah yardımcınız olsun.

Saygılarımla.

Alıntı
11 üye teşekkür etti:
batuhanvurall, heisenberg, lupus, turion64, tirendaz, Fruktoz23, nsyuksel, ismicey, drmehmet, alpago, Murata
Sn. Karabasan,

Aslında amacım bu konuyu açarken birisi benim için seçim yapsın değildi. Sadece bilmek istediğim, bunların hepsi alınabilir ve sorunsuzlar(genel olarak) değerlemesini net alabilmek. Yoksa tabi ki bu forumun bizlere kattığı en güzel ve değerli fikir; ''kendi sevdiğin, kendi beğendiğin, kendi alışabileceğin tabanca tercih edilmelidir fikri''. Lakin bu görmenin ve denemenin kısıtlı imkanlarda kaldığı Türkiye' mizde kesinlikle, değerli forum dostlarımızın görüşleri, youtube videolarından bile değerli olacaktır.
Glock, Sig Sauer, Browning, CZ v.s.  gibi markalar, öncelikle bulundurma mahkumluğundan, sonrasında vergi sistemimiz ve MKEK' nin yüksek kazanç hedefli, devletçi olmayan tutumlarından, birçok silah sever için hayal veya mümkün olsa da gereksiz görülmektedir. Bu nedenle ulaşılabilirliği göreceli konu olarak aldığımız Canik ve Hs Produkt ürünleri hakkında edinebileceğimiz her bilgi ve güvenli kaynak, bizim gibi silah severleri de bu keyifli dünyaya dahil edecektir.
Kısaca bizler için seçin demiyoruz, sadece fiyat/faydadan emin olup, sadece ve sadece iş keyifli bir seçmeye kalsın istiyoruz.
Çok şey mi  istiyoruz?

Alıntı
1 üye teşekkür etti:
drmehmet
Sn karabasan,

Mevcut MKEK stoklarına göre ithal olarak HS ve yerli olarak bahsi geçen silahlar dışında başka şansımız olmadığından bu konu benim gibi (bulundurma, 9x19, 13+ kapasite, f/p) yeni silah almak isteyen üyelere bilgi vereceği kanaatindeyim. Saygılarımla.

Alıntı

Sayın drmehmet bey, yakinen tanıdığım sayın Karadenizarif in tabancası ile ilgili konu. Benimde kullanma şansı bulduğum bir tabancadır. Sanırım ülkemiz de bu atım adetlerine ulaşmış, nadir tabancalar dandır. En son 45.000 civarlarında idi ve hala aktif olarak kullanılmaktaydı. Kendisinden özür diliyorum, ona sormadan ismini zikrettiğim için. Sayın drmehmet bey, ben kısıtlı kullanım imkanları dahilinde, oldukça beğenmiş ve keyif almıştım. Koşullar elverirse HS alırdım. Sürçü lisan ettiysem affola.

http://www.tabancatufek.com/forum2/showt...845&page=5

Saygılarımla.

Alıntı
3 üye teşekkür etti:
fbalun, drmehmet, karadenizarif
HS-9 ve Canik TP 9'un fiyatı nedir?

Alıntı

(08-03-2017, 01:32 AM)Weapon demiş ki: HS-9 ve Canik TP 9'un fiyatı nedir?

Merhabalar, 

HS PRODUKT HS-9 : 1436.14 $ (Siyah)

CANİK TP9 SF Elite : 3200 TL (Siyah)

CANİK TP9 SF : 3150 TL (Siyah)

Alıntı

Değerli forum üyeleri ;
Kısa bir süre önce MKE ye uğrama fırsatı buldum ve canik modellerini inceledim.taşköa silahı olarak glock almak konusunda kesin bir düşünceye sahip iken tp9 af elite modelini görünce durup tekrardan düşünmek istedim.acaba canik glock kadar güven verebilir ve ağır hizmete dayanabilir mi ? Kullanan varsa paylaşırsa sevinirim
Şimdiden teşekkürler.

Alıntı

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): waltherslv, 1 Ziyaretçi