Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 1 Oy - 5 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
İstanbul'daki poligonlar
ben de mutemadıyen gıttıgım ve kendı yerım gıbı hıssettıgım Resport Spor Eğitim Turizm Poligon Ve Ticaret Aş. (Pasmakci Cayiri Cad. No: 3 Eyup / IST. Tel: (212) 6139113 - 14- Fax:5765421 ) tavsıye ederım , ozellıkle Ismaıl Bey ( sorumlu md) ve Faruk bey oldukca ılgılı ve yardımseverler , polıgonda oldukça havadar ve bol sayıda atış yolu var ...
selamlar

Alıntı

kaptan384 demiş ki:ben de floryadaki poligonu tavsiye ederim. önce internet sitesi üzerinden inceledim, güzel bir site ve tanıtım videosu hazırlamışlar. gidince de gördüm ki gerçekten nezih bir mekan. içeri girince cafesi, bilardo masası ve oldukça başarılı iç dizaynı ile sizi cezbediyor. mağaza bölümünde kılıf, silah ekipmanları yanı sıra oldukça ilginç ürünler de bulunuyor (4gb lık kalem kamera, elektrikli şok aleti vb. Wink ). en önemlisi de siz atış yaparken yakınlarınız poligona girmeden monitörden sizi izleyebiliyor.

diğer yandan silah çeşidi biraz daha fazla olsaydı iyi olurdu. ama atış eğitmenleri oldukça kaliteli. siz istediğiniz takdirde bütün atış inceliklerini, yaptığınız hataları anlatıp sizinle ilgileniyorlar. diğer poligonlarda böyle birşey pek göremedim ben.

Fiyatlara gelince gerçekten biraz pahalı, ama hizmet ve mekanın kalitesi için değer bence.

hot_ice demiş ki:ben de mutemadıyen gıttıgım ve kendı yerım gıbı hıssettıgım Resport Spor Eğitim Turizm Poligon Ve Ticaret Aş. (Pasmakci Cayiri Cad. No: 3 Eyup / IST. Tel: (212) 6139113 - 14- Fax:5765421 ) tavsıye ederım , ozellıkle Ismaıl Bey ( sorumlu md) ve Faruk bey oldukca ılgılı ve yardımseverler , polıgonda oldukça havadar ve bol sayıda atış yolu var ...
selamlar

http://www.tabancatufek.com/forum2/showt...p?tid=2806

http://www.tabancatufek.com/forum2/showthread.php?tid=2806

Alıntı

Bugün Eyüp'deki poligonu aradım ve silah ruhsatımız olmadan atış yapamayacağımı söylediler. Benimde dosyam daha hazırlık aşamasında olduğuna göre mümkün olmadı. Halbuki değişik silahlarla atış yaparak kendime en uygun silahı almayı düşünmüştüm. Silah ruhsatı olmayan birisi bu poligonlarda atış yapamıyorsa kendilerinde atış için silah niye bulunduruyorlar? diye bir soru da kafama takılmadı değil.

Bütün poligonlarda prosedür böylemidir?

Alıntı

Ruhsatsız silahla atış yaptırılmaması olması gereken bir durum zaten. Poligon silahı ile atış yapacaksanız ruhsatınızın olmasına gerek yok. Ayrıca ruhsat sahibi birisi ile beraber poligona gidip,ruhsat sahibinin silahıyla da atış yapabilirsiniz.

Alıntı

Amacım ruhsatsız silahla atış yapmak değil. Zaten ruhsatsız silahım da yok. Ben poligon tabancasıyla atış talebinde bulundum.

Diyalog;

Seyhan : İyi günler, poligonunuzda atış yapmak istiyorum. Acaba hangi tabancalar var?
İsmail bey : Poligonumuz bayram sonrasına kadar dolu. Sizin silah ruhsatınız var mı?
Seyhan : Hayır daha yok. Dosya hazırlık aşamasındayım. Silah almadan önce atış yaparak silahları tanımak istiyorum ve tercihimi ona göre yapmak istiyorum.
İsmail bey : Silah ruhsatınız yoksa poligonda atış yapamazsınız!!!!!!
Seyhan : Teşekkür ederim. İyi Günler.
İsmail bey : İyi günler.

Sanırım bu konuşma gayet açık.

Alıntı

Bu durumda bence konuşmadaki muhatabınız Ismail bey sanırım ne demek istediğinizi tam anlamamış. Eğer anadolu yakasında iseniz, Silah dünyasının poligonunda poligon silahları ile atış yapabilirsiniz. Ellerinde oldukça uzun bir silah listesi var poligon silahı olarak.

Alıntı

Özel bir poligon ve işletme olması nedeni ile kendileri bu tür bir uygulama yapıyor olabilirse de, ilk defa duyduğum bir uygulama. poligon işletmecileri için bu tür bir kanuni yükümlülük yok. Ruhsatlı silahı olsun ya da olmasın isteyen herkes, poligon işletmecileri ve görevlilerinin belirlediği güvenlik kurallarına uymak kaydı ile atış yapabilir, bu kişilere atış yaptırılabilir. Eğer söz konusu poligon bu konuda ısrarcı ise başka poligonları denemenizi öneririm.

Saygılar.

Alıntı

Ben tam olarak şunu anladım silah ruhsatınız yok, dolayısıyla bir poligon kültürü de oluşmamış, biz ise çok yoğunuz ve yanınıza bir eğitmen veremeyeceğiz bu yüzden bayramdan sonra gelin.

Alıntı

berkeley demiş ki:Ben tam olarak şunu anladım silah ruhsatınız yok, dolayısıyla bir poligon kültürü de oluşmamış, biz ise çok yoğunuz ve yanınıza bir eğitmen veremeyeceğiz bu yüzden bayramdan sonra gelin.

Bayramdan sonra gelin anlamadım. Silah ruhsatınızı çıkartın öyle gelin anladım.

Alıntı

Bayramdan sonra gelin resporta tanışırız atışta yaparsınız.

Alıntı

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi