Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 2 Oy - 5 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
İstanbul'daki poligonlar
Geçtiğimiz Cumartesi Basınekspres yan yolda (küçükçekmece) Poligonist isimli yeni poligonda;
Fişek ve silah benden 50 atış yaptım 1TL
9mm poligona ait silah ve fişek ile 3.5tl karşılığı hizmet aldım.

Mekan temiz ve şık, teçhizatlar ve silah envarteri genişti.

Alıntı
2 üye teşekkür etti:
Karagoz, Ahmet Efe
(11-05-2018, 09:42 AM)Yasin06 demiş ki: Sn. emred,

Poligon fuar alanına yakın bir noktada sanırım. Fuar alanından poligona (toplu taşıma araçları ile) nasıl ulaşım sağladığınız konusunda ben gibi İstanbul yabancılarına ipucu verirseniz belki ziyaret etme şansı bulabiliriz.

Saygılarımla.

Sn Yasin06

Kusura bakmayın sabah cevap yazmıştım ama sanırım göndermeyi başaramadım.

Tahmininizin tersine poligon fuar alanına bir hayli uzak.Ben kendi arabam ile 35 km ve 45 dk. da ulaşabildim.Gitmemin sebebi poligon değildi,şansa karşılaştık.
Toplu taşıma ile gidilebilecek baktığım Bakırköy-Göktürk otobüsü 122 dk. göstermekte. Gidiş geliş büyük zaman kaybına yol açar.

Saygılarımla,

Alıntı

İstanbul genelindeki poligonların son fiyat durumu hakkında güncel bilgiler ne oldu? MNE, silah sizden-mermi poligondan (9mm) 4,8 TL fiyat verirken silah-mermi sizden ise 2,5 TL (?) gibi absürd bir rakama gelmiş. Absürd diyorum bağışlayın, "mermini getirirsen daha pahalıya atarsın" olmuş...

Saygılarımla.

Alıntı
2 üye teşekkür etti:
blacksea, alone61
Benim fikrim, silah severler için poligon işi bitmiştir. Neden derseniz; bizleri yolunacak kaz gören zihniyetin ekmeğine yağ sürüyoruz. Ancak gerçek anlamda bir silah sever bu iş çözer. Açar bir poligon, der ki; silah mermi kendinden aylık üyelik 50 TL, mermi bizden 3 TL, ikisi de bizden 3,5 TL, Tamamen kendi görüşümdür.
Masrafını ilk yıldan, bizim sırtımızdan çıkarmaya çalışanlara "Allah" selamet versin.

Saygılarımla.

Alıntı
8 üye teşekkür etti:
serdaraktas, blacksea, Tartarus, alone61, sirflayer, lenduha, nsyuksel, FBC
Sn. lenduha
Poligon Club Mecidiyeköy atış ücretlerini az önce arayıp öğrendim.
Kendi silahımız ve kendi mühimmatımız ile 1,5 tl.
Kendi silahımız ve poligon mühimmatı 4,5 tl.
Poligon silahı ve mühimmatı 5 tl. ( minimum 20 atış )
Ayrıca internet sitelerinde bir atış yarışması duyurusu var.
Poligon Clup bünyesinde 11kasım 2018 tarihinde, ödüllü bir atış yarışması düzenleniyormuş.

Ben de yol belgemin çıkmasını bekliyorum.
Saygılarımla.

Alıntı

Herkese merhaba 20 GA tüfeğimle Avrupa yakasında atış yapabileceğim poligon mevcut mudur acaba. Şimdiden herkese teşekkür ederim.

Alıntı

Sn.lenduha
Mecidiyekoy Poligon Club atış ücretleri;
Kendi silahımız ve mühimmatımız ile 1,5 tl.
Kendi silahımız ve poligon mühimmatı ile 4,5 tl.
Poligon silahı ve mühimmatı ile 5 tl. (Minimum 20 ad. )
Ayrıca internet sitelerinde, Tabanca atış yarışmasıyla ilgili bir duyuru vardı.
11 Kasım 2018 tarihinde ödüllü , Poligon Club bünyesinde , Tabanca atış yarışması düzenleniyormuş.
Saygılarımla.

Alıntı

(08-10-2018, 12:52 AM)lenduha demiş ki: İstanbul genelindeki poligonların son fiyat durumu hakkında güncel bilgiler ne oldu? MNE, silah sizden-mermi poligondan (9mm) 4,8 TL fiyat verirken silah-mermi sizden ise 2,5 TL (?) gibi absürd bir rakama gelmiş. Absürd diyorum bağışlayın, "mermini getirirsen daha pahalıya atarsın" olmuş...

Saygılarımla.

MNE ye yeni gittim, 1.5 TL di diye hatırlıyorum ama kendi mermim kendi silahım 2.5 tl verdim.

Şaşırmışlar Allah akıl fikir versin.. Bende akıl fikir oldukça gideceğimi sanmıyorum tekrar.

Ataşehirde'de var, orayada bir defa gittim bir daha önünden geçmem. Bu zihniyetle düzgün poligon zor memlekette.

Alıntı
1 üye teşekkür etti:
lenduha
(08-10-2018, 06:47 PM)ugr demiş ki: Herkese merhaba 20 GA tüfeğimle Avrupa yakasında atış yapabileceğim poligon mevcut mudur acaba. Şimdiden herkese teşekkür ederim.

Sadece Yakacıktaki açık poligonda atış yapabilirsiniz.

Alıntı
1 üye teşekkür etti:
ugr
(09-10-2018, 12:09 AM)Oytun demiş ki: MNE ye yeni gittim, 1.5 TL di diye hatırlıyorum ama kendi mermim kendi silahım 2.5 tl verdim.

Şaşırmışlar Allah akıl fikir versin.. Bende akıl fikir oldukça gideceğimi sanmıyorum tekrar.

Hadi diğerleri yeni açıldı, kurulum masrafını çıkarmaya çalışıyor diyelim. MNE maalesef el değiştirdiğinden bu yana hiçbir zaman atıcı dostu olmadı. Ben MNE'nin güvenlik personeli atışlarına yoğunlaştığını, diğer müşterilere olsa da olur olmasa da şeklinde yaklaştığını düşünüyorum.

Ülkemizde silahseverin ruhsat ameliyesi, git-gel, MKEK, aşırı fiyat vs bir de poligon sıkıntısı var. Sanıyorum artık ağırlıklı olarak poligon müşterisi ya 'geçerken bi uğrayıp 5-10 tane sıkayım, hayat boyu bir kere bir silah kullanayım' diyen kapı müşterisi ki çoğu ikinci bir sefer gelmez ya da A+ gelir seviyesinde zengin kişiler (onların kaç tanesi eline tabanca alır, o ayrı) olacak. Hayır işin enteresan tarafı istihkak 1000'e çıktı, pekçok yeni poligon açıldı, biraz düzelir derken atıcılık daha da kötü oldu.

Saygılar.

Alıntı
7 üye teşekkür etti:
mehmetstar, sem, tirendaz, osman08, Karasu, XXAHMETXX, alone61

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi