Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 2 Oy - 5 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
İstanbul'daki poligonlar
Poligonİst [ BasınEkspress ]

An itibariyle;
Silah + Mermi 4,25 TL
Mermi 3,75 TL
Mermi Silah sizden atış başına 1,50 TL

36 Kalibre tüfek;
Fişek sizden atış başına 2,00 TL
Sterling tek kurşun fişek kutu 50,00 TL

Alıntı
4 üye teşekkür etti:
Ahmet Efe, red, MEHMETEMİN73, ismicey
Arkadaşlar, İstanbul'da yeni bir poligon açılmış.
Envanterlerindeki silahları soramadım aceleden, kendi silah ve fişeğimiz ile atış başına 2 tl. olduğunu belirttiler. Saygılar.
[Resim: 051535c6-9aa9-4caa-b1a5-fcd2c77c2c06-ori...fit=bounds]

[Resim: 3798f6d3-fe41-49ed-bfde-dcdb46e8730e-ori...fit=bounds]

[Resim: 5977cb2d-206a-481a-85e4-b1a804086463-ori...fit=bounds]

Alıntı
5 üye teşekkür etti:
BSS, 1905sss, Ahmet Efe, ERDAL, Gazanfer
Avm'lere çakı ile girmeye çalışırsanız, bin dereden su getirirler. İçeride açış poligonu.

Alıntı
1 üye teşekkür etti:
envr
Poligun'da 5-6 defa atış yapma fırsatı buldum.Envanteri güzel ithal silahlarıda mevcut.Havalandırma sistemleri ve aydınlatma yeterli.Atış esnasından herhangi bir eksiklik hissetmedim.Yalnız bir silah sever olarak kafamın gerçekten alamadığı mantık hataları mevcut.Bunu sadece Poligun adına söylemiyorum poligonların bazılarında bu durum geçerli.

Genel olarak baktığımızda bazı poligonlarda fiyatlar ortalama şu şekilde;
-Silah+Mermi Poligondan olduğunda 4TL - 4,5TL - 5TL  
-Silah+Mermi Atıcıdan Poligondan olduğunda ise 2TL - 2,5TL

Yani ilkokul matematiğiyle hesap yaptığınızda çoğu poligonun Str Luger kullanımına geçtiğini öngörürsek fişek 2 TL.
2 TL +2 TL / 2.5TL'de hava parası veriliyor. 4 - 4.5 TL. Peki size sormak istiyorum aynı parayı verip kendi silahını bir atıcı neden yormak ister ? Keza fişek+silah poligondan atışın 4 TL olduğu yerde benden fişek+silah benden olmak kaydı ile 2.5 TL istenildiği bile oldu. Ee bu işte bir mantık hatası yok mu ? Atışa giden Sayın Üyelerin bu hususlara özellikle dikkat etmelerini öneririm. Çünkü ruhsatlı silah almanız -özellikle bulundurma ruhsatlılar- bazen mecburiyetten kaptırmatörlerin eline düşmenize sebep olabilmekte. 

Saygılarımla

Alıntı
2 üye teşekkür etti:
MEHMETEMİN73, Ahmet Efe
İstanbul'da eski MNE, yeni EKOL poligondan 1000 mermi satın alıp kendi silahınızla atarsanız toplam 3750TL talep ediliyor. Hatta satın aldığınız mermileri koymak için size tahsisli bir kasa dahi veriyorlar.
Sanırım biraz pazarlıkla 3500TL ye inerler.

Bu arada poligonların mermileri %15 - %22 arasında iskontolu aldığınıda hesaba katmak gerek (indirim oranı son yıllarda değişti mi bilmiyorum).

Sonuçta her halukarda güzel bir kar marjı var.
Sanırım istanbul'da son 2-3 yılda yoğun bir şekilde poligon açılışının sebeplerinden biri bu.

Ancak ilginç bir şekilde rekabet poligon liste/kapı fiyatlarına yansımıyor, İçeri girip pazarlık etmek gerekiyor.
Atılacak mermi sayısına göre "Fiyat sana özel , aman kimseye söyleme" tadında bir anlaşma olabiliyor.
Daha düşük fiyat alan bir çok kişinin bunu söylemekten imtina ettiğine rastladım.

Ümidimiz serbest piyasa koşullarının ve açıklık politikasının bu sektörede gelmesi Smile

Saygılar

Alıntı
3 üye teşekkür etti:
harun, tirendaz, blacksea
(12-11-2019, 11:37 AM)Bariss demiş ki:  Yani ilkokul matematiğiyle hesap yaptığınızda çoğu poligonun Str Luger kullanımına geçtiğini öngörürsek fişek 2 TL.
2 TL +2 TL / 2.5TL'de hava parası veriliyor. 4 - 4.5 TL. Peki size sormak istiyorum aynı parayı verip kendi silahını bir atıcı neden yormak ister ? Keza fişek+silah poligondan atışın 4 TL olduğu yerde benden fişek+silah benden olmak kaydı ile 2.5 TL istenildiği bile oldu. Ee bu işte bir mantık hatası yok mu?

Durum şu: 
Atış yaptığınızda sizden her koşulda (ister poligon silahı, ister kendi silahınızla) 2 - 2,5 TL alacaklar. Poligon her müşteriyi poligon silahı kullanacakmış gibi değerlendiriyor. Kimileri kendi silahına alışmak ve antremanları kendi silahı ile yapmak istiyor, sizin değişinizle "silahını yoruyor"  Wink ve poligona kıyak yapmış oluyor.

Alıntı
1 üye teşekkür etti:
Bariss
(12-11-2019, 08:41 PM)ilbay demiş ki: Ancak ilginç bir şekilde rekabet poligon liste/kapı fiyatlarına yansımıyor, İçeri girip pazarlık etmek gerekiyor.
Atılacak mermi sayısına göre "Fiyat sana özel , aman kimseye söyleme" tadında bir anlaşma olabiliyor.
Daha düşük fiyat alan bir çok kişinin bunu söylemekten imtina ettiğine rastladım.

Ümidimiz serbest piyasa koşullarının ve açıklık politikasının bu sektörede gelmesi Smile

Sayın İlbay;
Bu konuda size katılıyorum bir bilgim olmamakla birlikte şahsi fikrim poligon sahipleri ve ya temsilcilerinin ciddi manada bir masada oturup ortak bir fiyat politikası benimsediğidir. Fikriniz için de çok teşekkür ederim. 21/05/2019 'dan beri silah sahibiyim.Tam 791 atım yaptım.(Aldığım günden beri tarih,yer,atım adeti çetelesini tutmaktayım) 791 atımdan 612'sini Avrupa yakasındaki bir poligonda Fişek+Silah benden olmak sureti ile 1 TL'ye kullandım.

Alıntı
1 üye teşekkür etti:
Ahmet Efe
(12-11-2019, 09:03 PM)harun demiş ki: Durum şu: 
Atış yaptığınızda sizden her koşulda (ister poligon silahı, ister kendi silahınızla) 2 - 2,5 TL alacaklar. Poligon her müşteriyi poligon silahı kullanacakmış gibi değerlendiriyor. Kimileri kendi silahına alışmak ve antremanları kendi silahı ile yapmak istiyor, sizin değişinizle "silahını yoruyor"  Wink ve poligona kıyak yapmış oluyor.
 Sayın Harun,
Yorumunuza kesinlikle katılıyorum. İnsan ister istemez kendi silahıyla bütünleşmek istiyor.Benimde şahsi silahımla antrenman yapma nedenlerim tabiki başta bu. Fakat ben bir Desert eagle , bir Sti sahibi değilim.Benim silahım Canik. Bildiğimiz canik Smile Yani 10 poligonun 8'inde hatta 9'unda bulunan bir silah. Yani poligon envanterinden de kullansam iki aynı marka model arasındada belki tetik hassasiyeti dışındada büyük bir fark olacağını açıkcası düşünmemekteyim.

Poligonlara geldiğimizde ise ne gibi giderleri olduğunu açıkçası bilmiyorum.Dışardan gözlemlerimle sabit giderler dışında fişek,kağıt,elektrik(havalandırma,aydınlatma vs.) gibi giderleri olduğunu hatta öngöremediğim giderleri olduğunu da varsayıyorum bir işin içinde olmadan tam manasıyla konuşmam abes olur.Sonuçta poligonlarda beğenelim ve ya beğenmeyelim bir işletme. Kar marjıyla çalışmaları tabii görevlerinden. Fakat bu kar marjını belirlerken biraz mantık koşullarında olmasını bekliyor insan ister istemez. 36 çap tüfeğimle fişek+silah benden 9.5 TL isteyen yerler oldu. Yani her zaman olduğu gibi bu konudada benim şahsi görüşüm bizim milletimizin çabuk zengin olma kaba tabirle köşeyi dönme arzusudur.

Alıntı

(12-11-2019, 08:41 PM)ilbay demiş ki: Ancak ilginç bir şekilde rekabet poligon liste/kapı fiyatlarına yansımıyor, İçeri girip pazarlık etmek gerekiyor.

Saygılar

15 seneden fazladır poligonlara gidiyorum, dediğiniz duruma pek çok kez şahit olmuşumdur. Poligon el değiştirir veya el değiştirmez çalışanlar değişir, ya da gittiğiniz gün başka bir görevli vardır. Sanki ilk kez gelmişsiniz gibi olur fiyat yaklaşımı.

Keşke Harun Bey İstanbul'da poligon açsa da, gönül rahatlığı ile gidip atış yapacağımız bir yer olsa.

Alıntı
3 üye teşekkür etti:
Ahmet Efe, harun, ilbay
(13-11-2019, 08:18 AM)Bariss demiş ki:

Sayın İlbay;
Bu konuda size katılıyorum bir bilgim olmamakla birlikte şahsi fikrim poligon sahipleri ve ya temsilcilerinin ciddi manada bir masada oturup ortak bir fiyat politikası benimsediğidir. Fikriniz için de çok teşekkür ederim. 21/05/2019 'dan beri silah sahibiyim.Tam 791 atım yaptım.(Aldığım günden beri tarih,yer,atım adeti çetelesini tutmaktayım) 791 atımdan 612'sini Avrupa yakasındaki bir poligonda Fişek+Silah benden olmak sureti ile 1 TL'ye kullandım.

Sayın Bariss merhaba,

Firma ismi paylaşma kısıtlaması yok ise, hangi poligon da kendi silahınız+kendi fişeğiniz ile birlikte 1 tl ye atış yaptığınızı paylaşır mısınız? Lütfen.. Ben şu sıralar, 2Tl den ucuz hiç kullanamamaktayım...
Enver

Alıntı

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 2 Ziyaretçi