Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 1 Oy - 5 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Sarsilmaz SAR ARMS K2 45 Detayli Inceleme
(04-09-2013, 12:18 PM)wildeagle demiş ki: Sn.İlksurfer Sarsılmaz'ın sizin gibi bir silahseverin elinde incelenecek olması hem biz silah tutkunları hem de ( eğer dikkate alma lütfunu gösterirlerse )firma açısında büyük bir şans olacaktır.Emekleriniz için şimdiden teşekkür ederim.

Kesinlikle!...

Ayrıca fotoğraflar her zamanki gibi çok hoş ve ayrıntılı....

Saygılar.

Alıntı

Test ekipmani hazir.

Kullanilacak kursunlar:
100 adet Remington UMC 230 grain MC (Metal case) ve
100 adet Remington UMC 230 grain JHP (Jacketed Hollow Point).

[Resim: 61b71d518639b5c9fa928c5720881ea3_zpse3e59cc4.jpg]

Alıntı
1 üye teşekkür etti:
defender45acp
Sayın ilksurfer ;

Yeni tabancanız hayırlı olsun.
Atışlarınızı video' ya cekip yayınlarsanız cok makbule geçer.

Saygılar.

Alıntı

Eldiven ve gözlük göremedim sayın ilksurfer?
Aman, kazasız belasız inşallah Sad

Alıntı

Ülkenin en ciddi silah forumunda profesyonelce ve detaylıca inceleneceği aşikar olduğu halde, çatlak kabze kapağı, namlu içinde kabarma ve gezin üstüne boya kaçması gibi gözle kolayca tespit edilebilen hatalarla, üstüne üstlük üstüne kalite kontrolünden geçmiştir etiketi de koyarak Huh silahını gönderebilen bir üreticinin ürünlerini edinen sıradan vatandaşın halini düşünmek bile istemem...

Bu iş solmuş çiçek buketiyle kız istemeye gitmek gibi olmuş Big Grin

Bu bende sonuna kadar ciddiyetsizlik izlenimi uyandırdı.

Sn ilksurfer, inceleme harika, elinize sağlık Thumbs Up

Saygılar.

Alıntı

Sn. TrCiviltary,

Sn. ilksurfer ürünü gönderenin Sarsılmaz Amerika temsilciliği olduğunu söylemiş. Bildiğim kadarıyla Amerika'da bu modeli EAA adlı firma satıyor ve aslında Sarsılmaz ile bir ilgisi yok.

Ancak kalite kontrolünden geçmiştir etiketi konmasına rağmen bu hataların gözle görünür olması gerçekten düşündürücü.

Sn. ilksurfer,

Daha önce resimleri telefondan görmüştüm, şimdi bilgisayardan bakınca, tabancayla önceden baya bir atış yapılmış izlenimi uyandırdı. Bu konuyla ilgili tabancayı size gönderen arkadaşınız bilgi verebilir mi acaba?

Alıntı

Sn.İlksurfer, acaba kabze kapağındaki çatlakların sebebi kabze vidalarının fazla sıkılmış olmasından kaynaklanabilir mi?
Zira vida başlarına olan mesafesinden bende öyle bir kanı oluştu.Ama sadece bir tahmin tabii ki.
Şimdiden ellerinize sağlık.Yapacağınız test ve ayrıntılı incelemelerin hepimiz için çok faydalı olacağı muhakkaktır.
Umarım malum firmanın da aynı düşüncede olduğu beklentisi, fazla hayalperestlik olmaz.

Alıntı

(04-09-2013, 05:31 PM)ercan 45 demiş ki: Sayın ilksurfer ;

Yeni tabancanız hayırlı olsun.
Atışlarınızı video' ya cekip yayınlarsanız cok makbule geçer.

Saygılar.

Video cektim. Aksama eve gecince yukleyecegim.

(04-09-2013, 05:33 PM)tirendaz demiş ki: Eldiven ve gözlük göremedim sayın ilksurfer?
Aman, kazasız belasız inşallah Sad

Eldiven kullanmadim efendim. Gozluksuz asla atis yapmam. Resmi cekerken gozlukler gozumdeydi.Smile

(04-09-2013, 05:48 PM)Kanuni demiş ki: Sn. TrCiviltary,

Sn. ilksurfer ürünü gönderenin Sarsılmaz Amerika temsilciliği olduğunu söylemiş. Bildiğim kadarıyla Amerika'da bu modeli EAA adlı firma satıyor ve aslında Sarsılmaz ile bir ilgisi yok.

Ancak kalite kontrolünden geçmiştir etiketi konmasına rağmen bu hataların gözle görünür olması gerçekten düşündürücü.

Sn. ilksurfer,

Daha önce resimleri telefondan görmüştüm, şimdi bilgisayardan bakınca, tabancayla önceden baya bir atış yapılmış izlenimi uyandırdı. Bu konuyla ilgili tabancayı size gönderen arkadaşınız bilgi verebilir mi acaba?

Silahi bana Sarsilmaz Amerika sorumlusu arkadasim teslim etti. EAA dagitici firma. Arkadasimin talebi uzerine, Turkiye'den en son uretimden seri numarasi belirlenmis bir sekilde ve bana hediye edilmek uzere gonderildi. Bana gelmeden once cok fazla atis yapildigini sanmiyorum. Herhalde resimlerde oyle gozukmus. Yalniz test atisi yapilmis ve namlu icerisi temizlenmeden gonderilmis diyebilirim.

Poligondan biraz once geldim. Toplamda 6 adet (Failure to Load) yukleme hatasi olustu. 5 adedi hollow point kursunda, 1 adedi de metal ceketli kursunda. Yanliz metal ceketli kursundaki ariza silahdan degil kursunun kendisindendi. Kursunu digeri ile karsilastirdigimda en az 3-4 mm boy farki vardi ve fisek kovanin icine gomulmus gibi duruyordu. Videoda arizali kursunun detayini bilahare gosterecegim. Yani metal ceketde kusursuz, hollow point de %5 tutukluk oluyor. Turkiye'de Hollow point olmadigini dusunursek, Turkiye'deki kullanicilar icin simdilik bir sorun goremedim, ancak Amerika'daki kullanicilarin kesinlikle bu silahi hollow point ile tasimalarini tavsiye etmem.

En buyuk sikintiyi gezi ayarlamakta cektim. Ancak tamamen benim hatamdi. Ilk 150 mermide tamamen ters ve yanlis ayarlar yaptim. Ancak buna ragmen surekli ayni yere nisan aldigim icin dagilimlar gayet duzgun gerceklesti. Ancak son 50 mermi civari ayari tam tutturabildim. Atislari 7-10 metre arasi yaptim.

Alıntı

Ayari bir turlu tutturamadigim ilk atislar. Sola ve alta topluyordu.

[Resim: 8a9947f963fec810ee54d1924a2ba53d_zps9db2dc15.jpg]

Alıntı

Sag alttaki atislar gez ayarini toparladiktan sonraki atislar.

Kucuk karelerin arasi 1inch yani 2.54cm.

[Resim: 1eeec644c855c229a5c0a18c280a0ba3_zps4f2a99f6.jpg]

Alıntı
1 üye teşekkür etti:
defender45acp

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi