Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 1 Oy - 5 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
AR-24
AR 24 ün iç piyasaya verilen silahların tamamından açık ara daha kaliteli olduğunu düşünüyorum ve geribildirimlerinde bu yönde olduğu apaçık ortada.Durum böyle olunca tabii ki böyle bir silah üretebildiğimiz ve ABD de satabildiğimiz için gurur duymalı ve bunun yanında silahı daha iyiye götürmek için çalışmalıyız.Hepsi tamam da bu silaha benim gibi sahip olmak isteyen ve olamayan yurdum insanına 2.sınıf insan muamelesi yapılması..işte onun için söyleyecek söz bulamıyorum maalesef.

Alıntı

Sayın Wildeagle,

MKEK'deki satış elemanlarından, fabrikadaki pazarlama sorumlusuna kadar pek çok kişiye, bu silahın iç piyasaya verilmesi için ne kadar telefon ettiğimi Allah bilir.
Sürekli olarak duyduğum bahane, yurt dışı siparişlerinin yetişmediği, ayrıca ticari olarak değecek miktarda satış rakamı ve kar getirme garantisi olmayan bir model için prosedür işletmenin verimsiz olacağı şeklindeki sözler.
Ama ABD'deki satış rakamları ve hızı, pek bunu teyid eder yönde değil.
Bunu takip etmenin en güzel yollarından birisi, CZ ve klonlarının ayrıntılı olarak tartışıldığı forumları takip etmek.

Sadık bir CZ 75 platformu hayranı olarak,yaklaşık iki senedir bu silahı takip ediyorum, bazı kusurlarını, bunların nasıl giderilebileceğini de gayet iyi biliyorum. Bu nedenle de, denemek için çok sabırsızlandığım silahlardan birisi idi. Ama yukarıda saydığım nedenlerden dolayı, silah iç piyasada sadece, '' ABD Pazarının Fatihi Türk, Ütopyası '' statüsündeki bir reklam malzemesinden öteye gidemedi. Artık eski heyecanımın kalmadığını söyleyebilirim.

Alıntı

aslında silah sektörümüzün nadirende olsa biz silah tutkunlarını heyecanlandırdığı ama geçen zaman içinde o heyecanı da bizden alması gerçekten acı verici.O yüzden sözlerinize katılmamak elde değil SN.LUPUS...

Alıntı

Valla arkadaşlar,bu iç pazardaki söylentiler (her marka için) öyle mide bulandırdıki şahsi düşüncem,maddi olarak ithal silaha yetişemiyorsam örneğin: 1.750.ytl'ye yerli alacağıma o paraya gider KEVIN alırım..
(((belki bu kılıca karşı,kamayla savaşmaya benzer ama hiç olmazsa keskin kamaylaSmile )))

Alıntı

sayın canakkaleli haklı ve güzel bir benzetme yamışSmile

Alıntı

Ben kendi şasım adına bu silahı iç piyasaya sunmamalarının sebebinin halkı kaliteye alıştırmak ismemeleri olarak görüyorum. Düşünsenize dünya kalitesinde bir yerli silah bundan sonra yapacakları tüm silahlar için baz alınacak ve
bu en kötü kullanıcıya kadar yansıyacak. Bu tam bir felaket olurdu bizim yerli kaptırmatörlere. Sonra hafizanAllah kaliteyi arttırmak zorunda kalırlar da %1500 kar edeceklerine %300 kar ederler yazık olur...
Saygılarımla...

Alıntı

Sn Arkadaşlar,

Bu bile kanımca (maalesef) çok önemli bir kriter...
Resimlerden bile Ar24 ün iç piyasaya verdiklerinden çok daha kaliteli bir ürün olduğu anlaşılıyor.

Bundaki en önemli etken, ABD deki kullanıcılara "çakma silah" satmanın mümkün olmamasıdır.
Ticaretin özü budur. Her koşulda daha çok kazanmak. Eğer bize sunulan modelleri ABD ye satmaya kalksalar asla satamazlar.
Dolayısıyla oraya da "minimum maliyetle satabilecekleri silahı" satıyorlar. Buraya da "minimum maliyetle satabilecekleri silahı" satıyorlar.
Aradaki fark ise, "iki tarafa satabilecekleri silah-ve fiyatının- (bir tarafta müşterinin bilgili-tecrübeli olmasından, bir tarafın ise olmamasından dolayı) farklı silahlar olması.

Kendi adıma bu firmadan almayı düşüneceğim tek ürün, ABD ye yolladıkları bu silahın "aynısından" almak olurdu. (Zaten-birçok şeyin yanında Cougar almamın sebeplerinden biri de-ABD de satılanla birebir aynı olmasına ikna olmuş olmamdı (ek)tanımadığımız arkadaşlar için firma reklamı yapmış gibi olmamak adına şunu da ekleyeyim...yivsizde Akkar almamın sebebi de aynı sebeptir--keza Huğlu vs vs.. yani "birebir aynı ürünün yurtdışı-tarafsız yorumlarını alabiliyor olmak)
Evet tabi ki bu ticarettir..Ancak bireysel tercih olarak, aynı kaliteyi kendi insanına reva görmeyip saçma sapan geçiştirmelerle işin özünü açıklamaktan da kaçınan zihniyetten hiçbir şey almam.

Sevgiler

Alıntı

Alıntıdır...
sarsılmaz armalite için üretiyor...cz-75 in bir türevi diyebiliriz.. sig p210 unun kardeşi....ARmalite sarsılmazla beraber dizayn etmiş...2006 aralık 2007 ocakta amerikan silah dergilerinde çok güzel yorumlar çıktı hakkında...İlkbaşta millet burun kıvırdı Türk malıymış falan dedi iş testlere gelince söküp inceleyince millet hayran kaldı...mesela ortak bir kaç yorumu anlatayım..şimdiye kadarki gördügüm en iyi makina işçiligi..sıfaır makina izi sıfır çapak var...şimdiye kadar ki gördügüm en isabatli 9mm falan....bazı zorlama testlerinde güçlü dolular kullanmışlar alet bana mısın dememiş falan filan...Kısaca şuanda türkiyede üretilen en iyi tabanca olması kuvvetle muhtemeldir..gurur duydum bir Türk olarak darısını piyade tüfeginde bekliyoruz saygılar
P 210 un karrdeşi diyor yavv... Big Grin
Saygılar...

Alıntı

ne guzel ic piyasayada bekliyoruz... Da yok kendisi ortada...

Alıntı

Arkadaşlar, Sarsılmaz'ın aslında silah satmak için tek yapması gereken şey, Standard ve Light Kılınç serilerini adam gibi versiyonlarda, adam gibi üretmek, yanlarına da AR 24'ü eklemek. Diğer kaptırmasyon işlere harcanan zamana, emeğe ve paraya yazık.
Ancak AR 24 deseninde bir silah iç piyasaya verilirse ve yurt dışına satılan bir model olduğu yayılırsa, inanılmaz lüzumsuz paraların yatırıldığı, tamamen lüzumsuz Sarsılmaz modellerinin satışı duracağından, iç piyasada bu silahı görmeyi unutun derim. Cool

Alıntı

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi