Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 5 Oy - 4 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
MİLLİ TABANCA adaylarından birisi daha piyasada; Sarsılmaz SAR9!
(29-12-2017, 01:04 PM)lupus demiş ki:
(28-12-2017, 01:04 AM)LKT demiş ki: Milli tabanca projesinin kazananı gerçekten belli mi...

Kimin neyi nasıl neden kazanıp kazanmadığını... Kimin neyi neden onayladığını bilmiyorum. Tek bildiğim şey bu projenin bir SSM projesi olduğu, nihayetinde SSM' nın SAR9' u müşterek hizmet tabancası olarak kabul ettiği, Sarsılmaz, GİRSAN, TİSAŞ' ın proje alt yüklenicileri olarak üretimi üstleneceği, Yurt Savunma' nın ise kendi prototipinin yer almadığı bu projede alt yüklenici olma teklifini reddettiğidir.

Sayın lupus; tabanca mekaniğiyle ilgili hemen hemen hiç bir şey bilmeden, Sar9 için yorumları okumak için geldiğim forumda, yorumlarınızda verdiğiniz bilgilerin ve bahsettiğiniz tabancaların detaylarını öğreneyim diye açtığım yeni sekmeler arasında günlerdir kaybolmadan ve bilgiye boğulmadan hazmederek okumaya çalışıyorum. Nihayetinde açtığım tüm sekmeleri okuyup bitirsem de aklımda başladığım noktadakinden çok daha fazla soru var ve neticeye ulaşamamış bir tabanca seçim sürecim var.

Sar9 un iğne kurma elemanının mekanik irtibatı dikey eksende kesen tetik koluyla ayrı bir şaseye yerleştirilmesinin endişeye sebep olduğunu ve endişelerinizdeki haklılığı Milli Tabanca testlerinde gördüğünüzü belirtmişsiniz. Zamanla belki düzeltme yapılabileceği beklentinizi belirtmişsiniz. Bu değişiklik gerçekleşti mi acaba, son durum nedir?

Bir başka konu da yerli polimer tabanca isteniyorsa adres bellidir diye bir ifadeniz var. Aradan geçen zaman, belki de güncelleme gören modeller ve üretilen yeni modellere rağmen adres hala o zamanki tabanca mıdır?

Sar9 için "compact" bir modelin geleceğine dair yorum okuduğumu hatırlıyorum. Bu konuda sizin yorumunuza rastlamadım. Acaba gelecek olan compact model saha yorumlarını dikkate alarak geliştirme gören ürün olarak düşünülüp beklenmeye değer mi?

Bu forum aracılığıyla kaynak niteliğindeki bilgilerinizi paylaşarak bizlere de farkındalık sağladığınız için ayrıca teşekkür ederim.

Saygılarımla

Alıntı
2 üye teşekkür etti:
Antiterör, usame

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 2 Ziyaretçi