Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 1 Oy - 5 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
AR-24
(13-01-2017, 08:22 PM)Engin055 demiş ki: AR 24 serisinde merminin namludan ilk çıkış hızı 260 metre/sn.

Lakin aynı şekilde CZ platformu olan K11 ve Kılınç 2000 Light serilerinde aynı hız yaklaşık 350 metre/sn.

Yani ar 24 diğer modellere göre daha kısa menzilli ve tahribat gücü daha az diyebilir miyiz ?

Niye aklınıza hiç AR 24 ' un namlu çıkış hızı değerinin yanlış yazılmış olabileceği ihtimali gelmiyor?...

Alıntı
2 üye teşekkür etti:
yavuzmete, Engin055
(14-01-2017, 01:22 PM)lupus demiş ki:
(13-01-2017, 08:22 PM)Engin055 demiş ki: AR 24 serisinde merminin namludan ilk çıkış hızı 260 metre/sn.

Lakin aynı şekilde CZ platformu olan K11 ve Kılınç 2000 Light serilerinde aynı hız yaklaşık 350 metre/sn.

Yani ar 24 diğer modellere göre daha kısa menzilli ve tahribat gücü daha az diyebilir miyiz ?

Niye aklınıza hiç AR 24 ' un namlu çıkış hızı değerinin yanlış yazılmış olabileceği ihtimali gelmiyor?...

Haklısınız sayın Lupus. Bunu düşündüm ama aklımda kalmasın diye sormak istedim. Bilgilendirdiğiniz için çok teşekkür ederim.

Saygılar

Alıntı

Sn.Forum Üyeleri,

Konuyla ilgili saha raporu varmı? Paylaşırsanız sevinirim.

İyi günler.

Alıntı

Ar 24 de emniyet mandalı emniyetli pozisyondayken, sürgü manipule edilip fişek namluya sürülebiliyormuş.

Bunun mantığı nedir, bir türlü anlam veremedim?
Saygılarımla.

Alıntı

sayın forum üyeleri , sarsılmaz ar-24 ile ilgili detaylı bir inceleme yazısı yada videoya ulaşamadım ,
burada kullanan varsa bilgilendirebilirmi ,  çelik kalitesi , tetiği , sürgüsü vs nasıldır , internette gördüğüm bir videoda sig sauer p210 un klonu demişler alakası varmıdır .

saygılarımla

Alıntı

(14-05-2019, 03:37 PM)mehmetozsoy demiş ki: sayın forum üyeleri , sarsılmaz ar-24 ile ilgili detaylı bir inceleme yazısı yada videoya ulaşamadım ,
burada kullanan varsa bilgilendirebilirmi ,  çelik kalitesi , tetiği , sürgüsü vs nasıldır , internette gördüğüm bir videoda sig sauer p210 un klonu demişler alakası varmıdır .

saygılarımla

Sn. Mehmet Özsoy, Standart tabancalarla aynı malzemeden aynı kalite kontrol ile üretilmekte, Armalite için üretim yaparken kovan fırlatıcının gereğinden fazla uzun yada kısa olmasına bağlı olarak sıksık tutukluk problemi yaşatmış bir platform olup bu bilgi zamanında forumdada detaylarıyla yazılıp çizilmişti.

Armalite için üretildiği zamanlarda dahi istenilen kaliteyi tutturamamış, klasik kötü/vasat sarsılmaz işçiliği ve kalitesi bu modeldede mevcut,ayırdığınız bütçe bu civarda ise Stoeger/Canik ürünlerine bakmakta fayda var, karar ve seçim sizin.

Saygılar.

Alıntı
3 üye teşekkür etti:
Zemre10, hunter 12, Cem1964
Ben CZ75 klonu, p210 esinlenmesi diye tarif ederdim.

Alıntı

Sn. Mehmet Özsoy,

Bir yıldan biraz uzun bir süredir Sarsılmaz AR-24 kullanıcısıyım. Silahı temel olarak poligonda kullanmak üzere aldım. Bugüne kadar 500 civarında atış yaptım. Herhangi bir tutukluk sorunu yaşamadım.

Aldıktan bir süre sonra namlu içi lazerle kontrol ettiğimde silahımda ciddi bir üst vurma sorunu tespit etmiştim. 25 mt de 10 cm den biraz daha fazla üst ve biraz sola vuruyordu. Silahı Sarsılmaz'a gönderdim. Sorun tamamen düzeltilmiş halde silah geldi.

Malzeme ve işçilik olarak fiyat ve kalite yönünden beni tatmin ettiğini söyleyebilirim. Gövde ön iç kısımda biraz takım izleri var ama benim için bu rahatsız edici değil. Açıkçası bu izleri de bu mesajı yazmadan önce silahı bir kez daha kontrol ettiğimde fark ettim. Silahın özellikle namlusunda kullanılan kaplama malzemesinin fazlalıkları zamanla çıkıyor. Yani namlu ilk günkü kapkara halini zamanla kaybediyor.

Kabza benim için çok iyi. Hiç boşluk bırakmadan benim elime çok güzel oturuyor. Kontrolleri bence biraz sert. Tetik kullandıklarım arasında en konforlusu veya keskin olanı değilse de  bu silah en iyi grupman yaptığım silahlardan biri. Uzun süreli atışlarda tetik parmağımı bir miktar rahatsız ediyor. Bu benim tutuş şeklimden ve el yapımdan da kaynaklanıyor olabilir.  Silahı seçmemdeki neden de çok farklı silahlarla atış yaptıktan sonra o zamanki kabiliyetimle en iyi grupman yaptığım iki silahtan biri olmasıydı.

Ben burada ne kadar anlatsam da silah konusunun bir miktar da deneyimlemekle ilgili olduğunu düşünüyorum. Sonuçta elinize, atış tarzınıza, kullanım amacınıza bağlı olarak sizin ve diğer kullanıcıların bu silahla ilgili deneyimleri daha farklı olabilir. Eğer almayı düşünüyorsanız size önerim önce mutlaka bir poligonda denemeniz olur.  Başka poligonlarda da var mı bilmiyorum ama Poligon 34 ün envanterinde bir AR-24 var. Ben kendi silahımı almadan önce oradaki silahla epeyi bir atış yapmıştım. Olanak varsa aynı gün hem bunu hem de farklı silahları da deneyip, karşılaştırarak bir kanaat oluşturabilirsiniz.

Umarım yazdıklarım faydalı olmuştur. Yine de özellikle sormak istediğiniz bir şey varsa yardımcı olmaya çalışırım.

Alıntı
5 üye teşekkür etti:
LKT, wubıh, Red Kit, taarruz, orpeus

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi