Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
MOSSBERG YİVLİ TÜFEKLERİ
Sayın Harun,bu fiyatlara bedava diğer yivlilere göre,tebrikler.

Alıntı
1 üye teşekkür etti:
harun
Sn. Harun,

Cok guzelmis tufekler gece gece icim gitti. 3.700 küsür tl harci olmasa belge islemlerine baslardim simdiden. Ama 3700 tl köprü basi haydutlarina vermek istemiyorum. Bu tufeklere tasima ruhsati cikabiliyor mu? Sportif aticilik tufeklerine avcilik belgesi olsa dahi cikmiyor diye okudum bir kac yerde. Bir de 200 mermi istihkaki disinda .308 mermisi satin alinip aticilik yapilabilinen bir yer var mi Türkiye'de?

Alıntı
1 üye teşekkür etti:
suat
(01-02-2017, 02:21 AM)zerdust demiş ki: Sn. Harun,

Cok guzelmis tufekler gece gece icim gitti. 3.700 küsür tl harci olmasa belge islemlerine baslardim simdiden. Ama 3700 tl köprü basi haydutlarina vermek istemiyorum. Bu tufeklere tasima ruhsati cikabiliyor mu? Sportif aticilik tufeklerine avcilik belgesi olsa dahi cikmiyor diye okudum bir kac yerde. Bir de 200 mermi istihkaki disinda .308 mermisi satin alinip aticilik yapilabilinen bir yer var mi Türkiye'de?

Yivli av tüfeklerine taşıma belgesi alabilmeniz için, avlanmayacak olsanız bile, av ruhsatı almanız gerekiyor. Bu da bir kurs süreci ile veriliyor. Sanırım 400-450 Lira gibi bir ilk masrafı ve takip eden yıllarda 100-150 Lira gibi bir yenileme bedeli var. (Yivsiz tüfekleri av ruhsatı olmadan alabiliyorsunuz fakat avlanmak için bu ruhsata yine ihtiyacınız var.)

Diğer bilginiz yanlış. Yönetmelikte zaten bu tüfekler "sportif atıcılık ve av tüfeği" olarak tanımlanıyor. Ruhsat çıkartamayacağınız tüfekler "askeri" sınıfta kabul edilen tüfeklerdir. Bunun en net ölçütü de, eğer bir model tüfek TSK, EGM veya devletin herhangi bir kolluk kuvvetinin envanterinde bulunuyorsa, askeri tüfek sayılıyor. 

Poligonda mermisini bulabileceğiniz tek tüfek mühimmatı .22 LR'dir. O da, bu kalibre hem tüfek hem de tabancada kullanılacağı içindir.

Duyduklarıma göre, devlet vatandaşın silahlanmasının önündeki engelleri yumuşatma yönünde bir değişikliğe gitme hazırlığında. Eğer böyle bir değişiklik gerçekleşirse, ruhsat ücretlerinin azaltılması, mermi istihkak adetlerinde artırım söz konusu olabilir. "Umut" ile bekliyoruz.   ;)

Alıntı
23 üye teşekkür etti:
fbalun, OCEANBORN, zerdust, Turkmen, Gazanfer, madenci08, Rangeman, Fruktoz23, Sakin, sem, Simurg, tirendaz, zarif_, Weapon, 1905sss, Mr.Falcon, emre76, heisenberg, ismicey, LAMRETOEJ, lenduha, ERDAL, blueokkes
Bu anlamsız, saçma sapan ruhsat harçlarında ciddi bir indirime gidilse, yivli tüfek satışlarında ciddi bir artış olacaktır. Vaktinde bu konuda ciddi çalışmalar yapıp binlerce imza topladık ama sonuç yine hüsran oldu.Umarım bu indirim biran önce gelir de hepimiz rahatlarız.

Alıntı
1 üye teşekkür etti:
harun
[quote pid='334005' dateline='1485936729']
Duyduklarıma göre, devlet vatandaşın silahlanmasının önündeki engelleri yumuşatma yönünde bir değişikliğe gitme hazırlığında. Eğer böyle bir değişiklik gerçekleşirse, ruhsat ücretlerinin azaltılması, mermi istihkak adetlerinde artırım söz konusu olabilir. "Umut" ile bekliyoruz.   Wink
[/quote]

Bunu millet olarak dört gözle bekliyoruz. Bu bilgiyi nereden aldığınızı öğrenebilir miyiz. Hevesimiz kursağımızda kalmasın yine diye soruyorum. Bu bilgiyi duymak bile güzel.

Alıntı
2 üye teşekkür etti:
OCEANBORN, harun
Ağzınızdan bal damlıyor sayın Harun.Belirttiğiniz cümleyi okurken bile umutlanıp gözlerim parıldadı saniyelikte olsa mutlu ettiniz beni teşekkürler.

Alıntı
1 üye teşekkür etti:
harun
(01-02-2017, 11:12 AM)harun demiş ki: Duyduklarıma göre, devlet vatandaşın silahlanmasının önündeki engelleri yumuşatma yönünde bir değişikliğe gitme hazırlığında. Eğer böyle bir değişiklik gerçekleşirse, ruhsat ücretlerinin azaltılması, mermi istihkak adetlerinde artırım söz konusu olabilir. "Umut" ile bekliyoruz.   Wink

Valla tam tersi olmasın mevcudu korusak yeridir.Bu iş sadece ruhsat alımını kolaylaştırmakla hallolmaz.Ülkemizin Başkenti dahil pek çok ilimizde doğru dürüst bir atış poligonu yok.Trap ve skeet poligonu bile yok.İnsan bazen öyle yerler arıyor.Elin yabancısına ağzımız açık baka kalıyoruz.Bu işte eğitim şart oda poligonlarda olur.Bilinçli atıcılar ve silahseverler yetiştirilmelidir.
Saygılar.

Alıntı

Sn Harun duyumlarınız gerçeğe dönüşürse,  İthali yapılacak ilk bölüm yivliler için forum üyelerine bir öncelik tanırsınız umarım. 80 adet yivlinin belirttiğiniz fiyatlarla satışa sunulması durumunda  anında tükeneceğine eminim.

Bu arada duyumlarınız arasında yarı otomatik yivsizlerin ruhsatlandırılabilmesi ile ilgili de bir düzenleme var mıydı? :-)

Alıntı
1 üye teşekkür etti:
harun
(01-02-2017, 12:06 PM)Turkmen demiş ki: Bunu millet olarak dört gözle bekliyoruz. Bu bilgiyi nereden aldığınızı öğrenebilir miyiz. Hevesimiz kursağımızda kalmasın yine diye soruyorum. Bu bilgiyi duymak bile güzel.

Bildiğim kadarıyla bu bir "çalışma". Olumlu sonuçlanmasını ben de her silahsever gibi gönülden isterim.

Alıntı

(01-02-2017, 05:41 PM)Karacula demiş ki: Sn Harun duyumlarınız gerçeğe dönüşürse,  İthali yapılacak ilk bölüm yivliler için forum üyelerine bir öncelik tanırsınız umarım. 80 adet yivlinin belirttiğiniz fiyatlarla satışa sunulması durumunda  anında tükeneceğine eminim.

Bu arada duyumlarınız arasında yarı otomatik yivsizlerin ruhsatlandırılabilmesi ile ilgili de bir düzenleme var mıydı? :-)

Yivliler MKE üzerinden satışta olacağı için, satışta hiç kontrolüm yok diyebilirim. Kendime bile alıp alamayacağım belli değil. 

Silahla ilgili yönetmelik değişikliğine ait çalışmanın detayları konusunda bilgi sahibi değilim. Ama otomatik yivlilere taşıma ruhsatı verilmesi, açık poligonlara izin verilmesi gibi konuların en azından ikinci kademede değerlendirilmesini umuyorum.

Alıntı
2 üye teşekkür etti:
Karacula, LAMRETOEJ

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi