Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol
Konuyu Değerlendir
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
MOSSBERG YİVLİ TÜFEKLERİ
#21
(01-02-2017, 03:48 PM)Mr.Falcon demiş ki: Valla tam tersi olmasın mevcudu korusak yeridir.Bu iş sadece ruhsat alımını kolaylaştırmakla hallolmaz.Ülkemizin Başkenti dahil pek çok ilimizde doğru dürüst bir atış poligonu yok.Trap ve skeet poligonu bile yok.İnsan bazen öyle yerler arıyor.Elin yabancısına ağzımız açık baka kalıyoruz.Bu işte eğitim şart oda poligonlarda olur.Bilinçli atıcılar ve silahseverler yetiştirilmelidir.

Poligonu da devlet açmaz herhalde. O iş de biz silahseverlere kalıyor.
 
Alıntı

#22
(01-02-2017, 06:44 PM)harun demiş ki: Poligonu da devlet açmaz herhalde. O iş de biz silahseverlere kalıyor.

Valla siz açarsanız ben hemen abonelik kaydımı yaptırırım. Big Grin Big Grin Big Grin Maalesef benim böyle bir imkanım yok.Poligon açmakta tüfek ithalinden kolay olmasa gerek.Ülkemizde pek rağbet görmediği açık. Sad Sad Sad
Mossberg markasını yurdumuz silahseverleri ile buluşturduğunuz için size ayrıca teşekkür ederim.Hernekadar kötü bir döneme rastgelse de tebrikler.
 
Alıntı
1 üye teşekkür etti:
harun
#23
(4:13'de çıkarın bayrakları Smile )

.308 Win - .300 Mag karşılaştırması: https://www.huntinggearguy.com/tips/308-...er-magnum/

...

Silah ruhsatlandırma ile ilgili Sn. Harun'un kulağına çalınanlara heyecanlanmamak elde değil. Ancak "evdeki bulgur"u kaybetme riski daha yüksek gibi. Özellikle son zamanlarda bazı parlamenterler tarafından dile getirilen silahlanma karşıtı savlar, bir kaç gün önce yayınlanan malum vakıf raporu ile taçlanmışa benziyor: http://umut.org.tr/umut-vakfi-turkiye-si...tasi-2016/

Sonucu "Silah olmazsa kimsenin aklına suç işlemek gelmez, suçlar azalır"a giden, insan havsalasının almayacağı, Habil ve Kabil'den bu yana insanlığın yaratılışına ters bu mantığın peşine nasıl bu kadar mürekkep yalamış takılıyor anlaşılır değil.

Saygılarımla.
 
Alıntı
7 üye teşekkür etti:
Sabri, harun, sem, tirendaz, ismicey, alpago, mfarukarikan
#24
(05-02-2017, 01:47 AM)lenduha demiş ki: Silah ruhsatlandırma ile ilgili Sn. Harun'un kulağına çalınanlara heyecanlanmamak elde değil. Ancak "evdeki bulgur"u kaybetme riski daha yüksek gibi. Özellikle son zamanlarda bazı parlamenterler tarafından dile getirilen silahlanma karşıtı savlar, bir kaç gün önce yayınlanan malum vakıf raporu ile taçlanmışa benziyor: http://umut.org.tr/umut-vakfi-turkiye-si...tasi-2016/

Konu bildiğim kadarıyla yasa değişikliği değil, yönetmelik değişikliği. Zaten birçok kısıtlama yasayla değil, yönetmelikle gelmiş durumda. Bunlardaki düzenleme parlementer değil bürokratik sistem içinde çözülüyor. Bu durumda Umut Vakfı umutlarını sürdürmeye devam eder.
 
Alıntı
5 üye teşekkür etti:
Fruktoz23, madenci08, lenduha, tirendaz, alpago
#25
[Resim: Mossberg_Ammo_Compare.jpg]
 
Alıntı
8 üye teşekkür etti:
sem, cem321, Fruktoz23, Simurg, Sabri, Pistov, Undercover, mehmetstar
#26
Sayın Harun
Mossberg yivlilerin gelişi ile ilgili olarak son durum nedir acaba ?
 
Alıntı

#27
(31-03-2017, 06:51 PM)OCEANBORN demiş ki: Sayın Harun
Mossberg yivlilerin gelişi ile ilgili olarak son durum nedir acaba ?

Ürünlerin siparişi verildi, üretimde.

Ancak ihracatçı değişikliği gerekti. Bu nedenle MKEK tarafından evrakların yeniden işlenmesi gerekti. Evrak işleri 1-1.5 ayda sonuçlanırsa gecikme olmaz. Bunun üzeri süreler, mallar hazır olmasına karşın gecikmeye neden olacak.
 
Alıntı
5 üye teşekkür etti:
ismicey, Simurg, OCEANBORN, Ercan 45, orpeus
  


Foruma Git:


Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi