Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Şaşırtıcı olay : HP MK III S Arapacık kırılması
Merhabalar...

Şubat 2015 'de MKE 'den satın aldığım Browning HP MK III S 'imle bugün atış yapmak istedim. İlk atışı yaptığımda sağ arka tarafıma kovandan başka bir şeyin uçtuğunu fark ettim. İkinci atış için nişan alırken bu defa arpacığın yerinde olmadığını fark ettim. Uçan parçayı aradım ve neyse ki zemin temizdi ve arpacığın koptuğunu gördüm. Aldığımdan beri tabanca herhangi bir darbeye ve düşmeye maruz kalmamasına rağmen böyle bir olayın gerçekleşmesine anlam veremiyorum. Umarım garanti kapsamında konuyu birilerinin dikkatine getirebilirim.

Enteresan bir kırım hadisesi olması nedeniyle sizlerle paylaşmak isterim.

Hoşça kalınız.

[Resim: IMG_4514.jpg]

[Resim: IMG_4515.jpg]

[Resim: IMG_4517.jpg]

[Resim: IMG_4518.jpg]

upload image

Alıntı
26 üye teşekkür etti:
heisenberg, PersonalDefence, S@riyerli, Rangeman, barış06, al-me, taarruz, alpago, pasa_7676, ilksurfer, GullyFoyle, asuspc, Antiterör, cnrabt, derinoz, tekoglu, alpsaral, Surmene, fbalun, lupus, sem, tirendaz, 6patlar, ismicey, xeorx, Dmrahmet
Geçmiş olsun sayın shooter1 saygılar

Alıntı

MKE üzerinden çok zorlanırsınız. Temsilci Komando Av, onlardan rica edin. Ellerinde yedek parça olarak tutuyorlarsa sorun olmaz, çünkü parça balistik değil, Emniyet izni ile ithali mümkün olan parçadır. Ellerinde yoksa birkaç yıl kapılarını aşındırdıktan sonra belki yenisini verirler. Bu durumda, ruh sağlığınız için, yurt içinden bulmaya, bulamazsanız yurt dışından getirtmeye çalışın. Bu süreç zarfında da, kırlangıç geçmenin dışına taşırmadan epoksi türü bir yapıştırıcı ile arpacığı yapıştırıp silahı kullanabilirsiniz.

Alıntı
8 üye teşekkür etti:
derinoz, alpsaral, 1905sss, tirendaz, Gazanfer, shooter1, ErDiNi78, ismicey
Geçmiş olsun sayın shooter1 . Gerçekten de en azından düşürme harici yaşanabileceği  hiç akla gelmeyecek bir kırım geçirmişsiniz. Umarım çözüme bir an önce kavuşursunuz. 

Bu olay yedeklenecek bir kalem daha olduğunun kendimce dersi niteliğindedir.

Saygılar.

Alıntı
1 üye teşekkür etti:
alpsaral
Sn.shooter geçmiş olsun.

Öncelikle bu olay hakikaten gözlükle atışın önemi için bir örnektir!

Komando Av' a 2013'te aldığım MK3S için yazmıştım, ihtiyaç halinde yedek parça desteği nedir diye. Bana tüfekler için destek verdiklerini, ancak tabancalar için MKE ile görüşülmesi gerektiğini söylemişlerdi. Yani işiniz Komando Av ile biraz zor.

Uğraşmamak isterseniz diye parçanın Brownells linkini ekliyorum. ( Üretici parça kodu: B515563612 );

http://www.brownells.com/handgun-parts/s...d4032.aspx

Siz yine de her ihtimali düşünerek lütfen yetkili bir silah ustasına tespit tutanağı tutturun, sizde bulunsun.

Bu arada eğer yaptırmadıysanız, silahınızı Browning' e aşağıdaki adresten kaydettirirseniz, ek 1 yıl daha garanti kazanıyorsunuz ( tabi o garanti Türkiye'de ne kadar geçiyor bilemiyoruz );

http://browning.eu/warranty/

Ayrıca atışlarınızda icra miline tampon koymanızı da öneririm. Maalesef bu tamponlar Brownells'de bulunmuyor, ben Amazon linkini ekliyeyim siz bakın belki başka yerde de bulursunuz.

https://www.amazon.com/Buffer-Technologi...B0031A8C0Q

Ben BHP arpacağını yekpare sanırdım, kötü oldu bu.

(23-01-2017, 12:08 AM)cnrabt demiş ki: Bu olay yedeklenecek bir kalem daha olduğunun kendimce dersi niteliğindedir.

Kesinlikle bende katılıyorum Sn.cnrabt.

Saygılar.

Alıntı
5 üye teşekkür etti:
tirendaz, 6patlar, Gazanfer, cnrabt, ismicey
(23-01-2017, 03:15 AM)alpsaral demiş ki: Öncelikle bu olay hakikaten gözlükle atışın önemi için bir örnektir!

Thumbs Up

Alıntı

Bu hadise benim de başıma gelmişti. Atış esnasında arpacık uçuvermiş. Arpacık kaybolmasının çok güzel bir yönü varsa o da derhal farkına varılmasıdır. Nişan alırken yelken arpacığımın olmadığını fark edince epeyce aradım fakat bulamadım.

Kaybolan arpacık:

[Resim: d5c8530f-95eb-4723-a113-edbfc080219a_zpsa44f3a07.jpg]

Akabinde soluğu Sn. Aybulut'un tamirhanesinde aldım. Kıymetli Ustamız zaten beğenmediği ve yerine yenisini yapmayı önerdiği arpacığın kaybolduğunu öğrenince memnun oldu. Ertesi gün silahımı kendi yaptığı yeni arpacığıyla teslim etti.

Yeni arpacık:

[Resim: DSC01428_zps57f419c6.jpg]

Alıntı
12 üye teşekkür etti:
lupus, 6patlar, 1905sss, shooter1, heisenberg, harun, demirci57, underrated, ismicey, alpago, orpeus, xeorx

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi