Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 1 Oy - 5 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Sarsilmaz SAR ARMS K2 45 Detayli Inceleme
Görüntü var ama ...
Silahı bilmem, fotoğrafçılık konusunda tebrik ederim.

Alıntı

(04-09-2013, 05:07 AM)ilksurfer demiş ki: Ilave Not:
Kabza kapaklari fabrikadan standart bu sekilde catlak geliyor herhalde.
Ekteki videodaki silahin uretimi ile bana hediye edilen arasinda minimum 1 senelik uretim farki var.
En azindan kabza kapaklarinda bir standart elde edilmis diyebiliriz. Smile

Muhteşem bir dikkat, harika bir yorum. Big Grin

Sn.Üstadım paylaşımınız için teşekkürler. Atışla ilgili paylaşımınızı da merakla bekliyorum.

Alıntı

Sn. ilksurfer,

İnceleme için çok teşekkürler. Benim gibi bu modeli değerlendirenler için son derece yararlı bir paylaşım olmuş. Kabze kapaklarındaki çatlak sanıyorum yaygın bir sorun, ancak açıkçası ben bunu çok umursamıyorum. Mekanik güvenilirliği olsun da, varsın kabze kapağı çatlasın, ona mutlaka bir çözüm bulunur.

Namlu kabarıklığı ise gerçekten biraz cesaret kırıcı oldu, umarım sık karşılaşılan bir durum değildir. İlave olarak, kalite kontrol damgası bulunmasına rağmen bu durumun olması ve gezin üstüne de boya kaçırılmasına rağmen farkedilmemesi çok düşünsürücü... Peki, tüm bunların dışında, kullanılan çeliğin kalitesi, malzeme ve işçilik kalitesi, makine izleri vs... konusunda ne düşünüyorsunuz? Sizin gibi envanterinde "top notch" tabancalar bulunan birinin bu konudaki izlenimini merak ediyorum doğrusu. Atış raporunuzu da dört gözle bekliyoruz.

Bu arada eğer ben de K2 almaya karar verirsem ABD'de bulunmayan full stainless steel modelinden alacağım. Detaylı resimleri ben de eklerim.

(04-09-2013, 01:03 AM)ilksurfer demiş ki: Sarjorlerin yan yuzunde Mec-Gar Design and Manufacturing yaziyor.
Para-Ordnance P14 modelinin sarjorleri ile bu sarjorlerin uyumlu oldugu soyleniyor ama test etmedigim icin henuz dogrulayamayacagim.

Follower ve magazine base farklı olduğu için uymuyor. Onun dışında bire bir aynı.

Alıntı

Sn.İlksurfer Sarsılmaz'ın sizin gibi bir silahseverin elinde incelenecek olması hem biz silah tutkunları hem de ( eğer dikkate alma lütfunu gösterirlerse )firma açısında büyük bir şans olacaktır.Emekleriniz için şimdiden teşekkür ederim.

Saygılarımla.

Alıntı

(04-09-2013, 11:45 AM)Kanuni demiş ki: ...Peki, tüm bunların dışında, kullanılan çeliğin kalitesi, malzeme ve işçilik kalitesi, makine izleri vs... konusunda ne düşünüyorsunuz? ...

Sn Kanuni,

Kullanilan celigin kalitesini tam bilemiyorum. Ancak boya ve iscilik gayet guzel gorunuyor. Kabza kapaklari haric herhangi bir kusur yok. Resimlerden de gorulecegi gibi cok yakisikli bir silah.

Tam boy kizak olmasina ragmen, surgu ve govde uyumu cok super degil. Surgunun ozellikle arka kismi elle oynayinca hafif saga sola gidiyor. Biraz daha sıkı olabilirdi diye dusunuyorum. Namlu ise yerine gayet iyi oturmus ve herhangi bir oynama yok.

Tetik, cift hareketli konumda gayet uzun ama agir degil, tek hareketli konumda ise gayet hafif ve kurma mesafesi duzgun. Decocker yok. Horozu elle indirmek de tehlike arz ettiginden benim stilim degil. O yuzden benim icin sadece kilitli ve kurulu tek hareketli tetik modunda tasinabilecek bir silah.

Burada daha yeni sabah oldu. Poligon saat 10'da acilacak. Turkiye saati ile aksam uzeri 5 gibi. Aksam 7-8 gibi atis izlenimlerimi de yazacagim...

Saygilar,

Alıntı

Sn. İlksurfer,

Resimler mükemmel. Sarsılmaz firması bu resimleri kataloglarında kullanmak isteyebilir. Atış izlenimlerinizi de merakla beklemekteyiz. Bir de eklemek istediğim Allah bize de böyle arkadaşlar nasip etsinSmile.

Saygılarımla.

Alıntı

Benim fotograflardan görebildiğim kadarıyla silahla bir miktar ateş edilmiş eğer Sarsılmaz, yaklaşık 300-500 atışla silahı test edip göndermiyorsa. )) Kabze de montaj sırasında değil silahın şasesi kayık olduğu için çatlamış olabilir..)) Herşeye isim vermeye meraklı Amerikalılar gripcracker diyebilirler bu SAPANCAYA..(Sars ve tabancanın karışımı oluyor...))

Alıntı

Benimde kabze kapaklari alt vida kisminlarindan catlakti.Seri numarasi t1102 11y diye basliyor.Fabrikasyon izleride mevcut.

Alıntı

Kendimce namludaki kabartı ve gezdeki taşma için işçiliğe, kırılan kabza kapağı için hem malzemeye hem işçiliğe kusur buldum. 133 yıllık birikimle ortaya konulan tabancada bunlar olmamalı diye düşünüyorum.

Alıntı

(04-09-2013, 02:51 PM)taarruz demiş ki: Benimde kabze kapaklari alt vida kisminlarindan catlakti.Seri numarasi t1102 11y diye basliyor.Fabrikasyon izleride mevcut.

Sn taarruz,

Seri numarasina gore sizinki sanirim 2011 yilinda uretilmis. Dedigim gibi kabza kapaklari konusunda sizin silah ile benimki arasinda 2 sene gecmesine ragmen, standart yakalanmis...Smile

Alıntı

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi