Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 5 Oy - 4 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
MİLLİ TABANCA adaylarından birisi daha piyasada; Sarsılmaz SAR9!
Bence yerli firmalara da çok fazla yüklenmeyin. Mantığı anlaşılmamış demişsiniz ama bence sizde çok fazla anlamamışsınız. Kaldı ki Sig Sauer firmasında asıl mantık maliyeti düşürmektir ve ekstra para kazanmaktır. Yerli firmalar dünya çevresine baktığımızda çok da kötü değiller. En büyük etken marka olgusu gerisi hemen hemen aynıdır.

Alıntı
1 üye teşekkür etti:
Antiterör
Bugün Ankara MKE gittim, bu modelin Nisan sonu ya da Mayıs ayında geleceği söylendi. Takip eden arkadaşların bilgisine...

Alıntı
1 üye teşekkür etti:
sencerstm
Değerli Forum Üyeleri;

Bende bu gün Ankara MKE'ye gittim sarsılmaz standına uğradım. SAR9'u görmek istiyorum dedim. Henüz teşhir için gelmedi dediler biraz ısrar edince altta bir çekmeceden şarjörü dolu bir SAR9 çıkardı görevli arkadaş,neden böyle yaptıklarına anlam veremedim. Fiyatı listesinde yeri var fakat henüz satışı yokmuş galiba. Kamu Görevlileri için 1.975,00 TL'ye satılacakmış kampanyalı olarak.

Alıntı

(19-04-2017, 12:26 AM)zkssharky demiş ki:
(18-04-2017, 11:18 PM)sencerstm demiş ki: Değerli  Forum Üyeleri;

Bende bu gün Ankara MKE'ye gittim sarsılmaz standına uğradım. SAR9'u görmek istiyorum dedim. Henüz teşhir için gelmedi dediler biraz ısrar edince altta bir çekmeceden şarjörü dolu bir SAR9 çıkardı görevli arkadaş,neden böyle yaptıklarına anlam veremedim. Fiyatı listesinde yeri var fakat henüz satışı yokmuş galiba. Kamu Görevlileri için 1.975,00 TL'ye satılacakmış kampanyalı olarak.

Vatandaşa satış fiyatı hakkında bir bilgi var mı?

Sn.kssharky duvarda asılı bir fiyat listesi vardı. Üç fiyat görebildim listede bir tanesi 3.150,00 TL o vatandaşa satış fiyatı anladığım kadarıyla. Arada bir iki bin civarı bir fiyat vardı,birde dediğim üzere 1.975,00 TL vardı. Kampanya var mı diye sorduğumda kamu görevlileri için,1975,00 TL olacak dedi. Ama dediğim gibi henüz satışta değil. Teşhirde dahi değil. Muhtemelen oradaki görevlinin kendi silahıydı bana gösterdiği.

Saygılarımla.

Alıntı
1 üye teşekkür etti:
zkssharky
Siyah 3150, Mat Siyah 1975 TL. Ben orada ödeme kısmında çalışan bir memurla görüştüm 7 senedir orada çalıştığını askere polise kuruş indirim yapılmadığını söyledi. Öyle söylentiler var fakat aslı yok. Millet askeri toplu taşımaya da bedava biniyor sanıyor fakat onunda aslı yok. Normal şahısta mat siyah model almak isterse 1975 Tlden alacağını düşünüyorum.

Alıntı
3 üye teşekkür etti:
Antiterör, ERDAL, sencerstm
Mkek sitesinde fiyatlar var girip bakabilirsiniz

Alıntı

Sayın lupus,

Projeyle ilgili gelişme var mı? TİSAŞ ve GİRSAN aday çıkardı mı?

Bir diğer sorum ise; Sarsılmaz firması projede gizlilik olmasına rağmen neden kendi modelini piyasaya sürdü? Kazanan belli oldu da bizim mi haberimiz yok?

Saygılarımla.

Alıntı

(26-04-2017, 06:39 PM)LKT demiş ki: Sayın lupus,

Projeyle ilgili gelişme var mı? TİSAŞ ve GİRSAN aday çıkardı mı?

Bir diğer sorum ise; Sarsılmaz firması projede gizlilik olmasına rağmen neden kendi modelini piyasaya sürdü? Kazanan belli oldu da bizim mi haberimiz yok?

Saygılarımla.

Yada kaybeden ?  Huh

Alıntı

TİSAŞ projeye teklif vermedi.

Sırası ile önce GİRSAN, sonra Yurt Savunma, son olarak da Sarsılmaz' ın önerdiği modeller elendi.

Proje tekrar teklif alma aşamasında.

Artık konu ile ilgili herkesin malumu olduğu üzere paylaşmakta bir beis yok. GİRSAN modeli çıkış hızı, Yurt Savunma modeli dağılım nedeni ile elendi. Konuya mevzu Sarsılmaz modelinin elenme nedeni ise, söz konusu modeli ilk gördüğümüzde dile getirdiğimiz şey, tetik çekildiğinde ikili üçlü darbeli atış hadisesi meydana gelmesi.

Sarsılmaz SAR9' u ilk kez EGM zati tabanca ön yeterlilik testlerinde görme şansımız olmuştu. P320, SteyrM9 gibi polimer gövdeye ayrı bir şase / kaset ile yerleştirilmiş Glock tetik ve ateşleme sistemini ilk gördüğümüzde, iğne kurma elemanı/parçası, mekanik irtibatı alışılmışın aksine dikey eksende değil, yatay eksende kesilen tetik kolu ile yekpare Glock tetik ve ateşleme sistemini direk gövdeye yerleştirmek yerine ikinci bir kararsız şaseye yerleştirmenin çok riskli bir çözüm olduğunu, böyle bir çözümün silahın her an kurmadan iğne kaçırmasına veya kontrolsüz darbeli/tam otomatik atış yapmasına neden olabileceğini dile getirmiş, özellikle bakım ameliyeleri esnasında bir hile hurda yapmamızı engellemek üzere başımıza üşüşen kişilere, kopyalanan şase sisteminin SIG Sauer P320 ve Steyr M9 tetik kolu ve iğne kurma parçaları ile neden sağlıklı çalıştığını, Glock tetik kolu / iğne kurma parçası / tetik yayı / tetik irtibat kesme parçası ile bu çözümün neden çok riskli olduğunu elimizden geldiğince izah etmeye çalışmıştık.

'' Hayırlısı olsun... '' diyerek takibe ve beklemeye devam.

Alıntı
16 üye teşekkür etti:
PersonalDefence, LKT, FRD, Zemre10, sencerstm, heisenberg, alone61, fuat_61, defender45acp, Gazanfer, şekerlioğlu, blueokkes, karabasan, drmehmet, jeronimo, Dr.Oz
Merhabalar;

Kazanan kaybeden yok. Ama her firmanın kendi modeli mevcuttur. Sarsılmaz firmasının yaptığı gibi her firma pazar arayışına girmişlerdir.

Alıntı

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi