Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 1 Oy - 5 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
AR-24
Arkadaşlar, AR-24 Sarsılmaz ' ın Armalite için ürettiği bir silah. Sarsılmaz ' ın iç piyasaya sürdüğü silahlardan kat kat daha kaliteli olduğunu tahmin ediyorum. Böyle bir silahın Türkiye ' de de satışa çıkması güzel olur. Sayın smith kızmasın diye yorumlarınızı bekliyorum demiyeceğim, ama yine de görüşlerinizi söylerseniz beni memnun edrsiniz...Smile

[Resim: sarslmazarmalitear24qr1.png]

Alıntı

[Resim: 2zitq8g1ow3fg7.jpg]

Alıntı

[Resim: 2007062102175008py3.jpg]

Alıntı

[Resim: 2007062102184012jn8.jpg]
[Resim: 2007062102172806fr9.jpg]

Alıntı

[Resim: 2007062102181411ph6.jpg]
[Resim: 20071211002514armaliteaci5.jpg]

Alıntı

[Resim: ar24srightys9.jpg]
[Resim: ar24introfk7.jpg]

Alıntı

valla arkadaşım bu konu resmen sadece canımızı sıkar birincisi türkiyede üretilmesine rağmen iç piyasaya sattıkları silahların üçte bir fiyatında amerikada satılması ve içpazarla dış pazar arasındaki kalite farkları, ikincisi yerli silahların kalitesizliği o kadar bariz ve beynimize işlemişki artık türkiyede her üretilen silaha kötü gözle bakıyoruz amerikada bu silahı kullanmış bir tanıdığım vardı çok memnundu ve çok beğeniyordu. ama o ki bu meret burada üretiliyo ve bizlere satılanla farklı kalitede amerikada o fiyata satılıyorsa fabrikanın onlara sattığı fiyat 150-200 usd yi geçmez, madem daha iyisini elin gavuruna bu fiyata veriyorlarda çok daha kalitesizini bize çok daha yüksek fiyatlara satıyorlar, o halde bende bu silaha 10 üzerinden 2 veriyorum tabi teknik konuda değil bir tüccar gözüyle...

Alıntı

Sayın Simith siz gene iyi siniz ben "0 " veriyorum...

Alıntı

Sarsılmaz tabancaların ABD fiyatları aşağıdaki linkte, firma sarsılmazın ABD temsilcliğini almış:
http://www.cherrys.com/sarsilmaz_pistol.htm

Kılınç 200 mega fiyatı ile AR 24 fiyatının aynı olduğu görülüyor

Aşağıda AR 24 için birkaç değerlendirme:
http://www.thefiringline.com/forums/arch...49285.html
http://www.policemag.com/Articles/2007/01/Arsenal.aspx

Alıntı

Sayın Zorbey,

Dobe uzun zamandır bu silahı kullanıyor, şimdiye kadar sadece kuru tetik çalışması yaparken tetik yayını kırdı.
Silahı yormayı seven birisi, her fırsatta atışa giden bir meraklı. AR 24 ile ilgili, bunun gibi pek çok olumlu saha raporu mevcut.
Ancak defaatle Armalite ziyaretlerine rağmen bir türlü besleme ve kovan fırlatma problemleri giderilemeyen silahlarla ilgili saha raporları da azımsanmayacak düzeyde. Değişik forumlarda bunlar bir kaç kez gündeme geldi.
Genel olarak alanlar memnun, ancak hala bir Stoeger düzeyinde fonksiyonel kararlılık güveni vermekten uzak.

ABD'deki silah dergileri ise daha ziyade veri ve genel özellikler hakkında bilgi almak için iyidir,
ancak forumlarda bu dergilerle ilgili görüşleri incelediğinizde,
insanların bu dergilerdeki raporları kesinlikle kaale almadıklarını görürsünüz.
4-5 yıl öncesine kadar ben de bir kaç dergiyi düzenli takip ediyordum,
ama adamların hemen hemen hiç bir silah hakkında, kolay kolay menfi görüş belirtmemiş olmaları,
bu dergilere olan güvenimi sarstığından, artık takip etmiyorum.
Bir kaç tane gerçek manada test yapan site ve dergi var,
onların dışındakiler daha ziyade taktikler ve aksesuar açısından bilgilenmek için takip etmeye değer.

AR 24'ün gene de yurt içi piyasaya verilen silahlara oranla daha çok özen gösterilerek üretildiği ortada.
Sarsılmaz yetkilileri her ne kadar bunun tam tersini iddia etseler de, bunun böyle olmadığı aşikar.
Çünkü bu silahı sattıkları pazardaki müşteri portföyü, özellikle de CZ ve klonlarını alanlar, silahla çatlatana kadar atış yapmaktan hoşlanan atıcılardan oluşuyor. Bizdeki gibi daha 100 mermi görmeden kovan fırlatıcısı kırılacak bir silahı, bu piyasaya vermeniz imkansızdır, sanırım onlar da bunun farkındadır.

AR 24'ü elimize almadan, sahada ayrıntılı olarak test etmeden karar vermek zor.
Ergonomik rahatlık açısından CZ'den çok daha iyi olduğu aşikar, zaten normal Kılınç serisi de tutumu oldukça konforlu olan silahlar, en azından benim için. Tetik korkuluklarının konturu ve altındaki traşlar da atıcının elini çok daha az rahatsız ediyor. Tetik kıvrımı ve konturu da, özellikle küçük elli ve kısa parmaklı insanlar için ideal.
Ama ne hikmetse, bize hep problemlileri mi denk geldiğinden nedir, Sarsılmaz'ın ürettiği tabancalara bir türlü güvenemiyorum. Her marka ve modelde, her zaman malzeme ve işçilikten kaynaklanan problem olabilir, bu insan yapısı olan her şeyin doğasında olan bir şeydir. Tevafuk bile olsa, bir üreticiden bu kadar yüksek oranda problemli tabanca çıkması oldukça düşündürücü. Çünkü bu oran, doğal hata ve yanılma sınırlarını çok zorlayan bir düzeyde.

Alıntı

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi