Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
SCHMEISSER SLP-9 TABANCA!

Alıntı
28 üye teşekkür etti:
sem, Sabri, Gravis_Pro, madenci08, Tongel, heisenberg, ilksurfer, Rubikon, mtaner55, ardenne, ERDAL, shooter25, Fruktoz23, balkan, efe1753, Pinus, fuat_61, xlcod3r, pasa_7676, abrek, ismicey, şahin44, OBERON01, m16a2, fsmy, tirendaz, tekoglu, durango

Alıntı
15 üye teşekkür etti:
Sabri, Gravis_Pro, 6patlar, Rubikon, mtaner55, ERDAL, balkan, efe1753, fuat_61, ismicey, OBERON01, m16a2, TTD, tekoglu, durango
Canik TP9 SF ye benzettim desem Smile

Alıntı

Hayalimdeki tetik sistemini birilerinin yaptığını görünce içim burkuldu... Sad Ateşleme sistemi tam istirahatte bekleyen... Mükerrer tetik çekiş imkanı sunan... Tetik tekrar kurulma mesafesi aralığından bekletilip çekildiğinde, sadece tek hareketli bir tetik kadar hafif, kısa, tetik çekişi ile hızlı ve isabetli atış imkanı sunan... Ateşleme ile ilgili her kontrolün tamamen tetikte ve tetik parmağında olduğu... Sadece çift hareketli, sadece iğne ateşlemeli bir tabanca... Teoride mükemmel bir konsept. Tabii bir de sahalarda görmek lazım.

Alıntı
23 üye teşekkür etti:
tirendaz, Gravis_Pro, kuzeybuzulu, Sabri, PersonalDefence, ilksurfer, heisenberg, zarif_, mtaner55, alpago, ERDAL, Murata, madenci08, Mr.Wayne, demirci57, Pinus, fuat_61, xlcod3r, ismicey, Antiterör, m16a2, tekoglu, durango
Demek ki keşfedilecek daha ne sistemler varmış. HUDSON H9 ve SCHMEISSER SLP-9 bunun örneklerinden sadece iki tanesi. Klon imalatçılarımıza umarım yol gösterir Smile

Saygılarımla

Alıntı
2 üye teşekkür etti:
kuzeybuzulu, şahin44
Üstadım sizin CZ P10C başlığında ilgili soruma verdiğiniz örnekleri araştırırken bu tabancayı bulmuştum, kısa bir süre daha hakkında bilgi toplayıp başlık açacaktım siz önce davranmışsınız Smile

Eminim ki sizin daha gerçekleşmemiş birçok hayaliniz vardır...

Saygılarımla.

Alıntı
1 üye teşekkür etti:
ERDAL
Sn.Lupus ilk videoda 2:17-2:20 saniyede sürgü neden öne gidiyor?

Alıntı

Tabancanın  tasarım mantığını çok sevdim.Özellikle ikinci kere basılabilen kısa yollu tetik ile kolayca sökülebilir yapıda olması güzel fikirlere sahip yenilikçi bir tabanca olduğunu bana düşündürdü.

Ben reklam filmine değinmek istiyorum.Reklam filminin girişinde  söylenen sözcüklere değinmek istiyorum.Mealen şu şekilde:"Yaptığımız işte yüzde 99 başarı varsa işimiz bitmemiş demektir.Bizim işimizde yüzde 99 başarı yüzde 1 başarısızlık anlamına gelir.Yüzde 1 başarısızlık ise ölümümle sonuçlanır.Benden beklenen daima sağlam olmam benden beklenen şartlar ne olursa olsun isabetli olmam.Ben kendimden daha azını beklemiyorum tabancamdan da daha azını bekleyemem".

Kelimeler beki vurucu pazarlama sözcükleri olarak algılanabilir ama ana fikir çok önemli.Acaba bizim yüzdelerimiz ne?Bizim üreticilerimiz kamu dahil bu yüzdeleri hesaplıyor mu.Durup bu noktada düşünmek lazım.

Alıntı
12 üye teşekkür etti:
sem, smhyksl, Gravis_Pro, zarif_, lupus, karabasan, Tongel, fuat_61, alpago, ismicey, tekoglu, xeorx
(23-01-2017, 11:58 PM)kotucenk demiş ki: Sn.Lupus ilk videoda 2:17-2:20 saniyede sürgü neden öne gidiyor?

Tetik kolu, kurma ara parçası, iğne hareketine karşılık irca yayı görece hafif kaldığı için sürgü deviniyor Sn.kotucenk... Gövdedeki tetik hareketinin sürgüdeki ateşleme elemanlarına aktarıldığı bütün tabancalarda az ya da çok bu türden bir devinim olur. Özellikle irca yayı ezildiğinde bu devinim artar.

Alıntı
8 üye teşekkür etti:
karabasan, PersonalDefence, Sabri, fuat_61, alpago, ismicey, tekoglu, muhendis1969

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi