Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 2 Oy - 5 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
İstanbul'daki poligonlar
[quote pid='360087' dateline='1573651455']

Sayın Bariss merhaba,

Firma ismi paylaşma kısıtlaması yok ise, hangi poligon da kendi silahınız+kendi fişeğiniz ile birlikte 1 tl ye atış yaptığınızı paylaşır mısınız? Lütfen.. Ben şu sıralar, 2Tl den ucuz hiç kullanamamaktayım...
Enver
[/quote]

Sayın Enver,
  Böyle bir kısıtlama olup olmadığını maalesef bilmemekteyim.Size ulaşabilmemin bir yolu varsa özelden paylaşabilirim.

Alıntı

(13-11-2019, 04:30 PM)Bariss demiş ki: [quote pid='360087' dateline='1573651455']

Sayın Bariss merhaba,

Firma ismi paylaşma kısıtlaması yok ise, hangi poligon da kendi silahınız+kendi fişeğiniz ile birlikte 1 tl ye atış yaptığınızı paylaşır mısınız? Lütfen.. Ben şu sıralar, 2Tl den ucuz hiç kullanamamaktayım...
Enver

Sayın Enver,
  Böyle bir kısıtlama olup olmadığını maalesef bilmemekteyim.Size ulaşabilmemin bir yolu varsa özelden paylaşabilirim.
[/quote]

Niye kısıtlansın ki böyle bir bilgi. Burada her çeşit ürün ve hizmetin iyi ve kötü yanlarını paylaşıyoruz. Kimisi aldığı silahı övüyor kimisi aldığı mühimmatı yeriyor. Bunu yaparken marka model vermekten çekinmiyoruz.

Alıntı
2 üye teşekkür etti:
Ahmet Efe, 1905sss
Sayın Bariss;

Bu bilgiyi buradan açıkça paylaşmanızda hiç bir sakınca yok, aksine sizin kullandığınız poligon bu sayede bir çok müşteri kazanacaktır.

Hatta bu ya da herhangi bir cumartesi bir kaç kişi kalkıp gidip hep beraber bir etkinlik yapabilir ve bu müşteri odaklı poligona para kazandırabiliriz Smile

Alıntı
1 üye teşekkür etti:
1905sss
(13-11-2019, 08:36 AM)Bariss demiş ki: Poligonlara geldiğimizde ise ne gibi giderleri olduğunu açıkçası bilmiyorum.Dışardan gözlemlerimle sabit giderler dışında fişek,kağıt,elektrik(havalandırma,aydınlatma vs.) gibi giderleri olduğunu hatta öngöremediğim giderleri olduğunu da varsayıyorum bir işin içinde olmadan tam manasıyla konuşmam abes olur.

Poligonların iki büyük maliyeti var:

Birincisi, nisbeten büyük alana sahip bir kapalı alan olduğu için yüksek kira gideri veya (kendi yerleri ise) yüksek kira getirinden yoksun kalmanın getirdiği maliyet. 

İkincisi de atış parkurları, mermi tuzakları, izolasyon, havalandırma, yangın önleme ve söndürme sistemlerinden oluşan poligonun ilk kurulum maliyeti ile zaman içerisinde bunların kısmen değiştirilmesi, yenilenmesi zorunluluğu.

Poligonun herkesçe bilinen sabit giderleri dışında ilave maliyeti olmaz. Temelde hizmet satıyor. Sattığı mal da akmaz, kokmaz, bozulmaz, modası geçmez...

Alıntı
6 üye teşekkür etti:
1905sss, yyildiz, Bariss, tirendaz, lenduha, blacksea
Sayın envr, Sayın Tartarus, Sayın Ahmet Efe,

Forum sistemini tam olarak çözemediğim için çekincemi maruz görünüz. Herhangi bir işletmenin reklamını yapmış gibi gözükmek istemediğimden direk yazmak istemedim. Yoksa tabiki siz dostların ne kadar az zarar etmesi benim için o kadar iyidir.

Sorunuza gelirsek bahsettiğim poligon Florya İsav Atış Poligonu. Eski olmasına mütekiben havalandırması benim adıma yeterli. Ama sanki aydınlatma sistemi biraz yetersiz kalıyor. Poligon envanteri çok geniş değil.Belli başlı silahlar mevcut.(Sar9 vs.) Sanırım tüfek olarakta 36 çap olduğunu düşündüğüm 2 adet tüfekleri var. Fakat fiyat olarak hiç bir bilgim yok. Atış eğitmenleri ve görevliler hakkında birşey diyemeyeceğim. Atışlarımı gözetmen olmadan yaptığımdan dolayı bilgi ve tecrübe sahibi olup olmadıkları hakkında çok bir fikrim yok(Başlarda duruyorlardı fakat güvenliği elden bırakmadığım için karşılıklı güven söz konusu olabilir). Ama gide gele hoş beş ettiğim 2-3 çalışan hakkında güzel yorumlar yapabilirim. Eğer bir etkinlik teklifi olursada seve seve aranızda olmaya hazırım. Gerek kaynaşmak, gerek bilgi ve tecrübelerinizden faydalanmak isterim. Saygılar

Alıntı
1 üye teşekkür etti:
waltherslv
Merhaba forum dostlarım. Kadıköy kazaskerde yeni poligonmu açıldı veya açılıyor bilgisi olan varmıdır ?

Alıntı

(24-11-2019, 10:16 PM)OfluAhmet61 demiş ki: Merhaba forum dostlarım. Kadıköy kazaskerde yeni poligonmu açıldı veya açılıyor bilgisi olan varmıdır ?

En son geçen hafta geçtim oradan daha faaliyet yoktu şuan kurulum aşamasında

Alıntı

(25-11-2019, 12:17 PM)Tartarus demiş ki:
(24-11-2019, 10:16 PM)OfluAhmet61 demiş ki: Merhaba forum dostlarım. Kadıköy kazaskerde yeni poligonmu açıldı veya açılıyor bilgisi olan varmıdır ?

En son geçen hafta geçtim oradan daha faaliyet yoktu şuan kurulum aşamasında

Bana birkaç gündür SMS geliyor. Galiba açılmış. Web sitesini http://www.poligoncadde.com/ adresinde bulabilirsiniz.

Alıntı

Merhabalar,
İstanbul'da ikamet edip bu hobiyi bilinçli bir şekilde yapma gayretinde olan biriyim. Malumunuz herkes gibi benim de sıkıntım; uygun atış alanı. Yakacık dışında bir zamanlar aktif olduğunu bildiğim Oruçoğlu köyündeki atış alanı hakkında güncel bilgisi olan var mı? Bu salgın hastalık dönemi geçtikten sonra atışa gitsek uygun olur mu merak ediyorum.
Teşekkürler.

Alıntı

(20-04-2020, 07:36 PM)highflyer demiş ki: Merhabalar,
İstanbul'da ikamet edip bu hobiyi bilinçli bir şekilde yapma gayretinde olan biriyim. Malumunuz herkes gibi benim de sıkıntım; uygun atış alanı. Yakacık dışında bir zamanlar aktif olduğunu bildiğim Oruçoğlu köyündeki atış alanı hakkında güncel bilgisi olan var mı? Bu salgın hastalık dönemi geçtikten sonra atışa gitsek uygun olur mu merak ediyorum.
Teşekkürler.

Sayın highflyer,
O alan yasal olarak poligon statüsünde değildi. Oraya belki 50 kere atışa gitmişimdir. Sarsılmazın mpt'leri, Atanın turquaları ve 40mm bombaatarları bile denediğini gördüm. (Ata'nın bir 40mm testinde arkada ki ormanı yaktığını da çok sefer duydum.)  Standart olarak bana göre atışa uygun bir bölgeyDİ. Yaklaşık 4 ay önce statü olarak mesire alanına çevirildi. Yani atışa gitmenizi kesinlikle ve kesinlikle tavsiye etmem. Çünkü önceden jandarma geldiğinde anlayış sağlayabiliyorlardı. Fakat şuan tamamen illegal bir ortam atış için. Saygılarımla

Alıntı
3 üye teşekkür etti:
waltherslv, highflyer, byfortius

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi