Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Poligon Clup Atış Poligonu / Mecidiyeköy - İstanbul
Sayin TuncayK
Kendi silahimiz ve kendi fisegimizle atis ucreti ne kadar, bilginiz var mi?

Alıntı

(13-04-2017, 12:11 PM)SalimD061 demiş ki: Sayin TuncayK
Kendi silahimiz ve kendi fisegimizle atis ucreti ne kadar,  bilginiz var mi?

https://www.poligonclub.com/   tüm sormak istediğiniz bilgileri bu numaralardan öğrenebilirsiniz.

MECİDİYEKÖY MAH, MECİDİYE KUYU SK.NO.42/A, 34387 ŞİŞLİ / İSTANBUL
T: 0 212 288 38 38
F: 0212 356 33 04

Kendi silah+ kendi mermi = 1 TL

Alıntı
3 üye teşekkür etti:
fbalun, cem321, SalimD061
22 Nisan icin yol belgesine basvurdum , diger poligonlara gore , kendi fiseginizle ve kendi silahinizla atis fiyati gayet uygun.

Alıntı

Sn Üyeler;

Bugün poligona yatptığım ziyarette öğrendim. Poligon silahı + poligondan alınan 9x19 mm mermi fiyatı 3 tl'den 3.5tl'ye çıkarılmış.

Saygılar

Alıntı
1 üye teşekkür etti:
Gravis_Pro
Satin mimaslan
Kendi silahimiz ve kendi fisegimizle veya kendi silagimiz ve poligon fisegiyle yaptigimiz atislarin fiyatlarinda da bir degisim soz konusu mu?

Alıntı

Selamlar,

Gerçekten anlam veremediğim bir gelişme. Daha açılalı 1 ay olmamış, bu neyin zammı? Anlamak mümkün değil.

MKE'nin fişeklere yaptığı zamdan yola çıkarak bu aksiyona girildiğini düşünürsek, MKE'nin 9mm fişek fiyatına yaptığı zam 0.14 lira(14 kuruş). Daha önce fişek 1.42 lira iken bir poligon işletmecisi ile yaptığımız bir sohbette, poligonların toplu alım yaptıkları gerekçesiyle MKE'den fişekleri indirimli aldıklarının, o zaman ki şartlarda 1.42 lira olan 9mm fişeği 1.08 liraya aldıklarının bilgisini öğrenmiştim. Bu bilgiden yola çıkarsak;

1.42 liralık fişeği 1.08 liraya almak demek %24 oranında bir indirim anlamına gelir. Bu durumda biz sivillere uygulanan 14 kuruşluk zam, poligon işletmesi için 10.64 kuruşluk bir artış anlamındadır. Yani poligonun 9mm bir fişeği MKE'den aldığı fiyat;

1.08 lira + 10,64 kuruş = 1.19 lira (1.19 bile değil ama hadi yukarı yuvarlayalım.)

Bu çerçeveden bakıldığında daha yeni olan bu poligonun 1.08 liraya aldığı fişeği 3 liraya satıyorken, bundan sonra 1.19 liraya alacak diye 3.5 liraya çıkarması nasıl bir mantığın eseridir?

1.08 liraya aldığı mermiyi 3 liraya satan bir işletme eski şartlarda, %178 kar oranı elde ediyorken;
1.19 liraya aldığı mermiyi 3.5 liraya satarak, %194 kar oranı elde etmeye başlaması hem de daha yeni hizmet hayatına başlamış ve piyasaya henüz daha kendini kabul ettirmemişken nasıl bir pazarlama stratejisi olabilir?

Poligon Club ile ilgili gerçekten büyük beklentiler içerisindeydim. Bu sefer, biz silahseverleri düşünen bir işletme nihayetinde açıldı diye düşünmeye başlamış ve gerçekten çok sevinmiştim. Ama sanırım dereyi görmeden paçaları sıvamış, yanılmışım. Bu benim için hayal kırıklığı oldu.

Neyse haklarında hayırlısı olsun. Allah bol kazançlar nasip etsin.

Saygılar.

Alıntı
19 üye teşekkür etti:
kuzeybuzulu, Fruktoz23, bilhan, karaca, hunter 12, Gravis_Pro, hymer, Ahmet Efe, mert.ozen, ilbay, blacksea, karabasan, Furkan51, alone61, osman08, mimaslan, FBC, poligon34, baykaralper
22 Nisan tarihinde poligona gittim.Kendi fisegimle atis yaptim.3 arkadas gitmistik 2 kulaklik verildi , ellerinde bu kadar varmis , sacmaligin daniskasi olarak goruyorum.Kulakligin bir aksesuar yada opsiyonel bir sey olmadigindan haberleri yok sanirim.Bizimle ilgilenen personel , havalandirma ve organizasyon olarak olumlu seyler soyleyebilirim. Ayrica ayrilirken poligon fisegiyle atis fiyatini sordugum da 3 lira denildi.Fakat burada 3.5 liraya ciktigi paylasilmisti.
Bu durum da iki secenek var ;
1-) Zamdan vazgecip eski fiyata donduler
2-) Poligondan cikis yapmak uzere oldugum icin bana eski fiyat bilerek soylendi , tekrar geldigim de zam geldi 3.5 oldu diyecekler.
2. olasilik ins gerceklesmez eger gerceklesirse bir daha hayatim boyunca gitmeyecegim bir yer olur.

Alıntı
3 üye teşekkür etti:
Gravis_Pro, mimaslan, hunter 12
Telefon ile bilgi aldığım bayan; mke ye zam geldiği için, fiyatın 3,5 tl olduğunu söyledi.

Saygılarımla.

Alıntı
2 üye teşekkür etti:
mimaslan, SalimD061
Sn karabasan bilgi icin tesekkurler.
Gercekten uzucu bir durum.Bir daha asla gitmeyecegim bir poligon.Goz gore gore yalan soylemek anlayabilecegim bir sey degil ayrica fiyat zaten astronomik duzeye gelmis.

Alıntı
2 üye teşekkür etti:
hunter 12, karabasan
Sn. SalimD061,

Bu başlık altındaki önceki mesajlarda da açıkça belirtilmişti ancak bir yanlış anlaşılma söz konusu sanırım. Kendi fişeğinizle atış yaptığınıza göre kendi tabancanızla atış yapmış olmalısınız. Ve fişek başına 1 TL ödemiş olmalısınız. Çıkarken poligon fişeği ile atış yapmak için ücret sorduğunuzda oradaki çalışan kendi silahınız ve poligon fişeği ile atış yapacağınızı düşünmüştür doğal olarak. Ve bu yüzden 3 TL ücret söylemiştir. Eğer poligon tabancası ve poligon fişeği ile atış yapacağınızı söyleseydiniz 3.5 TL cevabını alırdınız. Ben geçen hafta Poligon Club'daydım. Kendi tabancam ve poligon fişeği ile atış yaptım. Fişek başına 3 TL ödedim. Ödemeyi yaparken de poligon görevlisi bayana, tabancatufek forum üyesi olduğumu, fiyatlara henüz açılalı 1 ay olmuşken zam yapılmasını forum olarak doğru bulmadığımızı açık bir şekilde dile getirdim. Kendisi de MKE'nin yapmış olduğu zamdan dolayı artış yaptıklarını söyledi. Ben de bizlerin bu işi bilen ve takip eden kişiler olduğumuzu, MKE'nin 14 kuruş zam yaptığını ama onların 50 kuruş arttırdığını söyleyerek bunun doğru olmadığını belirttim. Kendisi bana 14 kuruş mu zam yapsaydık dedi gülerek.  Ben de kendisine bu sefer yapmayıverseydiniz, bir dahaki MKE zammında 50 kuruş yapardınız dedim gülerek Smile Poligon işletmecisiyle konuyu konuşacağını söyledi ve muhabbet kapandı. Bir şey değişeceğini sanmıyorum, mutemelen beni başından savmak için konuşacağını söyledi ama olsun hiç yoksa biz rahatsızlığımızı belirtmiş olduk Smile

Sonuç olarak, Poligon Club atış ücretleri 9mm fişek için şu şekildedir;

Kendi silahın + kendi fişeğin = 1 TL
Kendi silahın + poligon fişeği = 3 TL
Poligon silahı + poligon fişeği = 3.5 TL

Saygılar.

Alıntı
10 üye teşekkür etti:
ugurucar57, kuzeybuzulu, Karagoz, Gazanfer, mimaslan, ilbay, SalimD061, karabasan, DaRkNeSs-, FBC

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi