Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Başkent Atış Poligonu
Ben de dün poligonu kullandım. Havalandırma ve aydınlatması konusunda daha önce sadece MKE poligonunu gördüğüm için yapacağım yorum ne kadar sağlıklı olur bilmiyorum ancak MKE poligonundan çok daha iyiydi hem havalandırma hem de aydınlatma açısından.  

Benim atış yaptığım esnada 3 kulvar 3 hoca gözetmenliğinde yoğun olarak kullanılıyordu, sıra bekleyerek içeri girdik ancak yine de rahatsız edici bir havasızlık, barut kokusunda bir yoğunluk hissetmedim. 

Atış hocası eğitimli olduğumu, emniyet mensubu olup olmadığımı sordu, ben de tabancatüfek.com sayesinde kendimi eğittiğimi söyledim. Bu vesileyle forumda emeği geçen herkese, değerli üyelerimize, üstadlarımıza şükranlarımı sunarım.

Not: HS9 poligonda mevcut, HS9 alıp almamak konusunda kararsız forumdaşlarımız bu poligonda deneyip kararlarını netleştirebilirler.

Saygılarımla.

Alıntı
17 üye teşekkür etti:
lupus, hymer, Yasin06, hunter 12, heisenberg, batuhanvurall, alone61, shelby, Gravis_Pro, demirci57, Gazanfer, fuat_61, ismicey, fbalun, alpago, Engin Ayhan, FRD
Geçtiğimiz hafta sonu emekli asker olan yakınıma bir organize yapıp, bu poligonda kendi aramızda atış günü düzenlememiz gerektiğini söyledim. O da poligondan haberdar olduğunu, yetkililerle görüştüğünü ve poligonun Mart ayının ortasında açılacağını öğrendiğini söylemişti. Poligon bu konuşmanın üzerinden bir hafta bile geçmeden açılmış bile Smile Bizim bulundurma ruhsatlı Beretta'ya kaç günde yol belgesi çıkar bilemiyorum. Onun için çat kapı şehre varıp poligonda bulunan silahlarla deneyim yaşamak şart oldu. Ankaralıların dört gözle beklediği bu poligonda atış yaparak deneyimlerini bizlerle paylaşan tüm forum üyelerine teşekkür ediyorum.
Saygılarımla.

Alıntı

(02-03-2017, 11:18 AM)PersonalDefence demiş ki: ... ancak MKE poligonundan çok daha iyiydi hem havalandırma hem de aydınlatma açısından.  

Bizim MKEK, tüfek, mermi işini beceremiyor tamam da bari bu konuda yüzümüzü güldürseymiş iyiymiş Smile

Alıntı
2 üye teşekkür etti:
PersonalDefence, Yasin06
(02-03-2017, 10:07 AM)lupus demiş ki: Merhabalar.

Sn.Yasin Alan haricinde poligonu kullanan arkadaşlar poligonun aydınlatma ve havalandırmasını nasıl buldular acaba?

Cevaplarınız için şimdiden teşekkürler.

Sn lupus;
Sizler kadar tecrübem yok lakin özellikle dikkat ettim havalandırması gayet iyiydi.Işıklandırma ise; 5-10 mt daha iyi geldi bana ancak gözlerimin bozuk olduğunu ilave edeyim.
Saygılarımla.

Alıntı
1 üye teşekkür etti:
lupus
Herkese Merhaba,

Ben de bugün bir arkadaşımla Başkent Poligon'a gittim.
Muhatap olduğumuz herkes kibar ve yardımcıydı.

Başlıkta göremediğim ya da gözümden kaçan bilgileri paylaşmak isterim.

Şu an için bulundurma ruhsatlı tabanca ile atış yapamıyoruz. Nakil belgesi için izin sürecindelermiş. Umarım yakında çözülür.
Poligon cumartesi günleri saat 11'de, pazar günleri ise saat 12'de açılıyor.

Canik TP9 SF'i çok beğendim.

Bu da 15 metreden atış performansım:

[Resim: O0RzJ4.jpg]

Alıntı
17 üye teşekkür etti:
Yasin06, fbalun, heisenberg, PersonalDefence, Gravis_Pro, Fruktoz23, lupus, alpago, shelby, ismicey, batuhanvurall, cnrabt, TurkishMauser, FRD, demirci57, sem, fuat_61
Sayın Footwo, poligon, nakil belgesi izni alınca, bulundurma ruhsatlı olanlar işletme belgesi ibraz etmeden yol belgesi alabileceğiz anlamına geliyor sanırım. 
Diğer sormak istediğim, daha önce bulundurma ruhsatı ile bir poligona gitmediğim için bilmiyorum. Poligondan telefon ile randevu alıp, ruhsatımızla gidiyoruz. Kendi fişeğimizi götürebiliyoruz sanırım
Saygılar.

Alıntı

Sn. TurkishMauser,

Tam emin olmamakla beraber, bildiğim kadarıyla poligon gerekli izinleri almadığı sürece emniyet nakil belgesini vermiyor.
Nakil belgesi alırken yine işletme belgesi ibraz etmemiz gerekecektir diye tahmin ediyorum.

Fakat konuyu iyi bilenler cevaplasa daha sağlıklı olur sanırım.

İkinci sorunuzla ilgili olarak, prosedürler tamamlandığında poligonu kendi fişeğimiz ve tabancamızla kullanabileceğiz. Eğer işletmedeki arkadaşı yanlış anlamadıysam böyle bir kullanım tercihinde ise 2,5 TL/Fişek poligon kullanım ücreti ödeyeceğiz.
Ben 4 TL verip yıllık hakkımı tüketmemeyi tercih ederim gibi duruyor.

--

Bu arada, cuma, cumartesi ve pazar günleri peşpeşe poligonu kullandım. 100'e yakın atış yaptım.
Canik TP9 SF beni ilk gün yanıltmış diyebilirim. Sürekli istem dışı şarjör düşürdüm. Benim hatam da olabilir tabi.

Yakın zamanda 20 çeşit tabanca gelecekmiş.  

Ayrıca 36 kalibre yivsiz tüfeklerle de atış yapılabileceğini söylediler. Fakat fişek imkanını ya da fiyatlarını sormayı unuttum. Bir daha gittiğimde sorar bilgi veririm.

Aşağıda 15 metreden, Canik TP9 SFX ile yaptığım atışı da paylaşayım. Kulaklara küpe takamadım Smile

Herkese Saygılar

[Resim: DPMLW6.jpg]

Alıntı
3 üye teşekkür etti:
alone61, heisenberg, ismicey
Sn. foottwo, aylardır şarjörde gezen fişekleri tazelemek için hafta sonu ben de poligona gittim. Poligonun envanterindeki TP9 lardan biri ile attığım iki şarjör fişekte en az on kez namluya fişek sürülmedi. Şarjör sürekli yerinden oynadı. Tutuş şeklimden kaynaklandığını düşünmüştüm. Siz de aynı sorunu yaşamışsınız..

Alıntı

(02-03-2017, 10:07 AM)lupus demiş ki: Merhabalar.

Sn.Yasin Alan haricinde poligonu kullanan arkadaşlar poligonun aydınlatma ve havalandırmasını nasıl buldular acaba?

Cevaplarınız için şimdiden teşekkürler.

Sn. lupus;
15 m'den aydınlatma konusunda bir olumsuzluk hissetmedim. Ayrıca, hedef arkasında da görüş gayet açıktı.

Bekleme salonunda ve atış alanında rahatsız edici bir koku aldığımı söyleyemem. Fakat, dışarı çıktığımda üzerime epey barut kokusu sinmiş olduğunu farkettim. Barut ve tütün notlarında parfüm bulsa kaçırmayacak biri olarak bu durumdan rahatsız olduğumu söyleyemem. Smile

Fiyatlar her ne kadar ateş pahası olsa da bu hizmete ulaşabiliyor olmak umut verici.

Saygılarımla...

Alıntı
2 üye teşekkür etti:
lupus, shelby
Dün poligonu ziyaret etme şansım oldu. Fırsat bu fırsat diyerek olumlu bildirimler alan TP9'u denedim.
Polimer gövdeli silahların pek hayranı değilim ve tecrübeli bir atıcı olduğumu da söyleyemem ama bana dengeli ve güzel bir silah gibi geldi. Tetiği bence yumuşak ve tırtıksızdı. Ancak uzun zamandır atış yapmamamın etkisiyle X aksisinde sapmalar oldu. 10 mt atışlarında 15 mermiden 7-8 adedi 10 civarında olsa da kaçaklar biraz beni üzdü. O yüzden fotoğraf da çekmedim zaten Smile

Gelgelelim poligona... Havalandırma ve aydınlatma bence gayet uygun. Hedef gönderme ve geri çekme sistemleri de düzgün çalışıyor. Atış koridorlarının genişliği de yeterli sayılabilecek seviyede.

Fiyat konusunu atış hocaları ile görüştüm ama fiyat politikalarının poligon sahipleri tarafından belirlendiğini ifade ettiler. Önümüzdeki süreçte fiyatların bir miktar esnetilebileceğini düşünüyorum.

Sonuç olarak hizmetleri bir miktar pahalı ancak başkentimize merkezi sayılabilecek bir lokasyonda bir poligon kazandırmış oldular. Rutin olarak kendilerini ziyaret edeceğimi söyleyebilirim.

Saygılar...

Alıntı
3 üye teşekkür etti:
fbalun, heisenberg, Yasin06

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 2 Ziyaretçi