Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
MOSSBERG YİVLİ TÜFEKLERİ
(07-09-2017, 09:45 PM)harun demiş ki:
(07-09-2017, 05:29 PM)OCEANBORN demiş ki: Sn Harun,
Mossberg yivlilerin ithalatı ile ilgili son durum nedir ?
Bu konudaki son mesajdan bu yana 1 ay geçmiş. Bu sürede yeni bir gelişme oldu mu acaba?

Evet var.

MKE 10 gün kadar önce bize siparişini verdi. Son kullanıcı belgesi, ihraç lisansı alınması için ABD'ye gönderildi.

Tüfekler ABD'de hazır. İhraç lisansının alınmasını takiben 2-4 hafta arasında satışa çıkar.

Ancak bu aralar ABD Türkiye için lisansları geciktiriyor. Bu malzeme, alım yapan yer, nitelik ve miktar olarak tamamen sivil özellikte bir alım olmasına karşın, ne kadar zamanda lisansın verileceğini kestiremiyoruz. Eskiden 3 haftada çıkardı, şimdi belirsiz.

Umarım en kısa sürede ithalat gerçekleşir ve tüfeklere kavuşuruz Smile

Alıntı
2 üye teşekkür etti:
Kara45, B737NG
Sn. Harun, son durum nedir bilgi verebilir misiniz?

Alıntı

(28-09-2017, 02:25 PM)orpeus demiş ki: Sn. Harun, son durum nedir bilgi verebilir misiniz?

ABD'nin ihraç lisansını bekliyoruz. Geçen hafta istedikleri ilave evrakı da tamamladık. Bekliyoruz...

Alıntı
1 üye teşekkür etti:
orpeus
Sn. Harun, izninizle bir sorum olacak. Satın alma işlemlerinde yivli tüfek satın alma belgesinde yer alan tarih mi geçerlidir? (Yani 1 yıllık satın alma süresi bu tarihten bir yıl sonrasına kadar geçerli midir?)Yoksa valilik onayındaki tarih (ve bu tarihten itibaren bir yıllık sürenin sonu) mu son satınalma tarihidir. Zira emniyetteki memur arkadaşlardan biri valilik onayının son tarih olduğunu ısrarla beyan etmiştir.

Saygılarımla....

Alıntı

(28-09-2017, 04:46 PM)orpeus demiş ki: Sn. Harun, izninizle bir sorum olacak. Satın alma işlemlerinde yivli tüfek satın alma belgesinde yer alan tarih mi geçerlidir? (Yani 1 yıllık satın alma süresi bu tarihten bir yıl sonrasına kadar geçerli midir?)Yoksa valilik onayındaki tarih (ve bu tarihten itibaren bir yıllık sürenin sonu) mu son satınalma tarihidir. Zira emniyetteki memur arkadaşlardan biri valilik onayının son tarih olduğunu ısrarla beyan etmiştir.

Saygılarımla....

Belge üstündeki tarihe bakıyorlar.Neden derseniz; silah ruhsatın başlangıç tarihi, silahı alma tarihiniz veya Vali'nin onaylama tarihi ile başlamıyor evrak tarihini dikkate alıyorlarsa , bu konudada bu şekildedir.

Alıntı
1 üye teşekkür etti:
orpeus
(28-09-2017, 04:46 PM)orpeus demiş ki: Sn. Harun, izninizle bir sorum olacak. Satın alma işlemlerinde yivli tüfek satın alma belgesinde yer alan tarih mi geçerlidir? (Yani 1 yıllık satın alma süresi bu tarihten bir yıl sonrasına kadar geçerli midir?)Yoksa valilik onayındaki tarih (ve bu tarihten itibaren bir yıllık sürenin sonu) mu son satınalma tarihidir. Zira emniyetteki memur arkadaşlardan biri valilik onayının son tarih olduğunu ısrarla beyan etmiştir.

Bilgim yok.

Ama ben elimdeki evrak tarihinden sorumluyum. Vali 2 ay önce onaylamıştır ama ben vali onayıyla işleme başlayamıyorum. Bana belge verildiğinde işlem yapar hale geliyorum. O zaman da geçerlilik evrak tarihinde başlar. 

Tabi burası Türkiye, işler mantık çerçevesinde yürümez. Az önce abuk-sabuk bir istek yüzünden gümrükle kapışıyordum, fakat sonuçta "haklı iken" yenildim ve mecburen gümrük memurlarının istedikleri saçmalıkları yapmak zorunda kalıyoruz.

Alıntı
6 üye teşekkür etti:
orpeus, Sabri, lenduha, trkmustafa, LAMRETOEJ, sezgin63
Sn.Harun,acaba mossberg yivli tüfekler için bir ilerleme kaydedilebildi mi ?
satın alma belgemin süresi dolacak cz lerdende haber yok en sonunda ata almak zorunda kalacağız acaba bilinçli mi ithali yokuşa sürmek ata lar satılsın diye

Teşekkürler,Saygılar

Alıntı

(10-10-2017, 07:05 PM)acillues demiş ki: Sn. Harun, acaba Mossberg yivli tüfekler için bir ilerleme kaydedilebildi mi?
Satın alma belgemin süresi dolacak CZ'lerden de haber yok, en sonunda Ata almak zorunda kalacağız. Acaba bilinçli mi ithali yokuşa sürmek, Ata'lar satılsın diye...

Mossberg'ler için top Amerikan devlet yetkililerinde. Tüm evrak hazırlandı ve yaklaşık iki ay önce teslim edildi, iki hafta önce de eksik gördükleri evrak tamamlandı. Sadece ihraç lisansı bekliyoruz. Bu haftaki ABD-Türkiye arasındaki siyasi sürtüşme nereye gider, bu ihraç lisansının verilmesini nasıl etkiler, bilemiyoruz tabi ki.

CZ'ler her ay geliyor... Sanırım Çekler de AB baskısından etkileniyorlar ve tüfekler-tabancalar gelemiyor.

Ben, bilinçli bir engelleme yapıldığını düşünmüyorum, düşünmek istemiyorum.

Alıntı
1 üye teşekkür etti:
acillues
(10-10-2017, 09:48 PM)harun demiş ki:
(10-10-2017, 07:05 PM)acillues demiş ki: Sn. Harun, acaba Mossberg yivli tüfekler için bir ilerleme kaydedilebildi mi?
Satın alma belgemin süresi dolacak CZ'lerden de haber yok, en sonunda Ata almak zorunda kalacağız. Acaba bilinçli mi ithali yokuşa sürmek, Ata'lar satılsın diye...

Mossberg'ler için top Amerikan devlet yetkililerinde. Tüm evrak hazırlandı ve yaklaşık iki ay önce teslim edildi, iki hafta önce de eksik gördükleri evrak tamamlandı. Sadece ihraç lisansı bekliyoruz. Bu haftaki ABD-Türkiye arasındaki siyasi sürtüşme nereye gider, bu ihraç lisansının verilmesini nasıl etkiler, bilemiyoruz tabi ki.

CZ'ler her ay geliyor... Sanırım Çekler de AB baskısından etkileniyorlar ve tüfekler-tabancalar gelemiyor.

Ben, bilinçli bir engelleme yapıldığını düşünmüyorum, düşünmek istemiyorum.

teşekkürler cevabınız için herşey üst üste geldi gerçekden sonunda ata ya kalacağım galiba heym marka da mevcut hemde solak bende solağım ama hem fiyatı çok yüksek hemde o kalibreleri kullanabileceğimi düşünmüyorum 308 den bile çekiniyorum geri tepme konusunda 
tekrar teşekkürler saygılar

Alıntı

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 2 Ziyaretçi