Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Sarsılmaz K12 sport
Şahsi görüşüm Sarsılmaz firmasının şuana kadar yapmış olduğu en yakışıklı tabanca. MKE'de kısa bir süre göz atma fırsatı buldum.

Kabzası elime son derece güzel uyum sağladı. Tek hareketli tetiği gayet güzel ve tetik simetrisi çok iyiydi. Gez ve arpacık biraz daha kaliteli olabilirdi ancak gerek bu tür tabancalarda olması gerektiği gibi olan mat siyah renkte olması ve göze ışık yansımaması için yüzeyinin pırtıklı olması güzeldi. Uzatılmış şarjör yuvasını beğendim hızlı sarjör değişimlerinde büyük kolaylık sağlayacaktır. Kunduz kuyruğu tabir edilen horoz yuvası uzantısı gayet güzel ve elime müthiş oturdu.

Klasik CZ tabancalarında olduğu gibi sürgü, yapısından dolayı çok dar ancak önde ve arkada çekme kertikleri var. Sağ ve sol yanda bulunan emniyet mandalı atış aksınızı bozmadan kapatılıp açılabiliyor. Şarjör düşürme mandalı ise gayet iyi ancak atış anında istemsiz temaslarda bulunulabilecek bir yapısı var gibi geldi bana.

Olumsuz olarak gördüklerim ise her zamanki yerli firma huyu olan büyük puntolar ile yazılmış K12 SPORT yazısı.Yukarıda da belirtmiş olduğum gibi gez ve arpacık daha kaliteli olabilirdi.

Bunlar benim kişisel görüşlerim. Sanırım CZ markası için bütçe ayıramayan kişler için güzel (bildiğim kadarı ile tek) alternatif atış tabancası. Taşımak için uygun değil. İri, ağır bir tabanca (olması gerektiği gibi) ve tek hareketli yumuşatılmış tetik özelliği ile atış keyfi için iyi bir alternatif olabilir.

Belirtmiş olduğum gibi bu gözlemler benim kişisel görüşlerimdir. Saygılarımla...

Alıntı
5 üye teşekkür etti:
taarruz, sem, defender45acp, şahin44, Gazanfer

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi