Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Poligon Clup Atış Poligonu / Mecidiyeköy - İstanbul

Nedense aklıma benimde aklıma bu geldi..

Alıntı
1 üye teşekkür etti:
wubıh
(29-04-2017, 10:45 PM)SalimD061 demiş ki: Sayin karagoz
Efendim oncelikle zam yapmasi farkli bir olay benim uzulmemin ve kizmamin sebebi sudur:
Forumumuzda zam geldigini ve 3.5 tl oldugunu gordukten sonra kendi fisegimle atis yapmak icin poligona gittim ve tam cikarken gorevli bayana poligon fisegiyle atis fiyati nedir dedigimde biraz dusunup 3 tl oldugunu soyledi.
Acikcasi biraz sasirdim fakat bozuntuya vermedim.Once ki mesajda da yazmistim bunu .Daha sonra yine forumdan bir silahsever telefonla gorustugunu ve 3.5 tl oldugunu ogrendi.
Simdi bu durum da alanen cikis yapmak uzere oldugum ve poligon fisegiyle atis yapmayacagimi bildigi icin gorevlinin bilerek isteyerek eski fiyati soyleyip beni aldatmaya calismasi fiyaskodur.
Bu sebepten oturu benim icin orada bir poligon yok.

Ah keşke İzmirde de Poligon Club gibi güzel bir poligon olsa da , fişekler 4 lira olsa..
 İzmir de 1 tane poligon var, onda da fişek 4 lira, + giriş ücreti saatlik 50 lira... tek avantajı olabilir, kendi silahınız ve merminiz ile atım için ekstra bi ücret vermiyorsunuz ama 200 istihkak düşünülürse bu avantaj 2 saatte bitecektir Smile
Ayrıca poligon envanterinde 3 tane tabanca var hepsi Tisaş. Kanuni 16 , Kanuni S ve Fatih 13. Bunlarla atıştan keyif almadığım için de senede 1 gidiyorum,
Ama İstanbula her geldiğimde mutlaka bir poligona uğrayıp minimum 30 atış yapıyorum Smile

Yani demem o ki, yüzdelik dilime bakarsak evet Mkek zammı ile kar marjı arttırılmış oluyor ama 3,25 mermi başı dense de saçma olurdu,
Yeni poligon bir miktar hoş görmek lazım diye düşündüm, tabi bu düşüncemde şu husus da var ki, İstanbul dışındakiler böylesi bir poligonu bizim gibi mumla arar Big Grin

Aklıma İzmir poligonu ile ilgili olabilecek bir deyim geldi
 Koyun un olmadığı yerde keçiye abdurrahman çelebi derler...
Bizdeki de o misal, İstanbuldaki gibi poligonlar İzmir de olsa, şu andaki mevcut poligonun yüzüne kimse bakmazdı... Smile

Saygılar

Alıntı

Bugün M.köydeki poligona uğrayıp az sayıda atış yaptım.

Ortamdan ve ilgililerin alakasından memnun kaldım.

Gitmek isteyenler olur diye silah envanterini sorduğumda Sn.Fbalun un yazdıklarına ek S120 gelmiş.

Canik;

P120 - S120

TP9: SF - SFX - SFX ELITE

Belgesi beklenen ithal silahlar içindeyse Glock , SW ve Colt bulunuyor.

Ayrıca 7,65 - 9 mm, 22 cal, 45 cal ve 3.57 mermilerinin bulunduğunu buna uygun silahları olanların gelip atış yapabileceklerini belirttiler. Özellikle 45 ve 3.57 cal. tabanca sahipleri için iyi bir olanak sanırım.

Atış yapan 2 kişi olduğumuzdan duman vb sıkıntısı hiç yoktu. Tesis oldukça modern. Kulaklık konusu geçmişti sanırım, çok sayıda kulaklık mevcut.

Daha önceden de yazdığım gibi muhitime çok yakın böylesi modern bir poligon açılmasından dolayı ziyadesiyle mutluyum. Daha önce Başakşehir poligonuna gitmiştim, her iki poligonu da hizmet açısından oldukça beğendim.

Umuyorum diğer ilçe ve şehirlerimizde de böylesi poligonlar artar ve silahseverlerin önemli bir ihtiyacı karşılanmış olur.

Alıntı
7 üye teşekkür etti:
fbalun, sem, heisenberg, FBC, Fruktoz23, hevesliamator, Mehmet Emin
[Resim: poligon_clup.jpg]

Alıntı
2 üye teşekkür etti:
Gazanfer, Mehmet Emin
Sn.TuncayK...Poligon ile ilgili fiyatlandırma bilgisi yapabilirmisiniz ? Telefonla arayıp bilgi alınmasıyla gidince karşılaşılan fiyat farkları gibi konuları hatırlıyorum.Teşekkürler !

Alıntı

(23-06-2017, 12:37 PM)hevesliamator demiş ki: Sn.TuncayK...Poligon ile ilgili fiyatlandırma bilgisi yapabilirmisiniz ? Telefonla arayıp bilgi alınmasıyla gidince karşılaşılan fiyat farkları gibi konuları hatırlıyorum.Teşekkürler !
Sn. Hevesliamator;

Kendi tabancamız  + kendi mermimiz = 1,00 TL
Poligon tabancası + poligon mermisi = 3,50 TL
Kendi tabancamız + poligon mermisi = 3,00 TL

Telefonla fiyat aldığımızda  ya da gittiğimiz de karşımıza çıkan fiyatlar aynı. Daha önce sanırım yanlış anlaşılmalar olmuş.

Alıntı
2 üye teşekkür etti:
hevesliamator, Gazanfer
Hayırlı akşamlar, poligon club Bayram süresince açık olacak mı, bilginiz var mı, teşekkürler...

Alıntı

Sayin mkorkutum
Bayramda acik , rezervasyon yaptirmanizi tavsiye ederimz

Alıntı

Alıntı
2 üye teşekkür etti:
Gazanfer, Mehmet Emin
Bugun saat 13.00 gibi Poligon Club'a gittim , in cin top oynuyordu Smile Neredeyse kimse yoktu , kendi tabancam ve fisegim ile atislarimi rahat bir ortam da gerceklestirdim.Merkezi bir konum da bulunmasina ragmen fiyatlarini yuksek tutmamasi sevindirici bir husus zira sahsi araci olmayanlar icin metro , metrobus gibi ulasim araclariyla ulasilabilirlik onemli.

Alıntı
1 üye teşekkür etti:
Mehmet Emin

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi