Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 1 Oy - 5 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Sarsilmaz SAR ARMS K2 45 Detayli Inceleme
Merhabalar;

Çok geç öğrendiğim ve yeni katıldığım bu forumda ilk mesajım, hatalarım olursa kusura bakmayınız. Sarsılmaz' ın beğendiğim, daha önce poligonlarda atışını yaptığım K2 45 modelini almayı düşünürken, modelin boyutlarının küçültüldüğüne rastladım. Sarsılmaz fabrikasından yapılan canlı yayında da bu modelden bahsettiler, şu an için Amerika pazarında satışa sunulan bu ürün MKE raflarında bu yılın ilk çeyreğinde yer alacak. Silahın toplam uzunluğu 3 cm civarında ağırlığı da 50 gr azaltılmış. Piyasaya yeni çıkacak ürün için yeterli geri besleme aldıktan sonra ürün almanın daha mantıklı olduğunu biliyorum ama, bu ürün satışa çıkarsa sanırım şeytana uyacağım.

[Resim: Sarsilmaz_K2_C_45_1.jpg]

image upload

Alıntı
1 üye teşekkür etti:
BSS
Bu silah benimde takip ettiğim modellerden sadece bir sorum var....Tisaş zig m 1911 ile arasında seçim yapma durumunda sizlrin tercihi ne okur..Şarjör kapsitesi benim için çok önemli değil..Ama mekanik güvenilirlik anlamında korkularım var ayrıca taşıma anlamında 1911 inceliğinden dolayı daha rahat gibi sanırım..Taşıma anlamında bu silahı tavsiye eder misiniz?

Alıntı

Sn Victorinox
Benim tercihim K2 45 olurdu,çünkü ben ben CZ platformunu daha çok beğeniyorum, ayrıca gerek forumda gerek internette (özellikle Amerikan menşeli videolarda) bu model hakkında çok fazla olumsuz bir geri bildirim görmedim. İlk tabancam olarak K2 45 alacaktım ama şu an K2C 45 in çıkmasını bekliyorum, boyut olarak daha küçük haliyle daha rahat taşınabilir. Çok aceleniz yoksa beklemenizi öneririm zira maddi durumuz iyi ise colt mustang'ler gelecek diye biliyorum. Ayrıca Canik'in de 2018 yılı hedefleri arasında 45 kalibre bir modeli yurtiçi piyasasına sunma hedefi olduğunu okudum. Girsan modellerine baktınız mı MC 1911 SC çok kibar bir 45'lik.

Alıntı
1 üye teşekkür etti:
defender45acp
Tam boy tabanca ne demek? 
Genellikle dış kılıf ile taşınan ve şarjör kapasitesi ve namlu boyu o tabancadan beklenen en üst seviyede saha performansını  verecek şekilde tasarlanmış tabancadır.

Kompakt boy tabanca ne demek?
Tam boy tabancaların gizli taşımaya uygun olacak şekilde namlu ve tabanca yüksekliğinin azaltılması ile birlikte sivil kullanımı ve taşıma rahatlığı artırılmış tabanca demek.

Nedense yerli firmalarımız tabancanın namlusunu kesince kompakt oldu sanıyor. Tabancanın yüksekliğini değiştirmediğin sürece o tabancanın gizli taşınmasını kolaylaştıramazsın. Tabanca kabzası sebebiyle aynı tam boy tabancada olduğu gibi iz vermeye devam edecektir. 

Namlu ve sürgü kısaltmayla kompakt tabanca elde edilmez; K245 4inç olur, K245 3.5 inç olur ama K245C olmaz...

Alıntı
15 üye teşekkür etti:
matador, mimaslan, batuhanvurall, şahin44, Sabri, sem, Sberat, PersonalDefence, BSS, Kanuni, Gazanfer, defender45acp, xf7er, orpeus, jeronimo

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi