Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
MOSSBERG YİVLİ TÜFEKLERİ
Merhaba,

Uzun zaman sonunda, MKEK üzerinden Mossberg yivli tüfek getirtme girişimiz sonuca varmak üzere. Muhtemelen gelecek hafta sipariş verilmiş olacak. Aksilik olmazsa, Mayıs-Haziran aylarında Mossberg yivli tüfeklerin kısa süre için MKE vitrininde yer almasını umuyorum. Kısa süre diyorum, çünkü bu fiyata bu tüfeklerin vitrinde pek kalacağını zannetmiyorum. Tahmini fiyat skalası (Türkiye için) "almazsam ayıp olur" ile "almayanı döverler" arasında.  Smile

Siparişi verilecek tüfeklerin model ve özelliklerini, beklenen MKEK satış fiyatları ile birlikte yeni Mossberg tanıtım sitemizde yayınladık:

http://www.mossbergturkiye.com/modeller/yivli-tufekler

Kalibreleri ve sipariş adetlerini de burada yazayım. İlk sipariş oldukça düşük adetlerde verildi. Tümü sağ el için ne yazık ki.

MOSSBERG PATRIOT WALNUT
.308 Winchester (20 adet) ve 7mm Remington Magnum (10 adet) kalibreler.
Tahmini MKEK satış fiyatı 1.650$
[Resim: XAdj4L.jpg]

MOSSBERG PATRIOT WALNUT ADJUSTABLE RIFLE SIGHTS (ARS)
30-06 Springfield (20 adet) ve .300 Winchester Magnum (20 adet) kalibreler.
Tahmini MKEK satış fiyatı 1.700$
[Resim: sABf0m.jpg]

MOSSBERG PATRIOT LAMINATE MARINCOTE
.300 Winchester Magnum kalibre (10 adet)
Tahmini MKEK satış fiyatı 1.800$
[Resim: wMUcut.jpg]

MOSSBERG PATROL - THUNDER RANCH
.308 Winchester kalibre (10 adet)
Tahmini MKEK satış fiyatı 2.350$
[Resim: QAoLN8.jpg]

MOSSBERG MVP LR  (Long Range)
.308 Winchester kalibre (20 adet)
Tahmini MKEK satış fiyatı 2.950$
[Resim: lS59DI.jpg]

Alıntı
67 üye teşekkür etti:
Sakin, Boztepeli, Gravis_Pro, 6patlar, ombra, husrev, heisenberg, 1905sss, Pistov, orpeus, PersonalDefence, Sabri, Yasin06, abrek, madenci08, FireStorm, OCEANBORN, eucar, çatana, mfarukarikan, m16a2, bilhan, TTD, gaul, lupus, ThePulchra, sem, asuspc, HTK, tirendaz, herojd11, beyazkurt, absc42, cnrabt, TrCiviltary, kuzeybuzulu, Ruhsuz, Fruktoz23, maho07, ugurucar57, ardenne, Germakoci, Surmene, al-me, fsmy, Mr.Wayne, freedom_54, Zulu, tekoglu, ilksurfer, Karacula, browning 61, xeorx, Cem78, zerdust, durango, Simurg, Shepherd, ismicey, LAMRETOEJ, xlcod3r, demasoni, tugrul, alpago, pasa_7676, Kimble, blueokkes
Patrol Thunder Ranch çok iyiymiş.
Sn. Harun rezerve, ön ödeme vs. mümkünmüdür?

Alıntı
1 üye teşekkür etti:
kararsız
(16-01-2017, 10:12 PM)actionman demiş ki: Patrol Thunder Ranch çok iyiymiş.
Sn. Harun rezerve, ön ödeme vs. mümkün müdür?

MKE'nin satış koşullarına tabiisiniz. Böyle bir imkan yok.

Alıntı
1 üye teşekkür etti:
gaul
Sn. Harun, hayırlı uğurlu olsun. Haziran ayını dört gözle bekliyorum. Solaklar için siparişiniz sanırım bu yılın sonunu ancak bulur. Bu nedenle ilk partide lamine veya ceviz gövdelerden (308 win) birini almak mantıklı olacak. Saygılarımla...

Alıntı
1 üye teşekkür etti:
harun
Çok güzel bir haber. Envantere eklemek güzel olacak Smile Herkese hayırlı olsun .

Alıntı
1 üye teşekkür etti:
harun
Güzel tüfekler güzel fiyatlar.. Hayırlı olsun..
TAC®-50 A1 model tüfeklerinde bir gün Mke'de satışa çıkacağı günü görebilmemiz dileğiyle.. :s
Tamam TAC®-338'de olur..
Saygılar.

Alıntı
3 üye teşekkür etti:
PersonalDefence, gaul, harun
(16-01-2017, 11:30 PM)orpeus demiş ki: Solaklar için siparişiniz sanırım bu yılın sonunu ancak bulur.

MKE işleri... Tamamen fikirsizim.

Alıntı
1 üye teşekkür etti:
orpeus
(17-01-2017, 11:25 AM)harun demiş ki:
(16-01-2017, 11:30 PM)orpeus demiş ki: Solaklar için siparişiniz sanırım bu yılın sonunu ancak bulur.

MKE işleri... Tamamen fikirsizim.

Sn. Harun,

Eldeki kuş, havadaki kuştan daha iyidir düsturu ile hareket ediyorum.

Açıkcası birazda tüfeği satmak istediğimde sağ bir bolt action tüfek her zaman daha kolay elden çıkartılacaktır. Tabi tüm bunlar nasip olursa 308 win'lerden birini satın aldığımda mümkün olacaklar. Onun içinde az önce gerekli merci ile görüştüm ve satın alma belgesininin onaylandığını fakat henüz tanzim edilmediğini öğrendim. Bu nedenle (Yivli tüfeklerde satın alma süresi 6 ay diye biliyorum) belgeyi almak için biraz daha bekleyip tüfeklerin MKE deposuna girmesini müteakiben belgeyi ve bütçeyi ayarlamak istiyorum. İnşallah dolar kuru Mayıs - Haziran aylarına kadar aşağıya doğru inerde bizlerde çok uygun fiyattan yivli bir tüfek alarak bu hasretimizi gideririz. Saygılarımla...

Alıntı
1 üye teşekkür etti:
harun
Türkiye için çok güzel bir haber.

Keşke yivli tüfek alım koşulları yivsiz tüfek ile aynı olsaydı.Karışık prosedür ve yüksek harç olmasaydı bu fiyatlara almayanı hastanelik etseler umrumda olmazdı.Özellikle sabit nişangahlı tüfeklerden birisini edinmeyi çok isterdim.

Alıntı
6 üye teşekkür etti:
1905sss, herojd11, emre76, Ruhsuz, sem, harun
Sayın Harun,

Fiyatlandırmadaki hassasiyetiniz, azminiz ve bilginizle ülkede unutulmaz işler yapıyorsunuz. Bu güzel haberi, ülkede yivli alanında bir sayfayı kapatıp yeni bir sayfa açmak gibi okudum. Emeklerinize sağlık...

Bir zamanlar, ancak kaptırarak yada permi ile 4-5 katı fiyatlara edinebileceğim özelliklerde olan MVP-LR ile ilgili, 100 yard da, kundak ve dipçik kum torbaları üzerinde sabitlenerek yapılan testin moa değerlerini ekliyorum (ilgilenenler snipercentral.com daki detaylı incelemeyi okuyabilir);

Mermi                            Ortalama Grup             En İyi Grup
Federal GMM 168gr                (0.80 MOA)               (0.71 MOA)
HSM M118LR 175gr                (1.43 MOA)               (1.07 MOA)
HSM 168gr AMAX 168gr          (1.48 MOA)               (1.32 MOA)
Sellier & Bellot M80 147gr       (0.86 MOA)               (0.44 MOA)

Gerisi bütçeye kaldı, hayırlısı Smile

Saygılarımla.

Alıntı
3 üye teşekkür etti:
Ruhsuz, mfarukarikan, harun

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi