Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
STOEGER M3K
Sn yasin06,

Zamanında M3000 modelini kullandım, bahsettiğiniz pul vardı, ped standart. Uzatma tüpü ile ilgili bilgim maalesef yok. Fabrika ile görüşüp net bilgi sahibi olun derim.

Saygılar

Alıntı
1 üye teşekkür etti:
Yasin06
(20-05-2018, 10:51 PM)Yasin06 demiş ki: Sn. XIII, Sn. Kara45 Merhabalar,

Zamanında ellerinizden geçtiği için müsadenizle MK3 hakkında birkaç sorum olacak.

MK3' lerde 5+1 fişek kapasitesi 7+1' e +2 ilave tüp ile mi yoksa direk 7 kapasiteli şarjörler ile mi yükseltiyor? Bir yakınımın tüfeğini kapasite artırımı için fabrikaya davet etmişler.

Diğer konu başlığında M3000' in slug namlusunda gez olmadığı için sattığınızı yazmışsınız. Yeni taktik modellere gez eklenmiş. 7+1 fişek kapasitesi ile 48 cm. slug namlu kombinasyonunda şarjör boyu, namlu uzunluğunu geçer mi? Sayfalarda bununla ilgili bir görsel bulamadım malesef. Genel olarak 61 cm namlu ile resmedilmişler.

Son olarak kutu içeriğinden dipçik ayar pulları arasında solaklar için dipçik sol eğikliği vermeye yarayan pul çıkmış mıydı? Ve tetik çekme mesafesi için dipçik pedi seçeneklerimiz (ince, kalın gibi) var mı?

Saygılarımla.

Sayın Yasin; Uzatma tüpü direk 7 kapasiteli, montaj bilginiz var ise fabrikaya göndermeye gerek yok. İkinci olarak 48cm namlu ile 7 kapasiteli tüp neredeyse eşit birbirine gönül rahatlığı ile kullanabilirsiniz. Son sorunuza gelince yarın ayar pullarının tamamına bakıp cevap vericem.
Saygılarımla.

Alıntı
4 üye teşekkür etti:
Yasin06, taarruz, Xlll, Gazanfer
(17-08-2017, 09:18 PM)Karagoz demiş ki: Geçtiğimiz aylarda bir arkadaşıma Stoeger M3000 tactical aldık.
7+1 uzatılmış şarjör, ghost ring gez arpacık, pikatin ve sabit tabanca kabzalı dipçik ile geldi.
Dipçiği sahibi tarafından teleskopik dipçikle değiştirildi.
Tüfeğin güzel yanı oldukça hafif ve ergonomik, ayrıca kinetik sistemli olduğundan dolayı parça sayısı az ve temizliği gazlı sistemlere nazaran oldukça kolay. Kurma kolu M3K'nın aynısı ve manüplasyonu çok rahat. Tüfeği iki elinizle tutup geriye doğru savurduğunuzda  dolduruş yapma imkanı var.-tabiki horoz kurulu olmak kaydıyla-
Kaşığın alt kısmındaki kısım rahat dolduruş yapılabilmesi amacıyla traşlanmış ve fişek beslemek daha rahat hale getirilmiş.

Dezavantajlarına gelirsek tüfek sahibini epey hırparlıyor. Sağlam bir omuz şart çünkü baya baya dayak yiyorsunuz.
İkinci konu Stoeger firması bu tip arpacıkların imalatını tam oturtamamış. Arpacık namlu üzerinde kaynaklı bir parçaya civata ile sıkıştırılmış ancak atış sonrasında devamlı gevşemekteydi. Arpacık ve altındaki kaide delinerek pim ile sabitlendi ve sorun çözüldü.
Bir diğer dezvantaj ise tabanca kabzalı dipçiğe sahip kinetik tüfeklerin çoğunda görülen bir problem. Tabanca kabze kısmını çok sıkı tututp tüfeğin geri tepmesine müsade etmediğinizde tahliye ve besleme problemi yaşanabiliyor. Buna  tüfeğin rodaj süresi de eklendiğinde ilk zamanlarda sahibini epey sinir sahibi yapabilir.
Son söz tüfek bilinçli olarak kullanacak herkesi memnun edecektir. Beretta kalitesi kendini belli ediyor.  Ancak ben yine de  Cy Taktik tüfeğimi tercih ederdim.
Tercih meselesi souçta Smile
Resimde Cy Taktik ve M3000 Tactical'ı görebilirsiniz.

Saygılar.

[Resim: 20170813_135504.jpg]

Ata 47cm, Stoeger 48cm namluya sahip olmasına ve dahası teleskopik dipçikli olmasına rağmen stoeger çok daha uzun duruyor, ikisinde de namlu aparatı mevcut. Biraz garip bir durum gibi geldi bana gerçi bu dipçik muhtemelen katlanır modelin bize uygun düzeltilmiş hali. Dipçik katlanmadığı gibi boyuda pek kısaltmamış. Bunun dışında güzel duruyor.

Alıntı

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 2 Ziyaretçi