Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 1 Oy - 5 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
HUDSON H9!
Instagram'da gördüğümde bayılmıştım tabancaya. Forumda konusunun açılması da kaçınılmazdı zaten. Videolar için teşekkürler Sn. Lupus.

Sn.harun sadece bu işte mi? Genel itibariyle hangi konu olursa olsun, - özellikle meşakkatliyse- işin toplantı,çalıştay ve tartışma kısmını daha heyecanlı buluyoruz sanırım. Aksiyonun kendi değil hazırlık safhası bizi mutlu ediyor galiba. Zira sonrasında bir adım öteye gidemeyip bir sonraki toplantı ve çalıştaya bırakıyoruz.Ya da yüzbinlerce belki de milyonlarca liralık AR-GE hali hazırda yapılmasına rağmen kimi zaman rafa kaldırıyoruz o işi. Üzücü.

Saygılarımla.

Alıntı

Hudson H9 fabrika fiyatı 1147 $... Yani Türkiye'ye bu silahın maliyeti 3700$ 4000$ arası olur.

Yeni bir ürün için bu fiyat çok yüksek bir fiyat değil mi ?

[Resim: IMG_8911.jpg]

[Resim: IMG_8912.jpg]

[Resim: IMG_8913.jpg]

[Resim: IMG_8914.jpg]

Alıntı

(23-01-2017, 08:54 AM)Rubikon demiş ki: Hudson H9 fabrika fiyatı 1147 $... Yani Türkiye'ye bu silahın maliyeti 3700$ 4000$ arası olur.

Yani diyorsunuz ki '' Ürün yeni iken bireysel olarak harcanmış yüksek tasarım, yatırım, üretim maliyetlerini fiyata yansıtma, önce piyasada tutunmaya çalış, piyasada tutuldukça talep oluştukça fiyatı yükselt...'' .

Alıntı
2 üye teşekkür etti:
şahin44, Triggernazi
(23-01-2017, 10:44 AM)lupus demiş ki:
(23-01-2017, 08:54 AM)Rubikon demiş ki: Hudson H9 fabrika fiyatı 1147 $... Yani Türkiye'ye bu silahın maliyeti 3700$ 4000$ arası olur.

Yani diyorsunuz ki '' Ürün yeni iken bireysel olarak harcanmış yüksek tasarım, yatırım, üretim maliyetlerini fiyata yansıtma, önce piyasada tutunmaya çalış, piyasada tutuldukça talep oluştukça fiyatı yükselt...'' .
Evet sayın lupus hocam çok iddaalı bir fiyat ürün çok kaliteli olabilir malzemesinde aynı şekilde iyi olabilir insanlar bu yeni ürüne bu kadar para vermekte çekinebilir bilmiyorum bu benim fikrim belkide yanlış düşünüyorum saygılar

Alıntı
3 üye teşekkür etti:
ERDAL, Weapon, kotucenk
Amerikalı için 500$'a layloncuoğullarından kara tavuk bile ateş pahası geliyor.

Alıntı

(23-01-2017, 11:24 AM)Rubikon demiş ki:

Evet sayın lupus hocam çok iddaalı bir fiyat ürün çok kaliteli olabilir malzemesinde aynı şekilde iyi olabilir insanlar bu yeni ürüne bu kadar para vermekte çekinebilir bilmiyorum bu benim fikrim belkide yanlış düşünüyorum saygılar

O zaman da diyeceksiniz ki, (mesela) ilk çıktığında 700$'dan satılıyordu, iyi satınca g.tü kalktı fiyatı 1.150$ yaptı. 

Adam oturmuş malına, emeğine, kalitesine fiyat biçmiş. Beğenen alır, fiyatı fazla gelen gider Amerika'da 350$'a satılan TİSAŞ'ı alır. 

Bu arada 1.150$'lık silah, ne yazık ki düşündüğünüzün üstünde, 4.600$'dan MKE vitrinine çıkar.

Alıntı
5 üye teşekkür etti:
lupus, 6patlar, Triggernazi, mtaner55, xeorx
(23-01-2017, 09:04 PM)Çharun demiş ki:
(23-01-2017, 11:24 AM)Rubikon demiş ki:

O zaman da diyeceksiniz ki, (mesela) ilk çıktığında 700$'dan satılıyordu, iyi satınca g.tü kalktı fiyatı 1.150$ yaptı. 

Adam oturmuş malına, emeğine, kalitesine fiyat biçmiş. Beğenen alır, fiyatı fazla gelen gider Amerika'da 350$'a satılan TİSAŞ'ı alır. 

Bu arada 1.150$'lık silah, ne yazık ki düşündüğünüzün üstünde, 4.600$'dan MKE vitrinine çıkar.
Amerika'da 1'147 dolara alırlar almazlar onu bilmem ama türkiyede 4 katını verecek varsa buyursun hodri meydan tabi birde bu Yeni ürünü getirecek baba yiğit distribütör Lazım ürün kendini sahada ispat etmemiş bence zamana ihtiyacı var

Alıntı

Türkiye 'de Glock ile aynı fiyata vitrine çıksa da bugün için imtina edilir. 

[Resim: AnMpLz.jpg]

Alıntı

Tabanca şu an butik imalat sayabileceğimiz bir kategoride.Sınırlı sayıda üretiliyor.İşçilik daha fazla.Butik 1911 fiyatları ile kıyaslama yapılabilir ki kabza yapısı 1911 ve 9 mm.

Bu tabancayı illaki almak isteyen insanlar çıkacaktır.Bizim sıkıntımız tüm ABD vatandaşlarını Amerikan rüyasını sonuna kadar yaşayan milyoner ( hatta internet milyarderleri) ya da New York sokaklarını mesken tutmuş homlıs olduğunu varsaymak.

320 milyonluk bir ülkeden bahsediyoruz.Çok farklı gelir grupları , çok farklı ihtiyaçlar ve çok farklı niyet ve imakan sahip kullanıcı var.Bizde ki gibi sırf pahalı olduğu için bu silahı almak isteyen birinin çıkacağını iddia etmesem de.Bu silahı bu fiyattan alacak insanlar çıkacaktır.

Kendini savunmak isteyen ve bu konuda minimum yatırım yapabilecek kişi muhtemelen minimum bilgisi ile gidip bu silahı bu fiyattan satın almayacaktır.ABD ordusu bu silahı bu fiyattan satın almayacaktır.Bu liste uzayabilir ama bu silahı bu fiyattan satın almak isteyen insanlar çıkacaktır.Yahu adamın elinde onlarca M1 garand var adam koleksiyoner.Düşük seri numaralı bir tane bulsam yine alırım diyor.Bu adamla Norinco üretimi sig sauer klonu tabancayı alanı ya da almayanın dövüldüğü sw 5906 gibi bir tabancayı en ucuza alıp en kötü tabanca bile olmayan tabancadan iyidir diyen adamı bir tutamazsınız.

Muhtemelen bu adamlar pazarı araştırmıştır.Müşteri portfoyünü ve davranışlarını biliyorlardır.Kafalarında iyi heasplanmış bir satış üretim miktarı ve o miktara göre belirlenmiş bir fiyat vardır.

Alıntı
4 üye teşekkür etti:
lupus, 6patlar, Sabri, mtaner55
Beğendim.
Bu sınıftaki tabancaların yüksek alım sayılı ihalelere girdiği, bir kaç doların bile çok şeyleri değiştirdiği bu kategoride
polimerlerin arasında uygun fiyat vermek zor olsa gerek.
Belki de bu sınıftaki sivil kullanıcıları potansiyel müşteri olarak seçtiler.
Belki de bu sınıfta polimerden, çeliğe dönüşte bir milat olur, kim bilir.
Videolardan izlenimim:
Tetiği,tetik yolu,reset vs sınıfına göre iyi gibi.
Asıl dikkatimi çeken, mükerrer atışlarda tepme az geldi.
Bunda "nispeten alçak konumlanmış namlu ve öne doğru ağırlığı etkili gibi" belkide shot showda düşük basınçlı 9mm kullanıyorlardır. Bilemem.!
Dokunmadan, atış yapmadan bu kadar...
Kullanıcıların tarafsız yorumlarıyla, zaman içersinde belli eder kendini.
Saygılar.

Alıntı

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi