Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 1 Oy - 5 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
AR-24
Ya ben hala p 210 kardeşi kısmına takıldım ?
Nasıl yani anlayamadım kardeşlik nerden kaynaklanıyor, çelikten imal olmasından falanmı?
...

Alıntı

ikisinin de adinda 2 numarasi var diye herhalde...

Alıntı

ilksurfer demiş ki:ikisinin de adinda 2 numarasi var diye herhalde...

Big Grin Big Grin Big Grin

Sn İlksurfer doğru cevabı bulmuş bence, kesin budur...

Sevgiler

Alıntı

Alıntı: Ya ben hala p 210 kardeşi kısmına takıldım ?
Kardeşlik, sürgü takımı ve sürgünün kızak hattı siluetinden kaynaklanıyor. Sürgünün gövde içinde yerleşmesi, üst kısmının P210'a benzer şekilde yuvarlanması, çekme ketiklerinin yerleşim yerinde aynı P210 gibi bir yükselti olması, kızaklarının gövdenin dışarısında kalan kısmının traşlanmış olması, namlu kilit açma ve tepme yataklarının benzer bir böbrek şeklinde olması, her ikisinde de komple dövme çelik malzeme kullanılıyor olma iddiası AR 24'ün, P210 ile kardeş olma iddiasının altındaki temel faktörlerdir.

Alıntı

Valla üstad haklı bu silah ne kadar iyi olursa olsun bir sigden bir glocktan daha fazla parayı kimse vermez buna, gel görünkü sarsılmaz dandik silahlarınıda ikitane zımbırtı ekleyerek bu fiyatlara satıyor ki o zaman da bu silahı en az 5-6 bin ytl ye satması lazım o zamanda kimse almaz...

adam diuoku 100 dolara malettiğimi zaten 20 katına satıyorum aynı fiyata neden 150 dolarlık silahı satayımda diğerini aşağı çekmek zorunda kalayım, saten satıyorum herkeste yiyor...

Alıntı

The AR-24 is a truly superb firearm. Wonderfully accurate. It feels great in the hand. Smooth trigger pull. Little apparent recoil. High-cap mags. I like the SA or DA capability. The gun has much going for it, but the downsides outweigh the good despite my best efforts to make it work.

First and foremost, my fixed-sight gun shoots at least 4 inches low at 25 feet. And Armalite has no replacement fixed sights nor any adjustable sights available that would correct the problem. And when I tried to find out the dimensions of the dovetail cuts in the slide in search of an after-market solution, I learned that Armalite has no idea the dimensions of the dovetail cuts in their own product (at least the product they distribute). Which is probably a moot issue anyway, because I think the sights are all but welded in place. I tried repeatedly to remove the sights from their dovetail cuts, all without success. If they are not welded in place, then certainly a hydraulic press of great strength was used to mount them at the factory.

And beyond the lack of help from the factory, there is no independent after-market support for the gun, nor any on the horizon that I can see.

So, despite being much impressed with the gun, I am moving it on down the line and will likely replace it with a CZ.

http://www.thehighroad.org/showthread.php?t=303256

""Farkına vardım ki, Armalite ın kendi ürünlerinin ölçüleri hakkında hiçbir fikirleri yok....""
Sound familiar....Big Grin Big Grin Big Grin (tanıdık geldi mi, bu mantık...?)

Sevgiler

Alıntı

Sarsılmaz ' ın yıllardır düzeltmediği ve düzeltmeye de hiç niyetli gibi durmadığı ayrıntılardan birisi de gez-arpacık boyutları ve bunların yerleştikleri yataklar. En çok satılan modellerinin pek çoğunda hala sürgü ile yekpare arpacık var. Bunların belirli bir standardta daha kullanışlı ve sahada servis edilebilir hale gelebilmesi için sanırım balığın kavağa çıkmasını beklememiz gerekecek. Diğer yandan Sn.Ekeke de haklı, Sarsılmaz ' ın kendi teknik elemanlarının ki buna fabrikadaki sorumlu ustabaşı da dahildir, nişangah yataklarının ölçülerinden haberi yokken, Armalite yetkililerinin haberi olmasını beklemek abesle iştigal olur. Big Grin

Saygılar.

Alıntı
1 üye teşekkür etti:
Antiterör
Armalite ar 24 1 senedir Türkiye pazarında alıp kullanan arkadaşlar varsa fikirlerini almak isterim saygılar

Alıntı
3 üye teşekkür etti:
Antiterör, kotucenk, Engin055
Merhaba sayın forum üyeleri,benimde merak ettiğim tabancalardan biri olan ar 24 serisinde merminin namludan ilk çıkış hızı 260 metre. Lakin aynı şekilde CZ platformu olan k11 ve kılınç 2000 light serilerinde aynı hız yaklaşık 350 metre. Yani ar 24 diğer modellere göre daha kısa menzilli ve tahribat gücü daha az diyebilir miyiz ?

Saygılar

Alıntı

Sizce gerçekten böyle bir fark olsa, bunun nedeni ne olabilir?

Bir de üstadın da dediği gibi, sizin etkili menziliniz nedir?

Alıntı

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi