Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 5 Oy - 4 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
MİLLİ TABANCA adaylarından birisi daha piyasada; Sarsılmaz SAR9!
Sayın Boztepeli verdiğiniz bu bilgiye dair detay verebilir misiniz acaba.

Alıntı

Sayın şahin44 sarsılmaz 1. Olduğu için 110 bin adet, canik ise 45 bin adet tabanca üretecek.

Alıntı
2 üye teşekkür etti:
taarruz, şahin44
(16-01-2018, 09:35 PM)Boztepeli demiş ki: TSK milli tabanca ihalesini ilk sırada sarsılmaz sar9 tamamlamış. İkinci olarak da canik.

Sn. Boztepeli; Milli Tabanca projesi haricinde TSK tarafından bir ihale mi düzenlenmiş? Çünkü daha önce alınan haberlere SSM ÖYTG Projesi'ni Sarsılmaz kazanmıştı.

Alıntı

EGM, zati demirbaş ihalesini Sar 9 modeli ile Sarsılmaz firması kazanmış.40 bin adet

Alıntı
1 üye teşekkür etti:
Zemre10
Düzeltiyorum testleri tam olarak tamamlayan firma olmuş.

Alıntı

Sevgili silah sever dostlar , her ne kadar bulundurma ruhsatı alacak olsamda polimer bir silah almak düşüncesindeyim sizce bu silah alınırmı ne dersiniz ? Değerli görüşleriniz için şimdiden teşekkür ederim

Alıntı

Merhaba Sayın silahseverler,

Forumda ve diğer mecralardaki videolarda yaptığım incelemeler ve poligonda da bir çok silahi denedikten sonra SAR 9 almaya karar verdim. Üstadların bu platformun yeni olmasından dolayı alanların "beta tester" olmasını da peşinen kabul ederek bugün satın aldım. Akabinde poligonun yolunu tuttum. Ilk 15 te sorunsuz atış gerçekleştirdim. Ancak şarjör değiştirdiğimde mermi atım yatağına oturmadı. Merminin hatalı olabileceğini düşünerek onu çıkartıp kenara koydum ama sonrakinde de aynı problem oldu. Oradaki görevli "atım yatağı ve namluyu temizleyin bu durum kroniktir" dedi. Temizlik sonrası ayni mermilerle gayet güzel atışlar gerçekleştirdim. Silahı alır almaz attığım için kalın koruyucu yağ olabileceğini düşünerek bir taraftan kendimi avutuyorum, diğer yandan poligon görevlisinin kronik demis olması soru işaretleriyle günü kapattım. Ilk fırsatta tekrar giderek gelişmeleri paylaşacağım.

Saygılarımla

Alıntı
9 üye teşekkür etti:
sirflayer, tirendaz, Carbon12, Red Kit, usame, şahin44, drmehmet, Murata, defender45acp
Sayın Silahseverler,

Bir kaç gün önce SAR 9 atışı sırasında yaşadıklarımı paylaşmıştım. Bugün temiz silahımla  tekrar poligona gittim. Ilk 30 da sorun yoktu ancak üçüncü şarjör değiştirmede aynı yatağa mermi sürmeme problemini yaşadım. Gözlemlediğim atım yatağında bariz kirlilik oluşuyor ve merminin atım yatağına oturmasına engel oluyor. Sonrasında bir kaç kez daha aynı problemi yaşadım. Ancak kafama takılan şey, hiç bir zaman atış sırasında gerçekleşmemiş olması. Kirlilik tek sebepse atış sırasında da olması gerekir.
Konuyu pazartesi Sarsılmaz firmasına bildireceğim. Ben 1975 TL yi unutur giderim fakat kolluk kuvvetleri bu tabanca ile vatanı, canlarını savunacak! Her şarjör değiştirmede doldurmalı tüfek gibi temizlik yapmaları beklenemez.

Saygılarımla

Alıntı
15 üye teşekkür etti:
Red Kit, sem, CoolHand, Carbon12, FRD, scarface4086, ceruh, sirflayer, tirendaz, Murata, Sabri, Ahmet Efe, defender45acp, Guns N' Cars, usame
Sn. NeferTR, 

Bahsettiğiniz olayı kısa bir video ile bize gösterebilir misiniz?

Saygılar.

Alıntı
1 üye teşekkür etti:
NeferTR
Sn. NeferTR,

Yaklaşık 2000 atıma ulaşmış silahı ayrıntılı incelemiş ve Sar9 u hem taşıma hem poligon silahı olarak kullanan bir dostum ile durumunuzu paylaştığımda silahla ilgili şöyle bir paylaşımı oldu;
Sar9 un üstünde sürgü altında bir şerit olduğunu ve onun fabrikasyon biraz yüksek tutulduğunu söyledi. Mermi oraya sürtüyor ve bu bir hata olarak değil bilinçli olarak yapılıyormuş. Çift besleme yapmaması için uzun tutulmakta ve yaklaşık 3 şarjör kullanımında atışlar sayesinde törpülenip, olması gereken uzunluğa gelmektedir dedi. Şu ana kadar bir dikme sorunu yaşamadı fakat sürme sorunu 1 kez yaşadı lakin şimdiye kadar inatla silahını tam bir temizlikten geçirmediğinden eminim. Sadece 3 kez tuvalet kağıdı ile atım yatağını temizlediğini ve sürgüyüde bir kez yağladığını paylaşmıştı. Umarım sizin için de biraz ferahlatıcı olur bu yazdıklarım.
Bir sonraki atışlarınızı sabırsızlıkla bekliyorum. Saygılarımla,

Alıntı
2 üye teşekkür etti:
NeferTR, usame

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 2 Ziyaretçi