Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Başkent Atış Poligonu
Saygıdeğer forum üyeleri, 

Bu müjdeli haberi Ankaralı dostlarımla paylaşmaktan mutluluk duyarım!

Ankara'da sivil kullanıma açık bir poligon var artık!

[Resim: 20170226_150134.jpg]

[Resim: 20170226_150123.jpg]

[Resim: 20170226_150108.jpg]

[Resim: 20170226_150914.jpg]

[Resim: 20170226_150904.jpg]

Atış alanında yedi ayrı atış yolu var.

Aydınlatma ve havalandırma, yeni bir poligon için beklentileri karşılayacak düzeyde.

Henüz yeni faaliyete girdiği için sadece Canik TP9 SFX ve SF olmak üzere, iki adet tabanca mevcut. Yerli ve ithal tabanca taleplerinin olduğu, zamanla daha fazla marka ve model ile hizmet vereceklerini ifade ettiler. 

[Resim: 20170226_151401.jpg]

[Resim: 20170226_151406.jpg]

[Resim: 20170226_151506.jpg]

Gelelim fiyatlara...

Poligonda tabanca kirası ve giriş ücreti yok.

Fişek fiyatları ise ellerindeki mermilere göre 3 ila 6 TL arasında değişiyor. 

Örneğin ister kendi tabancanız ile, ister poligon tabancası ile olsun, 9X19 Parabellum fişek başına atış ücreti 4 TL.

Kendi fişeğiniz ile yapılan atışların adeti ise 2.5 TL.

Fiyatlar görece biraz fazla geldi bana, ama poligonun konumu, Anakara' daki kiralar, işletme masrafları, en önemlisi de Ankara' daki tek poligon oluşu "Buna da şükür." demenize yetiyor. Zamanla fiyatlarda bir miktar daha esnemelerini ümit ediyorum.

Aşağıda da Canik TP SFX 10 m. performansım. 

Atış hocası Asker veya Polis olup olduğumu sordu, sivil olduğumu söyledim, tebrik etti. O' na " http://www.tabancatufek.com " un öğrencisi olduğumu söyledim. '' Hmm..'' dedi. Smile

[Resim: 20170226_152003.jpg]

[Resim: 20170226_152951.jpg]

(23-02-2017, 08:21 PM)demirci57 demiş ki:
(02-01-2016, 08:52 PM)demirci57 demiş ki: Sayın Yasin Alan,

Nefesim kuvvetlidirSmile Ankaralı hemşehrilerim için şahane bir dua ile 2016'yı açıyorum; yüce Allah sizlere 2016'da öyle bir poligon nasip etsin ki, havalı tabanca mühimmatı fiyatına 9x19mm mermi yakabilmeniz mümkün olsun.

Var mı âmin diyen?

Saygılarımla

Nefesim kuvvetlidir demiştim Smile

Saygılarımla

Bütün Ankaralı forum üyelerine hayırlı uğurlu olsun diyor, bizler için okuyup üfleyen forum dostumuz Sn. demirci57' ye de ağzına sağlık diyorum.

Saygılarımla

Alıntı
31 üye teşekkür etti:
demirci57, Gravis_Pro, cnrabt, PersonalDefence, Fruktoz23, heisenberg, Gazanfer, hunter 12, fbalun, Dr.Oz, lupus, tirendaz, ugurucar57, Altuğ, barış06, ismicey, Ahmet Özalp, sparus, sem, wildeagle, ŞAMAN, maho07, demasoni, karaca, fuat_61, alpago, al-me, zucchero, Simurg, BBNinca, Cem1964
Hayırlı uğurlu olsun ancak fiyatlar yüksek umarım ilerleyen dönemlerde Ankara'da poligon sayısının artmasıyla durum değişir.

Alıntı

Umarım zaman içerisinde sivil kullanıcılara yokuş yapmazlar.

Alıntı
4 üye teşekkür etti:
Yasin06, barış06, alone61, PersonalDefence
(26-02-2017, 10:01 PM)Altuğ demiş ki: Umarım zaman içerisinde  sivil kullanıcılara yokuş yapmazlar.

Oyak Poligonun'da olduğu gibi  Shy

Alıntı

Bugün poligonu kullandım. Kesinlikle muhteşem bir yer hazırlamışlar. Atış hocam Mehmet Bey' e ayrıca teşekkürlerimi tekrar iletmek isterim. Kendisi atış ile ilgili çok faydalı bir eğitim verdi.

Poligonda görevli herkes çok samimi ve içten. Fiyat olarak biraz yüksek gibi görünebilir ancak Ankara' dan Konya' ya gidip atış yapmaktan daha ucuz olduğu kesin. Konya' daki poligonda 9X19 parabellum mermi 3 TL, Ankara' da ise 4 TL.

Umarım arkadaşların dediği gibi zaman içinde sivillere kapalı hale gelmez. Aslında bu biraz da bizim elimizde, madem bize böyle bir hizmet getirmişler, bizler de imkanımıza göre haftada bir, onbeş günde bir veya ayda bir giderek poligonu kullanıp bizlere açık kalmasını sağlamalıyız diye düşünüyorum.

Güzel Ankaramıza hayırlı uğurlu olsun.

Selamlar.

Alıntı
12 üye teşekkür etti:
Gravis_Pro, lupus, alone61, kyucel, asuspc, Fruktoz23, heisenberg, Sabri, Yasin06, muhendis1969, PersonalDefence, shelby
Herkese merhabalar..

Ben de bugün poligonu kullandım, özellikle Ankara için gerçekten büyük nimet. Evet biraz pahalı, ama 'hiç' olmamasından iyidir. Ankaralı tüm silahseverlerin tekrar gözü aydın.

Alıntı

Aslında fiyatlara pahalı diyoruz ama neye göre? Belki diğer illere göre pahalı ama, Başkentimizin tek sivil kullanımına açık poligonu olduğunu düşünürsek. Tabii bir de, rakip olarak görebildikleri rekabet içerisinde olacakları bir başka poligon olmadığından fiyatları makul sayılabilecek seviyede. Yakın bir zamanda gitmeyi düşünüyorum. Tabii en önemlisi verdiğimiz paranın karşılığını alabiliyor muyuz? Gidip görüp kullanıp tecrübe etmek lazım.

Alıntı

Keşke tüfek için de bir tesis olsa, dağ başlarında dolanmaktan kurtuluruz.
Saygılar.

Alıntı
3 üye teşekkür etti:
Sabri, Yasin06, Murphy
Merhabalar.

Sn.Yasin Alan haricinde poligonu kullanan arkadaşlar poligonun aydınlatma ve havalandırmasını nasıl buldular acaba?

Cevaplarınız için şimdiden teşekkürler.

Alıntı
1 üye teşekkür etti:
PersonalDefence
Fiyatları görünce " Maşallah " dediğim poligon... Başka poligon yok diye insanları sömürmeyi doğru bulmuyorum. Kendi fiseğin, kendi tabancan ile atışın İstanbul' da 1.5 TL iken, Ankara' da 2.5 TL olması tamamen TEKEL FIRSATÇILIĞI... Bu durum kira, masraf veya başka bir sebeple açıklanamaz.

Alıntı
2 üye teşekkür etti:
S.Y, serdar_mutlu

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi