Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 4 Oy - 4 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
MİLLİ TABANCA adaylarından birisi daha piyasada; Sarsılmaz SAR9!
25.000 Namlu atım ömrü bence çok yetersiz. uzun seneler kullanıldığı taktirde insanın içinde endişe olur acaba atım ömrünü geçersem ne olur ? diye. Aslında bunu bende merak ediyorum. 25.000 atım adedine ulaşıldığında ne olur silah kullanılmaz hale mi gelir ? yoksa sadece namlu değişimi mi gerektirir ? Samsun yurt savunma firması ürünlerine ömür boyu garanti verirken sarsılmaz'da yapamıyor mu aynısı?

Saygılar.

Alıntı

(11-03-2017, 09:41 PM)Engin055 demiş ki: 25.000 Namlu atım ömrü bence çok yetersiz. uzun seneler kullanıldığı taktirde insanın içinde endişe olur acaba atım ömrünü geçersem ne olur ? diye. Aslında bunu bende merak ediyorum. 25.000 atım adedine ulaşıldığında ne olur silah kullanılmaz hale mi gelir ? yoksa sadece namlu değişimi mi gerektirir ? Samsun yurt savunma firması ürünlerine ömür boyu garanti verirken sarsılmaz'da yapamıyor mu aynısı?

Saygılar.

Sn. Engin055,
Bence gereksiz olan namlu atım ömrüyle ilgili yeni bir tartışmayı başlatmak üzeresiniz sanırım.
25.000 atım için gerekli maaliyeti göze alan birisi için 2000 tl tabanca ücreti çok önemli olmaz herhalde.
Namlu ömrü 5000 olup bu 5000 bin atışı sorunsuz, tutukluk yapmadan yapabilecek bir tabancayı her zaman 25.000 namlu ömrü olup ne yapacağı belli olmayan bir tabancadan önce tercih ederim.

Alıntı
4 üye teşekkür etti:
heisenberg, Antiterör, şahin44, lenduha
Merhaba;

25000 atımı tamamlamak, şu an geçerli olan senede 200 adet lik istihkakla tam 125 yıl alır !
Hadi bütçe ayarlayıp senede 500 adet te poligon mermisi kullansak bu durumda =>  
25000 / (200 + 500) = 35.7 yıl sürer.

Bu durumda  silahların namlu ömrünü ancak ihalelerde ve poligon envanterine dahil olduğunda test edebiliriz.
Amerika'ya ihraç edilirse başka tabii. 2-3 aya tüm testleri bizim için yapmış olurlar.

Diğer yönden Sn. Lupus'un belirttiği gibi , silah EGM ihalesinde ön yeterlilik testini geçmiş.

Internette SAR9 için hemen hemen hiçbir bilgi yok.
Bekleyip göreceğiz.

Saygılar

Not: Güzel bir gravür çalışması olmuş

[Resim: sar9_grav_r_3.jpg]

[Resim: sar9_grav_r_1.jpg]

photo upload

Alıntı
16 üye teşekkür etti:
Gravis_Pro, heisenberg, Antiterör, taarruz, Engin055, defender45acp, S@riyerli, Gazanfer, mimaslan, sem, Karacula, ckenarli, ismicey, ERDAL, wubıh, DoganSW
Silah söz konusu olduğunda ne hikmetse poligona hiç gitmemiş ve gitmeyecek vatandaş namlu ömrünü sorgulamaya başlıyor. Aynı şekilde tek hedefi gökyüzü olan adamda etkili menzile büyük önem veriyor. Ya bizim anlayamadığımız bir şey var ya da eğitim şart.

Saygılar.

Alıntı
10 üye teşekkür etti:
Gravis_Pro, kotucenk, heisenberg, Antiterör, Engin055, şahin44, Vefasiz, calp, wubıh, binajwaad
(11-03-2017, 10:21 PM)Pistov demiş ki:
(11-03-2017, 09:41 PM)Engin055 demiş ki: 25.000 Namlu atım ömrü bence çok yetersiz. uzun seneler kullanıldığı taktirde insanın içinde endişe olur acaba atım ömrünü geçersem ne olur ? diye. Aslında bunu bende merak ediyorum. 25.000 atım adedine ulaşıldığında ne olur silah kullanılmaz hale mi gelir ? yoksa sadece namlu değişimi mi gerektirir ? Samsun yurt savunma firması ürünlerine ömür boyu garanti verirken sarsılmaz'da yapamıyor mu aynısı?

Saygılar.

Sn. Engin055,
Bence gereksiz olan namlu atım ömrüyle ilgili yeni bir tartışmayı başlatmak üzeresiniz sanırım.
25.000 atım için gerekli maaliyeti göze alan birisi için 2000 tl tabanca ücreti çok önemli olmaz herhalde.
Namlu ömrü 5000 olup bu 5000 bin atışı sorunsuz, tutukluk yapmadan yapabilecek bir tabancayı her zaman 25.000 namlu ömrü olup ne yapacağı belli olmayan bir tabancadan önce tercih ederim.

Sayın pistov amacım kesinlikle ne tartışma yaratmak nede malum firmayı kötüleyerek başka bir markayı yüceltmek değil. Sonuçta  herkes istediğini düşünmekte özgür bende sadece düşüncemi belirttim.

Saygılar

Alıntı

(11-03-2017, 10:58 PM)Karagoz demiş ki: Silah söz konusu olduğunda ne hikmetse poligona hiç gitmemiş ve gitmeyecek vatandaş namlu ömrünü sorgulamaya başlıyor. Aynı şekilde tek hedefi gökyüzü olan adamda etkili menzile büyük önem veriyor. Ya bizim anlayamadığımız bir şey var ya da eğitim şart.

Saygılar.

Sayın karagöz ben sadece görüşümü belirttim. Ve atım ömrü dolunca namluya ne olur diye bir soru yönelttim. Ayrıca poligona gitmediğimi ve gitmeyeceğimi bilecek kadar ne ara samimi olduk ? Bilgilenme ve bilinçlendirme amaçlı olan bu forumda beni sadece soru sorduğum için havaya ateş eden magandalarla aynı kefeye koyuyorsunuz bence de eğitim şart.

Alıntı

Sn. Engin055

Forumda daha önce de konuşulan genel bir kitleye eleştiri yapmıştım, üzerinize alınmanıza üzüldüm. Dediğiniz gibi birbirimizi tanımayız. Zaten burada kişileri değil genel görüşü, mekaniği ve sistematik yapıları konuşuruz.

Forumun bilgi seviyesi bizlerin çok çok üzerindedir. Bugün sorduğunuz bir soru yıllar önce sayfalar dolusu tartışılmış, konuşulmuş olabiliyor. O nedenle en sağlıklı bilgi edinme okuma yoluyla edinebilir.

Namlu ömrü konusundaki düşüncemi de belirteyim. 25.000 atışı tamamlayıp yalnızca namlusu "biten" bir tabanca bulabilme ihtimaliniz yoktur. Verilen atış ömrü namlunun değil genel olarak silaha biçilmiş bir ömürdür. Poligonlarda belirli atım adedi sonucu kırıma uğrayan veyahut arızalanan silahları incelerseniz bu konuda daha net bilgi sahibi olabilirsiniz.

Saygılar.

Alıntı
2 üye teşekkür etti:
Engin055, şahin44
http://www.sarsilmaz.com.tr/tr/haberler/...i/33/188/0

Sarsılmaz SAR 9 ile ilgili bir küçük bilgi, ağırlığı 750 gram yada biraz daha az.

Saygılar

Alıntı
1 üye teşekkür etti:
PersonalDefence
SAR9 Katalog bilgisi :

[Resim: sarsilmaz_sar9.png]

Selamlar

Alıntı
13 üye teşekkür etti:
heisenberg, Antiterör, ERDAL, fbalun, DaRkNeSs-, defender45acp, Engin055, ckenarli, jeronimo, Dr.Oz, şahin44, sauerist, Reaper_71
MKEK sitesinde Sar9 için aşağıdaki fiyat var.

MAT SİYAH
Üretim Yeri : Sarsılmaz (Düzce)
Üretici İnternet Adresi : http://www.sarsilmaz.com.tr
Fiyat : 1975,00

Bu fiyat kolluk güçleri için mi? Çünkü yukarıdaki katalogta 3.150 TL gözüküyor kafam çok karışıyor Mkek sitesinde Smile

Alıntı

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): kadir_cokiyi, 1 Ziyaretçi