Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 2 Oy - 5 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
İstanbul'daki poligonlar
(23-07-2017, 10:53 AM)remusd demiş ki:
(21-07-2017, 09:04 PM)ilbay demiş ki: Merhaba;

Şahsi görüşümü paylaşmak istiyorum.
Yakacık Poligon'u kanaatimce aile ile birlikte - özellikle bayanlarla - gidilecek nezih bir yer değil.
Hemen poligonun dışarısı ,yani aracınızı park edeceğiniz yer, açık hava birahanesi gibi.

Selamlar

Bende görmek için yolumu uzatıp görmek için gittim. Dediğiniz gibi poligon dışı pek uygun değil (Gerçi içide tartışılırSmile .Ancak belediye ufak bir el atıp aydınlatma sağlanırsa olay kendiliğinden çözülür.
Az önce Çatalca,Arnavutköy gibi belediyelere aşağıdaki metni gönderdim. Hatta bütün forumdaşların başvurması gerekir.
Merhaba,

Hobi olarak atıcılık sporu ile ilgileniyorum. Gerekli silah ruhsat ve lisanslarımı çıkarıyorum.
Ancak çevremde çok fazla bu spor için poligon yok yada uzakta.
Belediyenizin hem insanların toplanacağı sosyal bir ortam yaratması hemde sporcular için açık-kapalı bir poligon yapmayı düşünüyor musunuz?
İlçeniz poligon için  meskun mahal dışında ormanlık alanlar, boş araziler  bulunmaktadır.Emin olun ki bu o poligon yaz- kış kullanılacaktır.
Saygılarımla.
Merhaba arkadaşlarım ve üstadlarım,
önceki mesajımda İstanbul Arnavutköy ve Çatalcaya Belediyelerine başvurdum demiştim.
Arnavutköy belediyesinden gelen yanı aşağıdadır:

115189 NUMARALI PLAN VE PROJE BİLGİ EDİNME KONULU BAŞVURUNUZ TAMAMLANMIŞTIR. ÇÖZÜM METNİ; SN. DOĞAN GÜÇÜK; BELEDİYEMİZ; ARNAVUTKÖY HALKININ YAŞAM STANDARTLARINI ARTTIRMAYI VE ÇAĞDAŞ BİR YAPIDA YAŞAMALARINI SAĞLAMAYI VE HİZMET STANDARTLARINI YÜKSELTMEYİ GÖREV EDİNMİŞTİR. BU BAKIMDAN VATANDAŞLARIN ÖNCELİKLİ DEĞERLERİNİ KORUMAK VE GELİŞTİRMEK İÇİN GEREKLİ DONANIMLARIN YAPILMASINI VE YAPTIRILMASINI SAĞLAMAK İÇİN ÇALIŞMAKTAYIZ. BELEDİYEMİZ OLARAK İLÇE SINIRLARI İÇERİSİNDE İLGİ DİLEKÇEDE DE TALEP EDİLEN ATIŞ POLİGONUNUN İHTİYAÇ DUYULAN BİR DONATI ALANI OLDUĞUNU TESPİT ETMİŞ VE ATIŞ POLİGONU İÇİN İHTİYAÇ PROGRAMI OLUŞTURULMUŞ OLUP, PROJEYE UYGUN ARAZİ TESPİT ÇALIŞMASI DEVAM ETMEKTEDİR. BİLGİLERİNİZE RİCA OLUNUR.

Alıntı
22 üye teşekkür etti:
lenduha, PersonalDefence, Sabri, Flobert, Gazanfer, ilbay, husrev, madenci08, hymer, Tongel, Ahmet Efe, baykaralper, Yaşar Engin, ismicey, Fruktoz23, FRD, ThePulchra, Mechul, alone61, mimaslan, alpago, mehmetstar
Merhabalar, Yakacık Poligonu'nun trap ve skeet için istedikleri güncel ücreti merak ediyorum. Yardımcı olabilecek var mı acaba? Bazı arkadaşlar personelin fiyat konusunda ne kaptırırsak kafasında olduğunu yazmışlar. Gitmeden önce bilgi sahibi olmak istedim.

Alıntı

Merhaba;

Fiyatları net hatırlamıyorum, ama ücretler çok cüzi idi. 15 ile 25 lira arasındaydı.
Örneğin tek kurşun atışı fişek başı 50 kuruş.
Birde havalı tabanca poligonu var. 15 dakika ,tek kulvar 1 lira.

Gitmeden önce poligonu aramakta fayda var. Çeşitli organizasyonlar sebebiyle kapalı olabiliyor.

Alıntı
1 üye teşekkür etti:
Jukov
Sn. jukov 
Yakacık'ta kendi tüfeğiniz ve fişeklerinizle trap veya skeet 1 seri(25 atış) ücreti 17.5 lira.
Tek kurşun 30 atış ücreti 15 lira. 
Saygılar.

Alıntı
2 üye teşekkür etti:
Fruktoz23, lotus72
(11-08-2017, 03:33 PM)Jukov demiş ki: ... Bazı arkadaşlar personelin fiyat konusunda ne kaptırırsak kafasında olduğunu yazmışlar...

Buna çok itibar etmeyin Sn. Jukov. Her kim yazdı ise adil bir iddia olmamış. Fiyatlar poligonda koca puntolarla gayet net bir şekilde yazıyor. Şimdiye dek "ne kaptırırsak kafasında" olduklarına dair bir kanıya da kapılmadım.

Saygılarımla.

Alıntı
2 üye teşekkür etti:
tirendaz, ThePulchra
(12-08-2017, 10:22 AM)ThePulchra demiş ki: Sn. jukov 
Yakacık'ta kendi tüfeğiniz ve fişeklerinizle trap veya skeet 1 seri(25 atış) ücreti 17.5 lira.
Tek kurşun 30 atış ücreti 15 lira. 
Saygılar.

Trap veya skeet için fiyat normal.Ancak  tanesi 1,5-2 TL olan tek kurşun için istenen ücret bence fazla.

Alıntı

Değerli forum üyesi arkadaşlar,

İstanbul Zeytinburnu' na yakın olan, ulaşımı kolay, fayda/fiyat/memnuniyet oranı yüksek olan gidilesi poligon önerileriniz olur mu?

İstanbul'da ikamet eden arkadaşlar bilgi verebilirlerse sevinirim.

Saygılarımla.

Alıntı

Bugün Yakacık poligona gittim. 30 ad tek kurşun atışı için 17,50 TL ödedim. Gidip atış yapacak arkadaşlar dikkatli olsunlar, köylüler arkadaki ormanda mantar topluyor, tehlikeli bir durum var. İlk atışı yaptım farkına varmadan, sesler gelince durdum. Akıllının biri ceketinin yakalarını havaya kaldırıp kendince kurşuna perdeleme yapıyordu. Smile Aman dikkat...

Alıntı
8 üye teşekkür etti:
demirci57, blacksea, alpago, Cem1964, tirendaz, alone61, usame, Karagoz
Beykoz da bir atış alanı var. Sayın Yivlici youtube de, Ata'nın yivli tüfeğini tanıyordu. Aradığımda hep Beykoz poligon çıkıyor. Bu alanın yerini yada konumunu bilen var mıdır. Aslında yivli tüfek için, uygun alan arıyorum.

Saygılarımla.

Alıntı
2 üye teşekkür etti:
tirendaz, asicocuk
(27-07-2017, 05:13 PM)remusd demiş ki:
(23-07-2017, 10:53 AM)remusd demiş ki:
(21-07-2017, 09:04 PM)ilbay demiş ki: Merhaba;

Şahsi görüşümü paylaşmak istiyorum.
Yakacık Poligon'u kanaatimce aile ile birlikte - özellikle bayanlarla - gidilecek nezih bir yer değil.
Hemen poligonun dışarısı ,yani aracınızı park edeceğiniz yer, açık hava birahanesi gibi.

Selamlar

Bende görmek için yolumu uzatıp görmek için gittim. Dediğiniz gibi poligon dışı pek uygun değil (Gerçi içide tartışılırSmile .Ancak belediye ufak bir el atıp aydınlatma sağlanırsa olay kendiliğinden çözülür.
Az önce Çatalca,Arnavutköy gibi belediyelere aşağıdaki metni gönderdim. Hatta bütün forumdaşların başvurması gerekir.
Merhaba,

Hobi olarak atıcılık sporu ile ilgileniyorum. Gerekli silah ruhsat ve lisanslarımı çıkarıyorum.
Ancak çevremde çok fazla bu spor için poligon yok yada uzakta.
Belediyenizin hem insanların toplanacağı sosyal bir ortam yaratması hemde sporcular için açık-kapalı bir poligon yapmayı düşünüyor musunuz?
İlçeniz poligon için  meskun mahal dışında ormanlık alanlar, boş araziler  bulunmaktadır.Emin olun ki bu o poligon yaz- kış kullanılacaktır.
Saygılarımla.
Merhaba arkadaşlarım ve üstadlarım,
önceki mesajımda İstanbul Arnavutköy ve Çatalcaya Belediyelerine başvurdum demiştim.
Arnavutköy belediyesinden gelen yanı aşağıdadır:

115189 NUMARALI PLAN VE PROJE BİLGİ EDİNME KONULU BAŞVURUNUZ TAMAMLANMIŞTIR. ÇÖZÜM METNİ; SN. DOĞAN GÜÇÜK; BELEDİYEMİZ; ARNAVUTKÖY HALKININ YAŞAM STANDARTLARINI ARTTIRMAYI VE ÇAĞDAŞ BİR YAPIDA YAŞAMALARINI SAĞLAMAYI VE HİZMET STANDARTLARINI YÜKSELTMEYİ GÖREV EDİNMİŞTİR. BU BAKIMDAN VATANDAŞLARIN ÖNCELİKLİ DEĞERLERİNİ KORUMAK VE GELİŞTİRMEK İÇİN GEREKLİ DONANIMLARIN YAPILMASINI VE YAPTIRILMASINI SAĞLAMAK İÇİN ÇALIŞMAKTAYIZ. BELEDİYEMİZ OLARAK İLÇE SINIRLARI İÇERİSİNDE İLGİ DİLEKÇEDE DE TALEP EDİLEN ATIŞ POLİGONUNUN İHTİYAÇ DUYULAN BİR DONATI ALANI OLDUĞUNU TESPİT ETMİŞ VE ATIŞ POLİGONU İÇİN İHTİYAÇ PROGRAMI OLUŞTURULMUŞ OLUP, PROJEYE UYGUN ARAZİ TESPİT ÇALIŞMASI DEVAM ETMEKTEDİR. BİLGİLERİNİZE RİCA OLUNUR.
Merhaba,

bu konu ile alakalı bir gelişme var mıdır  ?

Alıntı
2 üye teşekkür etti:
thepunisher, cem_d

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi