Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 2 Oy - 5 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
İstanbul'daki poligonlar
Sayın forumdaşlarım pendik fevzi çakmak mahallesine (marmara üniverstesi hastanesi karşısına) bir haftaya kadar poligon açılıyor bilginiz olsun...

Alıntı
4 üye teşekkür etti:
Ahmet Efe, Elbruz71, Gazanfer, demirci57
Sn. Blackbaz,
Öncelikle hayırlı olsun. Fiyatlar, poligon envanterindeki silahlar, açık adres otopark olanağı vs. konularda daha ayrıntılı tanıtıcı bilgi alabilir miyiz?
Teşekkürler,

Alıntı

Bugün Poligon Asya'yı görmek için yerine gittim.

Marmara Eğitim Araştırma Hastanesinin hemen aşağısında Mimar Sinan Caddesi üzerinde bulunuyor.
Ulaşımı oldukça kolay, kendisine ait bir otoparkı yok ama ön kısmı park etmeye müsait.
Dışarıdan resim çekmeyi unuttuğum için o kısım görünmüyor.

Açılış henüz yapılmamış. Ruhsat işlemlerinin devam ettiği, önümüzdeki hafta içerisinde açılışın yapılacağı söylendi.
Poligonun yanı sıra av tüfeği, avcılık aksesuarları,kurusıkı, havalı tabanca, kılıç, bıçak ve tabanca mermisi satışları da var.

Bunun yanında tamir-bakım hizmeti verdiklerini de söylediler.
Ayrıca bekleme-kafeterya alanı olarak kullanılan bölümü de var.Yerleşme aşamasında olduğu için resim çekmedim.

Halihazırda envanterleri ellerinde değil. Ancak yerli silahlardan Canik, Sarsılmaz, Tisaş ve Girsan, ithal silahlardan Glock, Cz ve Sig Sauer bulunacakmış.

Fiyatlandırma yerli silahlarda 4 Tl, ithal silahlarda 5 Tl olarak belirlenmiş.
Kendi silahı ve mermisini getiren için de 2 tl ücret uygulanacakmış.

Poligonun içi oldukça ferah. Atış için 5 yol mevcut. Hedefi kamera ile takip etmek mümkün. Mesafe 25 metre.
Aydınlatması güzel, hedefler net olarak görünüyor. Havalandırma içinse bir şey söylemek zor atış yapıldığı esnada görmek gerekir. Dışarıdan iyi görünüyor.

Poligona ait bir kaç resim.

[Resim: 20180401_130459.jpg]

[Resim: 20180401_130503.jpg]

[Resim: 20180401_130556.jpg]

[Resim: 20180401_130612.jpg]

[Resim: 20180401_125720.jpg]

[Resim: 20180401_125731.jpg]

[Resim: 20180401_130323.jpg]

[Resim: 20180401_130305.jpg]

Saygılar.

Alıntı
18 üye teşekkür etti:
Elbruz71, ugurucar57, lupus, demirci57, serdaraktas, CoolHand, sem, demasoni, yyildiz, mertguvercin, Surmene, baykaralper, mimaslan, Ahmet Efe, alone61, Gazanfer, ismicey, alpi
Merhaba;

İstanbul içindeki kapalı poligonlar arasında;
Silah + mermi poligondan ; atış ücreti 4TL nin altında poligon var mı acaba?
Ayrıca ; silah ve mermi bizden atış ücreti 1.5TL civarında poligon biliyor musunuz?

Teşekkürler

Alıntı

(01-04-2018, 06:00 PM)ilbay demiş ki: Merhaba;

İstanbul içindeki kapalı poligonlar arasında;
Silah + mermi poligondan ; atış ücreti 4TL nin altında poligon var mı acaba?
Ayrıca ; silah  ve mermi bizden atış ücreti 1.5TL civarında poligon biliyor musunuz?

Teşekkürler

Sn.ilbay

https://www.poligonclub.com 

Silah + mermi poligondan 3,5 TL
Silah bizden, mermi poligondan 3 TL
Silah ve mermi bizden atış ücreti 1,5 TL

Saygılar

Alıntı
4 üye teşekkür etti:
ilbay, baykaralper, Ahmet Efe, Gazanfer
Çok Teşekkürler Sn.Sirflayer;

Bu Mecidiyeköy'deki Poligon Club'a geçen yaz gitmiştim.
Toplu taşıma ulaşımı için ideal bir konumda. Özel araçla gitmekte pek sıkıntı değil ama park yeri bulmak sorun olabilir.
En güzeli sırt çantasına malzemeleri doldurup gitmek.

Saygılar

Alıntı
1 üye teşekkür etti:
sirflayer
İstanbul Göktürkte  yeni bir Poligon açılmış hayırlı olsun.
Evime çok yakın olduğu içim çok sevindim.  Kalite ve işletme ile ilgili bilgim yok en kısa zamanda ziyaret etmeyi planlıyorum. Poligonun açıldığını dün yerde gördüğüm bir ilandan öğrendim sizlerle paylaşmak istedim.
Salgılar.

http://www.poligongokturk.com

Alıntı
2 üye teşekkür etti:
ilksurfer, tirendaz
Yeni açılan Poligon Göktürk'e bugün gitme fırsatı buldum.İçeride resim çekmek pek aklıma gelmedi.Temiz,ferah bir yer.Dört atış yolu var.Envanterinin bir hayli iyi olduğunu söyleyebilirim.Hatta forumda paylaşırım diye not aldım;

Walther p22
Sig Sauer p226
Sarsılmaz Sar9 ( 2 Adet )
Sarsılmaz K12 Sport
Sasılmaz K2 45 ACP
Sarsılmaz SR38
Zigana KC
Zigana PX9
Canik TP9
Canik SF Elite
Canik SF Elite S
Canik SFX
Yakın bir süreçte envantere Glock 19 eklemeyi düşünüyorlarmış. 

Tüm kalibrede mermileri mevcuttu.( .22,9 mm ,45 ACP, 38 Special) Dört kalibrede de atış yapmak büyük bir keyif ve fırsattı; kaçırmadım.

[Resim: unnamed.jpg]

Havalandırması ve ışıklandırması bana gayet yeterli geldi hiç rahatsız etmedi.Yetkilisi Fatih bey gayet ilgili ve hevesli bir işletmeci.Çok ilgilendi.Hedef kitlelerinin silah ve atıcılık meraklıları olduğunu,bu sebeple özellikle güvenlik firmaları ile bir anlaşma yapmayacaklarını belirtti.Fuardan çıktıktan sonra gitmiştim.Çay kahve ikramı, atış, sohbet derken 2 saat (16:00 - 18:00 arası)  kalmışım.Gerçekten de bu iki saat içerisinde çok kalabalık olmadı ama gayet nezih bir kitle 2-3 kişilik gruplar ,eşi ve/veya kız arkadaşı ile atışa gelen çiftler vardı.Ayrıca atış eğitmeni / görevlilerinden biri emekli bir bayan polis memuru.Kadın müşteri hedefledikleri muhakkak.
Fiyatlar burada paylaşılan fiyatlar ile hemen hemen aynı.Kutu mermi almanız durumunda ithal silah farkı alınmıyor.
Silah + mermi sizden: 2 TL
Silah sizden mermi: 3 TL
Silah + mermi: 4 TL
Umarım başarılı olurlar.En azından ben olacaklarını düşünüyorum.

Fuar + Poligonda dört kalibrede atış yapmak; bugün silah dolu güzel bir gündü... 

Saygılarımla,

Alıntı
3 üye teşekkür etti:
hunter 12, taarruz, Koca
Sn. emred,

Poligon fuar alanına yakın bir noktada sanırım. Fuar alanından poligona (toplu taşıma araçları ile) nasıl ulaşım sağladığınız konusunda ben gibi İstanbul yabancılarına ipucu verirseniz belki ziyaret etme şansı bulabiliriz.

Saygılarımla.

Alıntı

(11-05-2018, 09:42 AM)Yasin06 demiş ki: Sn. emred,

Poligon fuar alanına yakın bir noktada sanırım. Fuar alanından poligona (toplu taşıma araçları ile) nasıl ulaşım sağladığınız konusunda ben gibi İstanbul yabancılarına ipucu verirseniz belki ziyaret etme şansı bulabiliriz.

Saygılarımla.

Sn. Yasin06

Tam tersi poligon fuar alanına bir hayli uzak.İnanın toplu taşıma araçları ile gidiş konusunda da çok bilgim yok.Kendi aracımla gittim. Göktürk'teki bir arkadaş ziyareti esnasında spontane gelişti. Fuar alanından yaklaşık 30-35 km ve 40 dk. tutuyor. ( Trafik zamanı etkiler. ) Toplu taşıma varsa bile ki vardır mutlaka, gidiş geliş hemen hemen tüm gününüzü alır.Fuar alanının bağlı olduğu Bakırköy - Göktürk otobüsü 122 dk göstermekte. İstanbul'u biraz da olsa bilen ve mümkünse özel aracı olan biri ile sabah ve akşam trafiğinden sakınarak gitmenizi tavsiye ederim.
Çevre yolundan Hasdal çıkışından çıktıktan sonra Kemerburgaz yolunu takip ederek Göktürk merkezde ulaşabiliyorsunuz.Şimdi baktığım üzere Yandex güzel tarif etmiş.
Yaşadığım keyif dolayısıyla yazmayı unutmuşum İstanbul'da her yere ulaşım biraz sıkıntılı ama buraya ulaşmak büyük çaba gerektiriyor. Pek geçerken uğranılacak bir yer değil. Plan yapılarak yol göze alınarak gidilebilir. 

Saygılarımla,

Alıntı

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi