Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Maverick 88 için MESA Tactical LEO hidrolik set.
Bir yıl önce bir av bayiinde temiz durumda bir Maverick 88 gördüm ve düşünmeden aldım. Amacım bu silahı zevkime göre modifiye edip kullanmaktı. Bir çok alternetife baktım ama beğenemedim. Magpul set almaya karar vermiş ama dipçiğinin şeklini içime sindirememiştim. Hep beklemede kaldım.

Geçenlerde tac87 sitesini gezerken MESA Tactical' in LEO hidrolik setini gördüğümde tam istediğim set olduğunu farkederek aldım. Amerika' ya gidecek bir arkadaş vardı ona getirtirim diye düşünürken, tac87' nin arada çok da olmayan fiyat farkı beni vaz geçirdi. Sonuçta arkadaşlar silah parçası deyince nazlanıyor. Smile

Buradan hayalimin Mossberg modifiyesini gercekleştirmeme bu ürünleri ital ederek mümkün kılan TAC 87' ye teşekkür ederim.

Dipcik orjinalden sadece 116 gr fark etti.

Yine tac 87' den aldığım TacStar Headshild cok güzel bir hava verdi. Kurulumu kolay ve çelik yapısı kaliteli.

İnşaat ve malzeme kalitesini incelediğimde '' Eğer bunlar silah aksesuarı ise, bizim daha önce kullandıklarımız neydi? '' demekten kendimi alamadım. Tüfeğin kendisini gölgede bıraktı . Kalite ve işcilik muazzam.

Kurulum çok kolay ve kullanım kılavuzu istemiyor.( İçinden kullanım kılavuzu cıktı ama Urbino içindi Smile )

[Resim: Full_Size_Render.jpg]

[Resim: image1.png]

[Resim: IMG_0213.jpg]

Alıntı
22 üye teşekkür etti:
lupus, Borz, 1905sss, heisenberg, Fruktoz23, husrev, sem, alone61, karabasan, Gazanfer, harun, serdaraktas, tekoglu, demasoni, TTD, ismicey, alpago, Dr.Oz, ducak, mimaslan, kyle_katarn, Militia_747
Hayırlı olsun, güle güle kullanın Sn.esarisoy.

Bu arada umarım ısı kalkanını takarken namlu boyasını çizmemişsinizdir. Sağolsunlar, malzemenin saçını öyle bir yapmışlar ki, insan evladı gücü ile kalkanın alt yapraklarını kolay kolay yanlara ayıramıyorsunuz. Smile Fabrikada bu işe özel aletleri olduğu kesin, ama kullanıcı düzeyinde, namlu boyasını çizmeden ısı kalkanını takıp sökmek sabır, maharet ve uygun alet edavat istiyor. Ancak montaj tamamlanınca, gerçekten çektiğiniz eziyete ve ödediğiniz bedele değdiğine ikna oluyorsunuz.

Tekrar hayırlı uğurlu olsun.

Alıntı

Sn lupus, ncelikle teşekkürler.

Benim de endişelerim vardı. Ama isi kalkanı hiç zorlanmadan '' tık '' diye yandan bile degil, üstten yerleşiverdi. Hiçbir zorlama olmadan .Taktıktan sonra da ön vida kısmını pense yardımı ile sıkıştırıyorsunuz, sanırım ön yüz geniş bırakılmış. Zatenaçıklık vidalardan uzundu. İnternette de montajı bu şekilde belirtilmiş. Bu kalkan üniversal model tüm tüfeklere uysun diye böyle yapılmış olabilir. Her iki ucta kaucuk pedleri de olduğundan herhangi bir cizilme tehlikesiyle karşılaşmadım.

Alıntı
3 üye teşekkür etti:
lupus, harun, kyle_katarn
En merak ettiğim hidrolik recoil olayının nasıl olacağı ve ne kadar memnun kalacağım.Bunuda atış yapma imkanı bulduğumda sizlerle paylaşmak istiyorum.

Alıntı

Isı kalkanı montajının kolay, sorunsuz, asarsız yapılabildiğine çok sevindim. Sanırım ben orijinal fabrika ısı kalkanı ile karıştırdım Sn.esarisoy, çünkü fabrikadan ısı kalkanı takılı olarak gelen Maverick' lerin markalamasının da bir kısmı kalkanın altında kaldığı için sökmek ve tekrar monte etmek zorunda kalmıştık, tam bir eziyetti. sanırım MESA Tactical sizin de bahsettiğiniz üzere malzemenin gerimi yerine uyarlanabilir montaj aksamı ile işi çözmüş ki, sizin tecrübeniz de bunun kullanıcı düzeyinde ve farklı tüfeklerde çok daha pratik bir çözüm olduğunu doğrular nitelikte.

Saygılar.

Alıntı

Sn Lupus bir yanlış anlama olmuş ısı kalkanı gene tac 87 den aldığım TACSTAR üniversal model.Dipcik kitinde malesef ısı kalkanı yoktu keşke olsaydı

Alıntı
1 üye teşekkür etti:
lupus
Sayin eserisoy beni 05382703364 numaradan arayabilirseniz bi konu hakkinda danismak isterim

Alıntı

Sayın Eserisoy, hidrolik dipçik kullanma fırsatınız olduysa, izlenimlerinizi paylaşabilirseniz memnun olurum. Ben de Beretta 1301 tactical için leo teleskopik dipçik kiti aldım ancak hidrolik modeli maalesef stokta yoktu normal modeli edindim. Hidrolik tüpü edinip edinmeme konusunda halihazırda bu ürünü kullanan kişilerin tavsiyesi doğrultusunda hidrolik parçayı tedarik etme yollarına bakacağım. İzlenimlerinizi paylaşırsanız çok memnun olurum. İyi günler dilerim.

Alıntı

Merhaba Sn. esarisoy,

TacStar'ın ısı kalkanını söküp takarken arpacığı sökmeniz gerekiyor mu? Mossberg'in üzerinde gelen ısı kalkanını arpacığı sökmeden takılamadığı, söküp takması zor olduğu ve parkerize kaplamayı çizme riski fazla olduğu için ilk sahra sökümünde çıkardım, bir daha da takmadım. Başlığı açtığınızdan beri geçen üç sene içerisinde temizlik ve bakım işlemleri esnasında kaç kere söküp takmanız gerekti? Bu after market ürünün montajı daha kolaysa uygun bir vakitte ona göre sipariş vereceğim.

Saygılarımla

Alıntı

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi